Blažu za euro prodao milionsku firmu * U pregovore oko izbornih reformi trebalo je ući odmah * Njemici oduzeli miraz na granici * Krije svoje, a kontroliše račune opozicije * Treba graditi slogu i natjerati DPS na ustupke * Ukloniće najmanje 50 tona otpada * Nedić: U Belfast po prolaz

Nijedan savremeni društveno-politički sistem nije uspio uspostaviti potpunu pravdu i blagostanje.

- Prošle sedmice kad sam došao kući zatekao sam taštu pred vratima, pita može li ostati par dana. Rekao sam da može.
- I? - Eno je još uvijek stoji pred vratima.

Sport - datum: 2019-08-11 BUDUĆNOST PREOKRETOM DOŠLA DO TRI BODA NA STADIONU PODGORICE
Zarubica utišao „DG arenu” Zarubica dva puta u metu
Fudbaleri Budućnosti su preokretom došli do tri boda na stadionu Podgorice i izbili na prvo mjesto tabele Prve Telekom crnogorske lige nakon dva kola. Igračima je bilo izuzetno teško da igraju na skoro 40 stepeni Celzijusa. Nije lako bilo ni sudijama, pogotovo pomoćniku Jovici Tataru, koga su u prvom poluvremenu „Varvari” pogodili nepoznatim predmetom, pa je meč na kratko bio prekinut.

Poslije prvog poluvremena, gdje nije viđeno ništa naročito, krenuli smo ofanzivnije jer sam znao da smo fizički spremniji i uigraniji od Podgorice, koja je napravila novu ekipu. Ivanović je pogodio prečku, kasnije smo primili gol iz kontre, pa je bilo teže. Ipak, upravo od igrača tražim da pokažu karakter, da i ako primimo gol, krenemo da postignemo dva ili tri. Rizikovali smo, igrali sa više ofanzivnih igrača i to se isplatilo. Pokazali smo da smo prava ekipa – rekao je trener Budućnosti Branko Brnović.

Plavo-bijeli su u Donju Goricu došli da igraju, držali su loptu dugo u svom posjedu, ali su prvi udarac u gol uputili u 38. minutu. Dušan Stoiljković je prograo Miloš Mijića, koji je otišao u lijevo, šutirao, a Jasmin Agović odbranio. Golman Podgorice se istakao i u drugom minutu sudijske nadoknade, kada je ukrotio snažan udarac Stoiljkovića. Gosti su nakon odmora još više pojačali pritisak, pod kojim umalo nije popustio Nikola Čelebić. Kapiten novog prvoligaša je u 52. minutu u želji da otkloni opasnost, napucao Mijića, a lopta je prošla tik pored stative. Samo 120 sekundi kasnije, poslije odlične akcije Budućnosti, Igor Ivanović je ostao sam na desnoj strani, ali je umjesto mreže pogodio prečku. Sa druge strane domaći su igrali strpljivo i čekali šansu da kazne promašaje osvajača Kupa Crne Gore, što su uspjeli u 59. minutu. Luka Maraš je poslao dugu loptu sa desne strane u srce šesnaesterca, gdje se iza štopera plavo-bijelih i Luke Mirkovića ubacio Šaleta Kordić i zatresao mrežu za radost domaćih navijača. Brnović je nakon toga bacio sve karte na napad, ubacio Mihaila Perovića i Petra Grbića, što mu se isplatilo. U 74. minutu, Draško Božović je loptu iz slobodnog udarca poslao među buket igrača u šesnaestercu, a Stefan Milić glavom izjednačio rezultat. Božović je osam minuta kasnije ponovo odlično izveo prekid. Iz kornera je zavrnuo na drugu stativu, Perović glavom loptu vratio u peterac, gdje je Zarubica na isti način proslijedio u mrežu i preokrenuo rezultat. Napadač Budućnosti je drugi put pogodio metu u prvom minutu sudijske nadoknade, kad je nakon centaršuta Dejana Boljevića, okrenuo Mecinovića i rutinski poslao loptu pored nemoćnog Agovića.

Zaslužili smo makar remi, ali nakon vođstva kao da su nam se noge odsjekle. Poremetila nas je i poveda Đajića u poslednjoj liniji. Nismo mogli da nađemo pravi ritam i rasproed na terenu. Duža klupa Budućnosti je odlučila utakmicu – rekao je šef stručnog štaba Podgorice Vojislav Pejović.

N.J.

Rezultati: Zeta – Sutjeska 0:0, Podgorica – Budućnost 1:3, Rudar – Grbalj 1:3, Iskra – OFK Titograd 0:0, Kom – Petrovac 3:2.