Podgoričanin pao sa 800 kilograma kokaina * Glavni grad pokušava da zabrani skup * Opozicija da istraje u zajedničkim zahtjevima * Simbole mafije vraćaju u policiju * Veterani iz „Oluje” obučavaju oficire iz kosovske vojske * Luda i lude * Traže poništenje svih ugovora u "švajcarcima"

Razgovaraju dvije plavuše:
- Je li tačno da je za žene trudnoća u 40-im godinama uvijek bila rizična? Naravno da je bila rizična, jer je u 40-im godinama bio Drugi svjetski rat!

Sport LOVĆEN U POSLEDNJEM MINUTU ISPUSTIO POBJEDU U PRVOM POLUFINALU KUPA
Petrovčani korak bliže finalu
U prvom polufinalnom meču Kupa Crne Gore, fudbaleri Lovćena i Petrovca odigrali su neriješeno – 1:1. Nakon svega viđenog, jasno je da ekipa iz prestonice ima za čim da žali - prije svega zbog činjenice da su bez pobjede ostali u posljednjim sekundama utakmice.
-Neizvjesna i teška utakmica. Bilo je šansi sa obje strane. Mi smo imali vođstvo koje smo ispustili u poslednjem napadu. Ipak, mi i dalje imamo šanse, još ništa nije gotovo – rekao je nakon meča Aleksandar Miljenović, strateg Lovćena.
Meč su ofanzivnije otvorili gosti, koji su u uvodnih desetak minuta imali dvije prilike. Prvu je na samom startu propustio Medigović, a kroz sedam minuta i Kalezić. Na drugoj polovini, prvi konkretniji pokušaj viđen je u 17. minutu. Pokušao je Petar Čavor, koji je pogodio spoljni dio Popovićeve mreže. Lovćen je mogao do prednosti u 27. minutu. Bio je to dobar centaršut Igumanovića, loptu je ka golu glavom poslao Mirko Radišić, ali je golman gostiju dobro intervenisao i odbio loptu u korner. U 38. minutu, šut je probao i Driton Camaj, a lopta je završila iznad gola. Bilo je to i sve u prvom poluvremenu, tokom kojeg je Lovćen bio nešto opasniji rival, ali to nije rezultiralo vođstvom.
Nastavak je počeo bez izglednijih šansi i tako je bilo sve do 58. minuta. Tada su domaći zaprijetili nakon polukontre koju je povukao Pejaković, a na njenom kraju Goran Vujović šutirao je iznad gola. Petrovčani su imali veliku šansu u 66. minutu. Jamamoto je izašao sam ispred Janjuševića, koji se istakao odličnom intervencijom. U nastavku akcije, golman Lovćen nije najbolje reagovao, ali to nije iskoristio Ljuljđuraj. U 68. minutu, Cetinjani su stigli do prednosti. Bila je to polukontra koju je sa centra povukao „rezervista“ Pejaković – a on je i završio akciju, plasiravši loptu u nebranjeni dio mreže golmana Popovića. Poslije vodećeg pogotka, Cetinjani su se povukli, a Petrovac je bivao sve ofanzivniji. Takva igra urodila je plodom u poslednjem, petom, minutu sudijske nadoknade. Nakon udarca iz ugla, najspretniji u šesnaestercu domaćina bio je Japanac Tačibana koji je glavom poslao loptu iza leđa Janjuševića – 1:1.
Nakon meča, trener Petrovčana bio je zadovoljan rezultatom pred revanš koji se igra prvog maja.
-Iako je došao u poslednjem napadu, mislim da smo zaslužili ovaj gol. Ovo je tek prvo poluvrijeme. Mislim da smo bili bolji i svakako da će ovaj remi nama dati više šansi za finale – istakao je Rudolf Marčić, kormilar Petrovčana.
L. Milošević

Lovćen – Petrovac 1:1 (0:0)
Stadion Koma na Zlatici. Gledalaca: 400. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica) 1,5. Pomoćnici: Danijel Dević (Bar) - 1,5 i Marjan Paunović (Berane) - 1,5. Strijelci: Pejaković u 69. za Lovćen, a Tačibana u 90+5. minitu za Petrovac. Žuti kartoni: Igumanović, Radunović, Rajović (Lovćen), Tačibana, Ljuljđuraj (Petrovac).
LOVĆEN: Janjušević 1, Radunović 2, Radišić 1,5, Rajović 1, G. Vujović 1,5, Čavor - (od 37. Pejaković 2,5), Petričević 1 (od 82. M. Draganić -), Eraković 1, Kaluđerović 1 Igumanović 1, Camaj 1,5 (od 75. Marković -).
PETROVAC: Popović 1, Vujović 1,5, Kacić 1,5 (od 65. Đurđević -), Marković 1,5, Medigović 1, Jamamoto 1,5, Kajević 1,5, Tačibana 2, Kalezić 1, Muharemović 1 (od 74. Kažić -), Ljuljđuraj 1 (od 80. Kopitović -).
Igrač utakmice: Ivan Pejaković (Lovćen) – 2,5.

Petar Čavor završio sezonu
Fudbaler Lovćena Petar Čavor doživio je tešku povredu na jučerašnjem meču. Napadač Cetinjana nakon starta Tačibane u 35. minutu morao je da napusti teren i pred njim je duža pauza.