Firma povezana sa Šarićima remontuje TE Pljevlja * Veselinu Vukotiću mjesečno sedam plata * Pozvani su svi kojima je cilj rušenje Đukanovića * Davili učenika u školskom toaletu? * Pljačka vijeka, nestali za 120 sekundi * Lekić traži da govori kad i predsjednik države * Džulijan Asanž može da pobijedi Ameriku
  Izdanje: 13-04-2019

Marko Milačić, predsjednik Prave Crne Gore:
Paljenje NATO zastave je paljenje baklje slobode.

Kaže Perica Jovici:
- U meni se krije genije!
- Onda mora da se mnogo dobro sakrio - uzvrati Jovica.

- Halooo?
- Izvolite, gospodine, dobili ste korisničku podršku.
- Ne radi mi ruter od interneta.
- Ok, koja lampica vam trenutno svijetli?
- Ona od bojlera. Da ugasim?

Sport KOŠARKAŠI BUDUĆNOST VOLI PORAŽENI OD CRVENE ZVEZDE NA STARTU FINALA PLEJ-OFA ABA LIGE Izgubili se u nastavku Crvena zvezda - Budućnost Voli 91:72 (18:20, 27:22, 20:10, 26:20)
Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: oko 7000. Sudije: Boltauzer, Pukl (Slovenija), Hordov (Hrvatska).

CRVENA ZVEZDA: Čović 8 (3-3), Davidovac 7 (8-5), Perperoglu 8 (2-2), Nenadić, Lazić 3, Faje 7, Beron 19 (2-1), Dobrić 12 (4-3), Simanić 3, Rivers 7, Cirbes 9 (5-3), Odžo 8 (8-4).

BUDUĆNOST VOLI: Džekson 6 (6-4), Kol 18 (3-2). Su. Šehović, E. Klark 8 (2-2), Barović 5 (2-1), K. Klark 8 (2-1), Gordić 8 (5-4), Bitadze 6, Popović 2 (2-2), Bel 5 (2-2), Nikolić 3, Vilijams 3 (5-1).

Slaba igra u drugom poluvremenu skupo je koštala košarkaše Budućnost Voli protiv Crvene zvezde na startu finalne serije plenjj-ofa ABA lige. Plavi su izvanredno otvorili utakmicu pošto je Bitadze vezao dvije trojke. Na drugoj strani odličan je bio Odžo, koji nije dao gostima da se odmah odlijepe, pogotovo što su počeli da hramaju u napadu. Zvezda je trojkama Davidovca i Fajea do sedmog minuta otišla na plus šest, ali se tada razigrao Kol. On je serijom poena vratio mirnoću u redovima plavih, koji su poenima Barovića prvu dionicu riješili u svoju korist sa 20:18. Drugu je trojkom otvorio Simanić, ali su odgovorili Barović i Koti Klark (trojka). Budućnost Voli je u tim momentima agresivnom odbranom zatvorila sve prilaze svom košu. Kontrolisala je igru i rezultat i osujetila sve pokušaje domaćina da uspostavi ravnotežu. Istina, Odžo i Beron su zaprijetili (32:35), ali je Repeša uzeo tajm aut i Džekson u 18. minutu povećao na 38:32. Uslijedio je tajm aut crveno-belih poslije kojeg je Čović vezao pet poena, dobro mu asistirao i Cirbes, tako da je Zvezda u 19. minutu preokrenula (41:40). Tomićevi izabranici su poslije poena Fajea na odmor otišli sa viškom od tri poena (45:42). U nastavku je Kol pogodio trojku i ništa nije nagovještavalo posrtanje Podgoričana. Mada već tada su počeli da imaju puno problema u napadu. Ništa im nije polazilo za rukom, nije ih služio ni šut. Ni Zvezda se nije proslavljala, ali je sa dvije trojke Berona u 25. minutu bila na 51:45. Zatim je precizan bio Erl Klark i to je bio praktično poslednji bljesak košarkaša Budućnost Voli. Dozvolili su domaćinima da se razmašu. Cirbes je pogodio uz dodatno bacanje, precizni su bili i Perperogku, Faje i Beron, pa je Zvezda do 28. minuta zaključila seriju 11:0 za velikih 62:47. Plavi su uspjeli da priđu na 52:62, ali je Dobrić ubacio trojku za 65:52 pred poslednju četvrtinu. Gosti su se nekako držali do 33. minuta i rezultata 71:60. Tada je ponovo uslijedio period praznog hoda. Dobru rolu je imao Čović, trojke su ubacili Lazić i Rivers i u 36. minutu bilo je riješeno pitanje pobjednika (80:60). Do kraja su crveno-beli iskontrolisali dešavanja na parketu. rugi meč finalne serije igra se već sjutra (19), takođe u dvorani Aleksandar Nikolić.

N.Z.

IZJAVE
Jasmin Repeša: Mislim da su više nego zasluženo pobijedili. Dobro smo igrali u prvom dijelu do završnice i početka nastavka, koji nisu bili kakvi smo željeli. Promašili smo mnogo otvorenih šuteva. Sa ovakvim procentima za dva i tri, teško je dobiti utakmice. To nam daje nadu za bolji rezultat, ako se neke bazne stvari odrade. Mnogo lakih poena, slabih povrataka u odbranu. To su razlozi poraza. Četiri puta smo izgubili od Zvezde. Na nama je da pokažemo da nisu toliko puta bolji. Prva šansa je već prekosjutra. Moramo napraviti analizu i pripremu Mislim da smo utakmicu dobro pripremili. Dok smo bili u sistemu ofanzivnom i defanzivnom, sve je bilo kako treba. Međutim, počeli su problemi kad smo iskočili iz toga. Kada primimo lak koš, želimo da brzo vratimo i tu smo griješili.

On nije htio da komentariše atmosferu u dvorani.

Nemojte me vući za jezik. Čovjek koji sam u stravičnom balansu po svim pitanjima, ali ne bih na to odgovorio jer ću dotaći stvari koje ne bih želeo da kažem.