Upravlja firmom od 120 miliona eura, a ne zna ko su vlasnici * Iz gluve sobe odbora čuje se buka afere „Koverta” * Prvo sastanak sa opozicijom, pa onda datum novog protesta * Druga zbog djevojke,ubio stolicom * Poslovni gubitak za godinu uvećali 647 hiljada eura * Nepodnošljiv položaj srpskog naroda * SDP da povuče inicijativu o smjeni

DUŠKO KNEŽEVIĆ, VLASNIK ATLAS GRUPE:
Podržavam ujedinjenu opoziciju i moj narod, da se izbori za slobodu koje nema bez smjene ovog režima.

Prodavačica na pijaci viče: Černobilske jabuke, černobilske jabuke!
Prilazi joj čovjek i pita je:
– Jesi li ti, ženo, normalna? Zašto govoriš da su jabuke černobilske? Ko će ti kupiti takve jabuke?
Odgovara žena:
– Aaa, kupuju, kupuju - neko za zeta, neko za svekrvu, neko za snahu... Kupuju, kupuju.’

Sport - datum: 2019-04-14 SUTJESKA UBJEDLJIVA U DUELU SA LOVĆENOM
Radost Nikšićana Rafal Nikšićana
Lako su Nikšićani potvrdili ulogu apsolutnog favorita u u duelu sa Lovćenom. Sve je juče išlo kao „po loju“. Igrali su „plavo-bijeli” dobro, kontrolisali utakmicu, rano poveli, zatim u uvodnim minutima drugog poluvremena praktično i apsolvirali put ka novom trijumfu. Gostima nije nedostajalo ni želje, ni ambicije, ali namjerili su se na mnogo kvalitetnijeg rivala.

– Naravno da sam srećan što sam postigao dva gola, ali veće zadovoljstvo mi pričinjava to što smo dobro igrali i ostvarili rezultat koji smo i preželjkivali. Mislim da smo odigrali baš dobro. Držali smo utakmicu svo vrijeme pod kontrolom. Uvijek je potrebno pružiti 100 odsto mogućnosti da bi se na terenu dokazao kvalitet. Tačno je da smo dobili još jednu bitku, ali da bi dobili rat, morao da na sličan način prođemo i kroz naredna iskušenja. Bili smo raspoloženi za igru, nije mala stvar postići četiri gola – konstatovao je Božo Marković.

Samouvjereno, odlučno Nikšićani su ušli u meč sa Lovćenom i već u 4. minutu stigli do prve velike prilike. Zakaria se lijepo oslobodio nekoliko proitvničkih igrala, uposlio Ćetkovića, čiji je šut ukrotio Perović. Dva minuta kasnije „plavo-bijeli” su poveli. Zakaria je po desnoj strani izbacio Cigera, koji je loptu proslijedio do Ćetkovića. Lucidni vezista Nikšićana pogodio je stativu gola Cetinjana, lopta se odbila do Markovića, kome nije bilo teško da je smjesti u nebranjenu mrežu. Nikšićani su nakon vođstva uglavnom pokušavali udarcima sa distance da dupliraju prednost. Zabilježili smo pokušaje Zakaarie u 14, Ćetkovića u 22. i Vlaisavljević u 29. minutu. S druge strane, do prve prilike Cetinjani su stižu u 43. minutu. Dobro je sa desne strane centrirao Radunović, Vujović je lijepo iz prve šutirao, ali je zamalo bio neprecizan.

Kao i prvo, i drugo poluvrijeme, otvoreno je atacima domaćina i u šestom minutu ovog perioda, lider je duplirao prednost. Vučić je lijepo izbacio Vlaisavljevića po lijevoj strani, koji je poslao loptu pred gol gostiju, Marković je još jednom bio na pravom mjestu i pogodio mrežu Cetinjana. Perović je u 60. minutu spriječio Jankovića da poveća vođstvo domaćina, a sedam minuta kasnije lijepo su kombinovali Zakarai i Ćetković, ali efektna akcija nije krunisana pogotkom. Ta asistencija Ćetkovića, nije krunisana gol, ali jeste ona u 71. minutu, kada se u strijelce upisao Stefan Cicmil. Zatim su prijetili Zakaria i Božović, da bi i iskusni napadač postavio konačan rezultat, smjestivši loptu iza leđa nemoćnog Perovića.

Treneru gostiju Mladenu Lambuliću nije preostalo ništa drugo nego da čestita pobjedniku.

– Realan odnos snaga. Sutjeska je mnogo jača od nas. Primili smo rano gol, koji nas je presjekao. Nismo uspjeli da se konsolidujemo, da opasnije ugrozimo gol protivnika. Čestitam Nikšićanima na zasluženom trijumfu – konstatovao je između ostalog Mladen Lambulić.

B.K.

Rezultati: OFK Titograd – Iskra 1:2, Zeta – Rudar 2:1, Grbalj – Petrovac 2:0, Sutjeska – Lovćen 4:0, Mornar – Budućnost 0:1.

10. Mornar 29 1 9 19 13:47 12

U narednom kolu (20. april) sastaju se: Budućnost – OFK Titograd, Iskra – Zeta, Rudar –Grbalj, Petrovac – Sutjeska, Lovćen – Mornar.

Sutjeska – Lovćen 4:0 (1:0)
Stadion: kraj Bistrice. Gledalaca: 250. Sudija: Miloš Savović (Podgorica) – 1,5. Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) – 2 i Nenad Živković (Podgorica) – 2. Strijelci: Marković u 6. i 51. Cicmil u 71. i Božović u 87. minutu. Žuti karton: Marković, Ćetković (Sutjeska), Draganić (Lovćen).

SUTJESKA: Giljen -, Ciger 1,5, Vučić 1,5, Bulatović 1,5, Cicmil 2, Bubanja 1,5, Janković 1,5 (od 78. Marušić -), Ćetković 2, Zakaria 2,5, Marković 2,5 (od 75. Božović -), Vlaisavljeić 1,5 (od 83. Osmajić -).

LOVĆEN: Perović 1, Radunović 0,5 (od 57. Pejaković -), Igumanović 0,5, Rajović 1, Pejović 0,5, M.Draganić 0,5, Kaluđerović 1, Marković 0,5 (od 46. Đurović 0,5), Camaj 0,5, Čavor 0,5 (od 46. Petričević 1), Vujović 1.

Igrač utakmice: Božo Marković (Sutjeska) – 2,5.