Posle pola sata, Piroćanac opet zove konobara: – Donesi još pola hljeba da pojedem ono ćevapče.
– Čekaj ba,... evo ti Save, pa neka ti on objasni!

Sport - datum: 2019-04-22 FUDBALERI BUDUĆNOSTI PRESLIŠALI OFK TITOGRAD
Efektan gol Draška Božovića Ni „d” od derbija
Pokazali su igrači Budućnosti još jednom da ove sezone igraju najljepši fudbal u Prvoj Telekom crnogorskoj ligi. Izabranici Branka Brnovića su u gradskom derbiju preslišali OFK Titograd.
„Plavo-bijeli” su od prvog minuta atakovali ka golu „romantičara”. Povratnik u tim nakon povrede, Miloš Mijić je prvo šutirao pored gola, 60 sekundi kasnije tik preko prečke, dok je u 4. minutu kombinovao sa Draškom Božovićem kod kornera, zadnji vezni zavrnuo u srce šesnaesterca, gdje je Igor Ivanović uhvatio volej, a Damir Ljuljanović odbranio. Golman „crvenih” nije mogao ništa da uradi 120 sekundi kasnije kada je Božović iz slobodnog udarca, iz takozvanog skraćenog kornera sa lijeve strane skinuo paučinu sa suprotnih rašlji – 1:0. U 25. minutu je Ivanović centrirao sa lijeve strane, Ivan Novović odbio loptu glavom, ali je ona palo pravo pod noge Aleksandru Vujačiću, koji je poslao u isto mjesto kao i njegov saigrač Božović i tako udvostručio prednost Budućnosti. Na stratu drugog poluvremena je Periša Pešukić tukao iz mrtvog ugla, Ljuljanović odbio do Vujačića, koga je lopta iznenadila i završila u gol-autu. Iskusni napadač je bio prisebniji desetak minuta kasnije, krunisavši odličnu akciju cijelog tima. Dušan Stoiljković je u tom 58. minutu centrirao sa lijeve strane na suprotnu stativu gdje je Vujačić poturio glavu i povisio na 3:0. Rezervista Milivoje Raičević je u 70. minutu uposlio Stoiljkovića, čiji šut sa lijeve strane je završio milimetar pored suprotne stative. U 81. minutu je Mijić iz slobodnog udarca prebacio živi zid. Ljuljanović je odbranio. Rezervni golman crnogorske reprezentacije ipak ništa nije mogao da uradi pet minuta kasnije. Uporni Ivanović je osvojio loptu na korner liniji, prebacio je na suprotnu stranu, a Stoiljković iz prve „pocijepao” mrežu za konačnih 4:0. Imali su domaći još jednu priliku u sudijskoj nadoknadi. Raičević je proigrao Mihaila Perovića, koji je odigrao povratnu, Raičević se okliznuo, a na loptu je naletio Stoiljković, čiji udarac je završio preko prečke.
– Ispuštena pobjeda u poslednjim sekundama ligaškog derbija sa Sutjeskom nam je malo poljuljala samopouzdanje, nismo protiv Mornara prikazali ni približno pravo lice, dok u polufinalu Kupa sa Nikšićanima nismo pružili ni 40 posto svojih mogućnosti. Zato smo bili riješeni da se danas vratimo na pravi put u čemu smo uspjeli. Prikazali smo lijepu igru, dominirali, postigli dva gola već u prvom poluvremenu, imali isto toliko šansi, ali je i Titograd imao dvije prilike u tom periodu igre. Cilj je da dobijemo sve mečeve do kraja – rekao je Brnović.
Fudbaleri Titograda su odigrali malokrvno, bez tempa, nezainteresovano i glavni su krivci što malobrojni gledaoci na stadionu pod Goricom nisu vidjeli ni „d” od derbija. U prvom poluvremenu su pokušavali da iskoriste brzonogog Mendija. Međutim, tamnoputi ofanzivac je u 20. i 24. minutu, poslije dodavanja Marka Miličkovića i Novovića, šutirao pored desne stative. Traljavi pokušaji Marka Pavićevića i Vojina Pavlovića sa distance praktično da nisu ni vrijedni pomena. U 64. minutu, kada su imali tri gola zaostatka, gosti su propustili najbolju priliku da zatresu mrežu. Pavićević je centrirao, Marko Roganović glavom vratio loptu na sedam metara od gola, a Jovan Nikolić šutirao pored stative. Rezervista Zaim Divanović je u drugom, poslednjem, minutu sudijske nadoknade pokušao da postigne počasni gol za ekipu sa Starog aerodoma, međutim, njegov šut sa 15 metara odbio je golman domaćih Milan Mijatović.
– Budućnost je očigledno bolji tim, tim koji ima kvalitet da kazni sve naše promašaje i rutinski riješi utakmicu u svoju korist. Igrali su tečno, kontrolisali dešavanja na terenu, ali ostaje žal jer nas nisu nadigrali prilikom postizanja golova, već su sva četiri pala iz prekida ili kontranapada, što govori o manjku borbenosti i zalaganja moje ekipe. Naš plan igre je pao u vodu već u petom minutu, kada smo primili gol iz slobodnog udarca. Da smo nakon toga izjednačili, a imali smo šansi za to, možda bi utakmica otišla u drugom smjeru, ali nam je drugi primljeni gol potpuno ubio volju – rekao je nakon drugog vezanog poraza trener OFK Titograda Peter Pakult.Mitar Radunović

Budućnost – OFK Titograd 4:0 (2:0)

Stadion pod Goricom. Gledalaca: oko 500. Sudija: Milovan Milačić (Kotor) – 2. Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) – 2, Srđan Jovanović (Bar) – 2. Strijelci: Božović u 6, Vujačić u 25, 58. i Stoiljković u 86. minutu. Žuti kartoni: Radulović, Brnović (OFK Titograd).
BUDUĆNOST: Mijatović 2, Pešukić 1,5, Milić 2, Damjanović 1,5, Boljević 1,5, Božović 1,5 (od 59. Krkotić 1,5), Terzić 1,5 (od 68. Raičević –), Mijić 1,5, Ivanović 1,5, Stoiljković 2, Vujačić 2,5 (od 71. Perović –).
OFK TITOGRAD: Ljuljanović 1, Roganović 1,5, Bakrač 1, Radulović 1, Novović 1, Pavlović 1 (od 80. Divanović –), Nikolić 1, Miličković 1 (od 85. Sekulić –), Mendi 1,5, Petrović 1,5 (od 59. Brnović 1), Pavićević 1,5.
IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Vujačić (Budućnost) – 2,5.