Seksualno zlostavljane tri djevojčice u Centru za gluve? * Vrijeme je da se sazna istina o Milovom kriminalu * Zemlju prodao 16 puta skuplje od tržišne vrijednosti * Država plaća Blažu za zakup 29 hiljada eura * Amerika izgubila „gasni rat” sa Rusijom * Slovenački evroposlanici traže smjenu Tajanija * Traže ostavke Đukanovića, Katnića i Stankovića

– Protesti majki su najdosledniji protesti u Crnoj Gori. Neizmjerno poštujem ove žene koje se odavno ne bore za sebe, nego solidarno i hrabro reaguju na nepravdu.

- Ne mogu više da budem vjerena za takvu škrticu... evo vraćam ti prsten! - reče djevojka.

Fata mirno promrmlja sebi u bradu:
- Jako selo, ni tri’e’s’ kuća.

Sport ODIGRANA JOŠ DVA PRVA MEČA NOKAUT FAZE LIGE ŠAMPIONA
„Kralj na štitu”, Totenhem silan
Čini se da u Ligi šampiona ipak nije bilo iznenađenja prethodne večeri. Možda je u Amsterdamu domaćin zaslužio više, prvom intervencijom u Ligi šampiona VAR sistem ga je onemogućio, ali Real je ipak potvrdio svoj kvalitet.
Napadač Totenhema Heung Min Son još jednom je potvrdio visoku klasu, njegov najbolji mušterija je Borusija iz Dortmunda – tako je bilo i na Vembliju.

Ajaks – Real M 1:2 (0:0)
Stadion: Amsterdam Arena. Gledalaca:52.286. Sudija: Damir Skomina (Slovenija). Strijelci: Zijeh 75 za Ajaks, Benzema 60, Asensio 87. za Real M. Žuti kartoni: Zijeh (Ajaks), Regilion, Vaskez (Real M).

Ajaks: Onana, Mazrui, De Liht, Blind, Taljafiko, Šene (od 73. Dolberg), Van Bek, De Jong, Zijeh, Tadić, Neres
Real M: Kurtoa, Karvahal, Ramos, Načo, Regilon, Modrić, Kazemiro, Kros, Bejl (od 61. Vaskez), Benzema (od 73. Asensio), Vinisijus (od 81. Marijano).
Real „na štitu” odlazi iz Amsterdama. Gosti su ostvarili pobjedu u prvoj utakmici sa Ajaksom (1:2) iako su tokom najvećeg dijela utakmice bili u potčinjenom položaju, svjesno ili ne. Ajaks je imao više od igre ali iskustvo Karima Benzeme koji je donio gostima prednost, te odlična reakcija Marka Asensija u finišu meča, uz dobru igru Vinisijusa, Krosa i Modrića, bili su dovoljni „Merengesima” za konačan trijumf. Uz to, Kasper Dolberg je u sudijskoj nadoknadi propustio priliku da „Kopljanicima” donese izjednačenje što ne bi bilo nezasluženo.
Ajaks je bio bolji rival tokom prvog poluvremena kada su Tadić i Mazrui propustili dobre prilike da donesu domaćinu prednost. Aktuelni šampion bio je miljenik sreće – sudija Damir Skomina poništio je zbog ofsajda gol Taljafiku nakon konsultacija sa VAR sistemom u finišu prvog dijela.

Totenhem – Borusija D 3:0 (0:0)
Stadion: Vembli. Gledalaca: 71.214. Sudija: Manuel Lahoz (Španija). Strijelci: Son 47, Vertongen 83.Ljorente 86 Žuti kartoni: Orije (Totenhem), Dilejni (Borusija D).
Totenhem:. Ljoris, Aldervireld, Sančez, Fojt, Orije, Vinks, Sisoko, Vertongen Eriksen, Lukas Mura (od 84. Ljorente), Son.
Borusija D: Burki, Hakimi, Toprak, Zagadu (od 77. Šmelcer), Dijalo, Dilejni, Vitsel, Daud, Sančo, Gece, Pulišić.
Čini se da je Totenhem vrlo blizu plasmana u četvrtfinale Lige šampiona. Samo jedno poluvrijeme bilo je dovoljno „Pijevcima” da na svom terenu ubjedljivo (3:0) savladaju Borusiju iz Dortmunda. I sve se, kada je u pitanju domaćin, izdešavalo u drugom poluvremenu.
Iz prvog šuta u okvir gola Totenhem je poveo. Heung Min Son kao da je pretplaćen na „Milionere” – odmah na početku drugog dijela nakon centaršuta Vertongena savladao je Burkija. To je njegov deveti gol na 11. meču protiv Borusije iz Dortmunda. Poslednjih desetak minuta meča bili su ubitačni - odličnu igru pogotkom je krunisao Vertongen a sudbinu „Milionera” u ovom susretu zapečatio je Ljorente.
Ako im je za utjehu, gosti su odigrali bolje prvo poluvrijeme – preko Sanča, Gecea i Pulišića kontrolisali su polovinu rivala gdje su držali loptu u svom posjedu. Ljoris je dva puta dobro intervenisao nakon pokušaja Sanča i Sančeza.