Branićemo Kotor svim demokratskim sredstvima i nećemo dozvoliti da se vrati u ruke onih koje smo pobijedili 2016. godine.

- Cijelu noć sam pio da te zaboravim, a sada te vidim duplo!

Sport KADETSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE – GRUPA B (8. KOLO)
Petrovac silan protiv Mornara Pljevljacima bodovi u Ulcinju
Otrant Olimpik – Rudar 1:2 (1:1)
Teren u Ulcinju. Gledalaca: 30. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica). Strijelci: Dašarami u 21. za Otrant Olimpik, a Krstonijević u 16. i Ernec u 59. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Lukić, Ljamović (Otrant Olimpik), Krstonijević (Rudar).

OTRANT OLIMPIK: Popović, Ficić, Asljanović (od 46. D. Alibašić), Defa (od 88. Ćićri), Dašarami (od 88. Dodić), Lolović, Lukić, Dragović, V. Alibašić (od 64. Kulalić), Ljamović (od 77. Gorana), Tafić.

RUDAR: Helić, Vukašinović (od 90. Bambur), Ernec, Krstonijević, Čepić, Terzić, Irić, Kasalica, Despotović, Ciguljin, Golubović.

Pljevljaci su u Ulcinju stigli do pobjede, četvrte ovog proljeća. Goste u vođstvo u 16. minutu doveo Krstonijević, ali je samo pet minuta kasnije Dašarami izjednačio rezultat. Trijumf svome timu je, u 59. minutu, donio Kristijan Ernec.

Petrovac – Mornar 0:3 (0:1)

Stadion: „Lugovi“. Gledalaca: 10. Sudija: Vojin Vojinović (Podgorica). Strijelci: Stojanović u 17, Mekić u 76. i Femić u 81. minutu.

PETROVAC: Boljević, Daković, Perazić, Vojvodić (od 57. Bojić), Kaluđerović (od 73. Sredović), Darmanović, Bojanović, Miročević, Trifunović, Raketić, Đelošević.

MORNAR: Mihaljević, Đurašković, Hajdarović, Bujišić, Miljanić (od 86. Perović), Marstijepović, Mekić, Ličina (od 80. Fuštić), Stojanović (od 80. Bušković), Karastanović (od 46. Femić), Sinanović (od 83. Dubak).

Barani se komšijski derbi riješili u svoju korist i sačuvali prvo mjesto na tabeli B lige. Trijumf svog tima najavio je Stojanović, pogotkom u 17. minutu, a u finišu susreta su ga golovima potvrdili Mekić i Femić.

Jezero – Igalo 0:1 (0:0)

Stadion: Jezera. Gledalaca: 50. Sudija: Vukić Femić (Bijelo Polje). Strijelac: Đurđević u 81. minutu. Žuti kartoni: Đilović, Dubljević (Igalo).

JEZERO: Ciriković, Đešević, Nikolić, Kolić (od 90+1 Bošković), Nedić, Ulaj, Nikočević (od 50. Sredojević), Đukić (od 90+1 Gočević), Cvijović (od 90+1 Sijarić), Mušović, Čikić.

IGALO: Kulinović, Gluščević (od 63. Perović), Đilović (od 75. Đuković), Kosać, U. Kovačević, V. Kovačević, Đurđević (od 83. Aničić), Dubljević, Dajević, Vujnović (od 90+1 Banićević), Lučić (od 70. Popović).

Igalo je u Plavu stiglo do tri boda, koje je im je devet minuta prije kraja susreta obezbijedio Miloš Đurđević.

Bokelj – Lovćen 4:0 (0:0)

Stadion: pod Vrmcem. Gledalaca: 40. Sudija: Zoran Backović (Nikšić). Strijelci: Perović u 64, Bušković u 67. i 83. i Radević u 77. minutu. Žuti kartoni: N. Miljenović, Maljević, Ivanović (Lovćen). Crveni karton: P. Zuber (Lovćen) u 79. minutu.

BOKELj: Radović, Gogalić (od 46. Zejak), Radević (od 81. Ahmeti), Krivokapić (od 85. Gopčević), Jakovljević, Katelan, Perović, Drakić, Sklender, Giljača (od 69. Perunović), Kankaraš (od 55. Bušković).

LOVĆEN: P. Marković, Tatar (od 83. M. Zuber), N. Miljenović, Tmušić (od 80. Perović), Radišić, Ražnatović (od 56. P. Zuber), Borozan, Maljević, Kaluđerović (od 56. Ivanović), V. Marković (od 70. F. Miljenović), Vicković.

U duelu kadeta Bokelja i Lovćena punih sat vremena nije bilo golova, a onda su se domaći raspucali i za svega dvadesetak minuta postigli četiri pogotka.

Rezultati 8. kola: Otrant Olimpik – Rudar 1:2, Petrovac – Mornar 0:3, Jezero – Igalo 0:1, Bokelj – Lovćen 4:0.

1. Mornar 8 6 1 1 45:29 29

2. Lovćen 8 4 1 3 30:58 23

3. Rudar 8 4 2 2 44:39 22

4. Igalo 8 5 1 2 26:46 21

5. Jezero 8 5 0 3 40:65 20

6. Bokelj 8 3 1 4 36:81 15

7. Otrant O. 8 1 2 5 20:77 10

8. Petrovac 8 0 0 8 25:90 3

U narednom kolu (4. maj) sastaju se: Jezero – Petrovac, Igalo – Otrant Olimpik, Rudar – Bokelj, Lovćen – Mornar.