Milić ubijen, trojica ranjena * Front neće davati legitimitet farsi * Poništena smjena, Jokić traži izvinjenje građanima * Buk Bijela prijetnja za svjetsku baštinu * Boris Džonson sve bliži fotelji Tereze Mej * Albaniji prijeti sve ozbiljnija kriza * Vučić zove na sastanak zbog Crkve

– Moć iz vazduha u ratu NATO-a protiv Jugoslavije bila je samo protiv civilnih meta.

Neka debela žena, od skoro 150 kila, dolazi kod doktora po savjet kako da smrša. Doktor joj lijepo kaže:
A on joj opet lijepo odgovori:
- Slijeva nadesno i zdesna nalijevo, kad god Vas nečim ponude!

Sport - datum: 2019-06-11 ZLATIČANI I U REVANŠU SAVLADALI LOVĆEN I IZBORILI ELITNI RANG
Gardašević još jednom koban za Cetinjane Kom ponovo prvoligaš
Fudbaleri Koma novi su prvoligaši. Tim sa Zlatice nakon pobjede u prvom meču (1:0), savladao je identičnim rezultatom ekipu Lovćena čime im se revanširao za poraz u prošlogodišnjem baražu.

U oba meča smo bili bolji. Ovo je za nas neočekivano, nije bilo imperativa. Veliki uspjeh za nas i sada odmah treba razmišljati o Prvoj ligi, da bi i naredno ljeto čekali u eliti. Ovo sam doživio u Sloveniji, ali kada ovo napraviš u svom gradu onda je zadovoljstvo još veće rekao je Viktor Trenevski, šef stručnog štaba Koma.

U odličnoj atmosferi koja se ne viđa često na crnogorskim fudbalskim terenima Kom je bolje ušao u meč i u 10. u 12. minutu ozbiljno je zaprijetio preko Save Gardaševića čiji je udarac u oba navrata zaustavio Janjušević. Velika vrućina čini se više je smetala cetinjskom timu koji nije imao konkretnijih šansi sve do 30. minutu. Nakon centaršuta Gorana Vujovića glavom je šutirao Marko Đurović, Pavličić je sjajno odbio da bi i u nastavku akcije udarac Vujovića odbranio golman domaćih. Te dvije šanse dale su vjetar u leđa Lovćenu koji je pritiskao protivnika, ali promjene rezultata do pauze nije bilo.

U istom tempu Cetinjani su nastavili i poslije odmora pa su preko Kaluđerovića zaprijetili u 50. minutu (udarac iznad gola), a onda i preko Dritona Camaja (Pavličić siguran). Tim Aleksandra Miljenovića imao je više od igre u tim momentima, ali je Kom nakon greške veznog reda gostiju i kontre, preko Save Gardaševića u 62. minutu stigao do 1:0. Nakon primljenog gola, domaći sastav se mudro povukao što je fudbalerima Lovćena dodatno otežalo stvari. Cetinjani su, istina, blizu poravnanja bili i u 67., 70. i 79. mintu, ali je Pavličić ostao nesavladan. Kako je vrijeme odmicalo tako je bilo jasno da će Cetinjani baš kao i prethodne sezone, od avgusta ponovo igrati drugoligaški fudbal. Sa druge strane, ekipa Viktora Trenevskog sasvim zasluženo ostvarila je sjajan uspjeh protiv blijedog favorita čije su igre u baražu bile baš kao i tokom čitave sezone – bez žara i konkretne ideje.

U sedam dana naši snovi su se srušili. Kom je zasluženo u Prvoj ligi. Ako u dva meča baraža ne postignete gol, onda ne zaslužujete da budete u eliti. Cijele sezone smo imali problema, ni ovog puta nijesmo bili kompletni, jer su van stroja bili Petričević, Vujović, Rajović, Čavor, tako da je sve nesrećno završeno. Ugovor mi ističe, ali nakon ispadanja ne bi ni bilo moralno da ostanem, ali vjerujem da će se Lovćen ekspresno vratiti - kazao je Aleksandar Miljenović, kormilar Cetinjana.

Kom – Lovćen 1:0 (0:0)
Stadion: Koma na Zlatici. Gledalaca: 1.000. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica) – 1,5. Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica) – 1,5 i Vladan Todorović (Nikšić) – 1,5. Strijelac: Gardašević u 69. minutu. Žuti kartoni: Orlandić, Pavličić (Kom), Pejaković (Lovćen).

KOM: Pavličić 2,5, Gazivoda 2 (od 88. Račić -), Milović 2, Đukić 2, Đurković 1,5, B. Golubović 1,5, Orlandić 1 R. Golubović 1 (od 57. Sentoku 1), Gardašević 2 (od 66. Dabetić -), Petrović 2.

LOVĆEN: Janjušević 2, Radunović 2, Radišić 1,5, Draganić 1,5, Pejaković 1, Pejović 1,5 (od 65. Eraković -), G. Vujović 1 Đurović 1 (od 73. Marković -), Kaluđerović 2, Igumanović 1 (od 54. Bracanović 1,5), Camaj 1.

Igrač utakmice: Đorđije Pavličić (Kom) – 2,5.