Stanove funkcionera proglasili za državnu tajnu * Željko Aprcović kandidat za gradonačelnika * Vučić pomogao Milu oko „državnog udara” * Bemaksu za godinu 26 miliona od države * EU bi mogla da učini istorijsku grešku * Rusija nije vatrogasna brigada da spasava sve redom * Amerika ispod žita obučava vojsku Kosova

Učiteljica zadala temu za pismeni zadatak „Da sam direktor”. Svi pišu, samo Perica sjedi prekrštenih ruku. - A što ti ne pišeš, Perice? - upita ga učiteljica. - Čekam sekretaricu - odgovori joj on.

Umre carinik i dođe kod Svetog Petra. Dok je Sveti Petar razmišljao gdje da ga odvede, u raj ili u pakao, carinik dođe i stidljivo mu reče:
- Šefe, ja bih negdje na granicu ako može.

Sport ZETA I SUTJESKA U DERBIJU KOLA IGRALI NERIJEŠENO
Nikola Krstović postigao efektan gol Na „Trešnjici” svakom po bod
Derbi kola opravdao je očekivanja. Zeta i Sutjeska odigrali su solidan meč, u kojem je bilo šansi na obje strane. Na kraju, oba tima osvojila su po bod, pa dva kola prije kraja Nikšićani imaju realne šanse da se domognu titule. Potrebna im je još jedna pobjeda ne bi li odbranili titulu.

Još nije završeno ništa. Ima još dosta da se igra – bio je komentar Nikole Rakojevića, koji se nakon operacije prvi put našao na klupi Sutjeske.

– Rekao sam i prije da je ovo jače od mene. Kada su mi doktori Mrkić, Perović i Zupančić rekli da je sve u redu, kad sam u Kodri zaista bio dobro mažen i pažen, onda nije bilo nijednog razloga da ne budem ovdje. Ovo je posao koji volim, radim u klubu koji volim, živim u gradu koji volim, tako da nema ništa što bi eventualno moglo da me spriječi da ne sjedim na klupi – dodao je kormilar Nikšićana.

Već u prvom napadu domaći su zaprijetili. Goranović je prošao po desnoj strani, ubacio za Nikolu Krstovića koji je oklijevao da uputi udarac. Na kraju je lopta stigla Srđana Krstovića koji je šutirao, ali je lopta završila pored gola. Sutjeska je zaprijetila u sledećem napadu. Libijac Zakaria je da desne strane ušao u kazneni prostor, ali je golman Namaško uklizao i sačuvao svoju mrežu. Igrao se 14. minut kada je Namaško slabo ispucao loptu, prihvatio je Vučić i odložio za Ćetkovića. Uslijedio je šut sa 16 metara, ali je i dobra intervencija moldavskog čuvara mreže na golu Zete. Dva puta je sredinom prvog dijela šut sa distance oprobao Nikola Krstović, ali je u oba navrata bio siguran. U 43. minutu vidjeli smo stopostotnu priliku za domaćina. Krstović je odigrao pas za Lazara Lambulića koji je izbio sam ispred Giljena, ali je šutirao pravo u njega. Ipak, u poslednjim trenucima prvog dijela zatresla se mreža Nikšićana. Nikola Krstović je sa dvadesetak metara šutirao, lopta je zakačila jednog igrača Sutjeske i završila u lijevom gornjem uglu gola Giljena – 1:0.

Krenula je Sutjeska angažovanije u nastavku i nakon samo dva minuta igre mogli su do izjednačenja. Zakaria je izveo korner, Bubanja zahvatio loptu glavom, a Namaško još bolje intervenisao. Četiri minuta kasnije Zakaria je probao glavom nakon centaršuta Vučića, a u 57. minutu stiglo je izjednačenje. Ćetković je dao pas za Markovića, koji je jedanaestim golom u sezoni vratio svoj tim u egal - 1:1. Mogao je aktuelni šampion tri minuta kasnije da preokrene rezultat. Ćetković se našao sam ispred Namaška, koji je još jednom dobrom intervencijom sačuvao mrežu. U 76. minutu Nikšićani su ostali sa igračem manje (isključen Janković), ali je i pored toga Rakojevićev tim imao nekoliko dobrih napada. Međutim, poslednjih nekoliko minuta Zeta je bila ta koja je pritiskala, imali su nekoliko opasnih ubacivanja, ali su se Nikšićani odbranili i osvojili bod.

– Odigrali smo možda najbolju utakmicu ovog proljeća, posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme. Diktirali smo tempo tokom cijele utakmice, a protiv ovako kvalitetne Sutjeske teško je stvarati šanse. To je ekipa koja ne prašta greške, što se nama dogodilo u drugom poluvremenu. Čeka nas gostovanje Mornaru i meč sa Lovćenom kod kuće, imamo računicu i moramo biti obazrivi dok god matematički ne obezbijedimo plasman u Evropu – rekao je Dejan Roganović, strateg Zete.

D.P.

Rezultati: Budućnost – Grbalj 5:3, Zeta – Sutjeska 1:1, OFK Titograd – Mornar 6:1, Iskra – Lovćen 2:0, Rudar – Petrovac 0:1.

10. Mornar 34 1 9 24 17:65 12

U narednom kolu (19. maj) sastaju se: Rudar – Budućnost, Mornar – Zeta, Sutjeska – Grbalj, Petrovac – Iskra, Lovćen – OFK Titograd.

Zeta – Sutjeska 1:1 (1:0)
Stadion: „Trešnjica“. Gledalaca: 800. Sudija: Miloš Novović (Podgorica) – 1,5. Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) – 1,5 i Srđan Jovanović (Bar) – 1,5. Strijelci: N. Krstović u 45. za Zetu, a Marković u 57. minutu za Sutjesku. Žuti kartoni: Janković, Zakaria, Bubanja (Sutjeska). Crveni karton: Janković (Sutjeska) u 76. minutu.

ZETA: Namaško 2, Tuzović 1, Vujačić 1,5, Đ. Vukčević 2, Sekulić 1,5, Milojko 2, S. Krstović 1,5, Goranović 1, L. Lambulić 2 (od 65. Jamoa -), Bošnjak 1, N. Krstović 2.

SUTJESKA: Giljen 2, Ciger 1,5, Nedić 1, Zakaria 2 (od 87. Merdović–), Janković 1, Ćetković 2, Bulatović 1,5, Bubanja 1, Marković 2 (od 77. Stefanović), Vučić 1, Cicmil 1,5.

Igrač utakmice: Nikola Krstović (Zeta) – 2