Milić ubijen, trojica ranjena * Front neće davati legitimitet farsi * Poništena smjena, Jokić traži izvinjenje građanima * Buk Bijela prijetnja za svjetsku baštinu * Boris Džonson sve bliži fotelji Tereze Mej * Albaniji prijeti sve ozbiljnija kriza * Vučić zove na sastanak zbog Crkve

– Moć iz vazduha u ratu NATO-a protiv Jugoslavije bila je samo protiv civilnih meta.

Neka debela žena, od skoro 150 kila, dolazi kod doktora po savjet kako da smrša. Doktor joj lijepo kaže:
Ona se začudi:
- Kako to mislite - pokretima glave?
A on joj opet lijepo odgovori:
- Slijeva nadesno i zdesna nalijevo, kad god Vas nečim ponude!

Sport KVALIFIKACIJE ZA EP MLADIH REPREZENTACIJA Karimov u 94. minutu šokirao crvene
Nisu izabranici Miodraga Vukotića uspjeli da ovaj kvalifikacioni ciklus za Evropskoi prvenstvo otvore pobjedom. U meču prvog kola, Crna Gora je izgubila od Kazahstana – 1:2, što je rezultat ispod svakog očekivanja. Odigrali su domaći fudbaleri loše, nisu u prvom dijelu iskoristili šanse koje su imali, a onda su u nastavku bili kažnjeni za promašaje. Kazahstan je osvojio kompletan plijen i zasluženo odnio bodove iz Podgorice.

A sinoćni meč nije mogao početi za izabranike Miodraga Vukotića, jer su prvu priliku pretvorili u gol. Slobodan udarac sa dese strane izveo je Ilija Vukotić, Meris Skenderović je išao na loptu, ali je na kraju u mrežu proslijedio lijevi bek gostiju Tursjanbaj. Mogla je domaća selekcija u devetom minutu do gola - Nikola Krstović je bio u prodoru, ušao je u kazneni prostor, ali je onda slabo šutitao. Kazahstanci, koji su od starta igrali otvoreno, zaprijetili su prvi put u 11. minutu. Bahtjatrov je sa lijeve strane šutirao, ali je Lazar Carević bio siguran. Finiš prvog poluvremena obilježio je svojim promašajima Skenderović. U 38, 41. i drugom minutu nadoknade vremena imao je tri prilike, ali nijednu nije pretvorio u gol. Najbolja je bila prva, kada je nakon ubacivanja Vladana Kordića probao poluvolejom sa 13-14 metara, ali je lopta završila pored stative. Imali su i gosti nekoliko dobrih akcija u tom dijelu, a u 40. minutu je nakon nabacivanja Najarjana, Bahtjarov loptu glavom posalo iznad Carevićevog gola.

Nastavak je počeo šansom Nikole Krstovića, koji je u 51. minutu, koji je nakon kornera Alije Krnića sa peterca prebacio okvir gola. A onda, jedanaest minuta kasnije, šok za domaće navijače. Adakhaijev je izveo korner, odbrana je loše reagovala, a na drugoj stativi sam je ostao Seidakhmet i poslao je u mrežu crvenih - 1:1. Krenuli su nakon toga domaći ofanzivnije, pa smo u 65. minutu vidjeli dobar pokušaj Ognjena Stijepovića sa dvadesetak metara. Imao je Stijepović u 73. minutu dobar prodor po desnoj strani, želio je da ubaci loptu za Krstovića, ali je u poslednjem trenutku intervenisao Alip. Probao je i Vukotić u 79. minutu, ali je njegov pokušaj izblokiran. Ipak, ono što nisu uspjeli domaći, jesu Kazahstanci, koji su u četvrtom minutu nadoknade vremena stigli do kompletnog plijena. Nakon brze kontranapada i cenatršuta Baheka, Karimov je poslao loptu u mrežu domaćih za konačnih 1:2.

5- izmjena od ovog ciklusa imaju pravo da izvrše selektori mladih reprezentacija

Crna Gora - Kazahstan 1:2 (1:0
Stadion: pod Goricom. Gledalaca: 1.000. Sudija: Giorgi Kruašvili (Gruzija). Pomoćnici: Levan Varamišvili (Gruzija) i Giorgi Elikašvili (Gruzija). Strijelci: Tursjanbaj (autogol)u 3. za Crnu Goru, a Seidakhmet u 62. i Karimov u 90+4 minutu za Kazahstan. Žuti kartoni: Vučićević (Crna Gora), Alip, Prokopenko (Kazahstan)
CRNA GORA: Carević 1, Vučićević 1,5, Drinčić 1, Banović 1, Rašo 0,5 (od 38. Merdović 0,5), Vukotić 1,5, Marković 1, Krnić 0,5 (od 62. Stijepović 1), Kordić 0,5 (od 46. Miličković 0,5), Skenderović 0,5 (od 74. Sekulić), N. Krstović 1.
KAZAHSTAN: Seisen 2, Sagnajev 1,5, Orjanbasar 1, Adakhajlev 1, Najarjan 2, Saidakhmet 2 (od 85. Prokopenko), Bakhtijarov 1 (od 59. Bahek), Pairuz 1, Alip 2, Omirtajev 1 (od 60. Karimov 2), Tursjanbaj 1.