– Protesti majki su najdosledniji protesti u Crnoj Gori. Neizmjerno poštujem ove žene koje se odavno ne bore za sebe, nego solidarno i hrabro reaguju na nepravdu.

- Ne mogu više da budem vjerena za takvu škrticu... evo vraćam ti prsten! - reče djevojka.

- Jako selo, ni tri’e’s’ kuća.

Sport - datum: 2019-02-13 PRIPREMNE FUDBALSKE UTAKMICE
Strijelac za Sutjesku: Bojan Božović Nikšićani spremni za start
Mladost Lj. – Sutjeska 0:2 (0:0)
Pomoćni teren stadiona „DG Arena”. Gledalaca: 50. Sudija: Živković (Podgorica). Strijelci: Božović u 60. i Osmajić u 82. minutu.
MLADOST LjEŠKOPOLjE: Agović, Aligrudić, Pajović, Dulović, Radunović, Tiodorović, Bulatović, Jovanović, Vučićević, Muhović, Seratlić. Igrali su još: Raičević, Tući, Radinović, Sekulović, Čađenović, Knežević, Tripković.
SUTJESKA: Giljen, Grivić, Nedić, Cicmil, Bulatović, Bubanja, Janković, Ma. Vučić, Ćetković, Merdović, Marković. Igrali su još: Ličina, Božović, Zakarija, Marušić, Osmajić, Mi.Vučić, Ciger, Stefanović.
Duel između Mladosti i Sutjeske pripao je aktuelnom šampionu Crne Gore. Nikšićani su slavili na „DG Areni” sa 2:0 i pokazali da spremno ulaze u nastavak prvenstvene borbe za bodove.
Nakon prvog dijela meča, u kojem je lider Druge lige pružio dobar otpor, izabranici Nikole Rakojevića su u nastavku meča postigli dva gola i stigli do trijumfa. Mrežu Lješkopoljaca pogodili su Božović i Osmajić. D.P.

Grbalj – Zlatibor 3:1 (1:0)
Stadion: Grblja. Gledalaca: 50. Strijelci: Vukčević u 43. iz jedanaesterca, Džugurdić u 55. i Đorđević u 89. za Grbalj, a Medić u 67. minutu za Zlatibor.
GRBALj: Popović, Radulović, Merdović, Jović, Dragićević, Macanović, Mijušković, Vuković, Vukčević, Džugurdić, Đorđević. Igrali su još: Kašćelan, Ze Markos, Đukanović, Bošković, Mićunović, Montenegro, Stanišić.
ZLATIBOR: Ćupić, Todorović, Glišović, Mirić, Zakoč, Lukić, Milanović, Medić, Stojanovski, Mihajlović, Đokić. Igrali su još: Jokić, Njeguš, Tasić, Ristanović.
„Trikolori” su spremni za start. U poslednjoj provjeri pred početak proljeća, izabranici Veska Steševića savladali su člana Prve lige Srbije, sastav Zlatibora sa 3:1.
Mrežu gostiju načeo je Petar Vukčević u 43. minutu pogotkom iz jedanaesterca, a u 55. minutu Miloš Džugurdić je duplirao prednost. Ekipa iz Čajetine se vratila u igru u 67. minutu, kada je Medić zatresao mrežu domaćeg sastava, ali je sve dileme oko pobjednika, minut prije kraja susreta, otklonio Stefan Đorđević.

Iskra – Kom 1:1 (0:1)
Pomoćni teren stadiona „DG Arena”. Gledalaca: 50. Strijelci: Nikač u 47. za Iskru, a Arihino u 2. minutu iz jedanaesterca za Kom.
ISKRA: Mrvaljević, Jovanović, Pejović, Kumburović, Drinčić, Đuričković, Boričić, Burzanović, Zvrko, Đurišić, Nikač. Igrali su još: Rogošić, Tomić, Karaklajić, Malešević.
KOM: Pavličić, Petrović, Đukić, R. Golubović, Dabetić, Popović, Čabrkapa, Arihino, Račić, Gardašević, Gazivoda. Igrali su još: B. Golubović, Vlahović, Bulatović, Orlandić, Milović, Kogo, Savković.
U poslednjoj provjeri pred početak drugog dijela sezone, fudbaleri Iskre igrali su neriješeno sa Komom – 1:1. Zlatičani su poveli već u drugom minutu. Nakon penala koji je skrivio Drinčić, mrežu ekipe iz Danilovgrada pogodio je Arihino. Izjednačenje je stiglo na samom startu drugog dijela meča, a strijelac je bio iskusni napadač Darko Nikač.
– Uradili smo u pripremnom periodu ono što smo i planirali pred nama je sada da do nastvaka sezone osvježimo ekipu i maksimalno spremni i motivisani uđemo u prvi prvenstveni susret – rekao je nakon susreta u Lješkopolju, trener Iskre Aleksandar Nedović.D.P.

Lovćen – Igalo 3:0 (1:0)
Pomoćni teren stadiona „Obilića poljana”. Gledalaca: 100. Sudija: Ilija Ivanović (Cetinje). Strijelci: Pejaković u 13, Camaj u 47. i G. Vujović 65. minutu.
LOVĆEN: Perović, Radišić, Pejović, Radunović, Bracanović, J. Vujović, Roganović, Čavor, Pejaković, N. Draganić, Đurović. Igrali su još: Janjušević, Bujiša, Rajović, M. Draganić, F. Vujović, Igumanović, Kaluđerović, Eraković, Petričević, Camaj, Zarubica, G. Vujović.
IGALO: Bjelica, Krulanović, Jeknić, Đurković, Bugarin, Vlahović, Pavićević, Tačibana, Stanisavić, Hirajoto, Padrov. Igrali su još: Vukićević, Koprivica, Simović, Dajević, Kovačević, Ivanović, Dabović.
Fudbaleri Lovćena savladali su Igalo u prijateljskom meču u sklopu priprema za drugi dio sezone. Cetinjani su na pomoćnom terenu „Obilića poljane“ odigrali dobar meč, pa su bez problema slavili protiv drugoligaša i prošlogodišnjeg finaliste Kupa Crne Gore.
Izabranici Aleksandra Miljenovića su do prednosti stigli već u 13. minutu. Nikola Draganić je nakon dobrog prodora uposlio Ivana Pejakovića koji je bio siguran – 1:0. Inicijativa cetinjskog tima nastavljena je i nakon vodećeg pogotka, ali promjene rezultata do odlaska na odmor nije bilo.
Nakon samo dva minuta igre u drugom dijelu, Cetinjani su duplirali vođstvo. Nakon asistencije Gorana Vujović, Driton Camaj je zatresao mrežu gostiju. Konačan rezultat meča postavio je Goran Vujović u 65. minutu.
L.M.

Otrant Olimpik – Petrovac 2:2 (0:1)
Fudbalski centar „Caušević” u Ulcinju. Gledalaca: 60. Sudija: Miloš Bracanović (Cetinje). Strijelci: Tatar u 70. i Aki u 83. za Otrant Olimpik, a Jamamoto u 43. i Vuljaj iz 48. minutu iz jedanaesterca.
OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, Kurti, Ljamović, A. Rudović, Tatar, Dacić, Molabećirović, Nikolić, An. Rudović, Z. Divanović, M. Divanović. Igrali su još: Kalezić, Ramović, Alibegu, So, R.Rudović, Matunović, Trumić, Aki, Berjaši.
PETROVAC: Bogićević, Vujović, Tačibana, Pajović, Mikijelj, Vuljaj, Kalezić, Kacić, Ljuljđuraj, Vučinić, Jamamoto. Igrali su još: Mugoša, Kajević, Marković, Muharemović, Kopitović, Medigović, Janketić, Prenkočević, Kažić, Savović, Batrićević.
Dopadljiva i borbena utakmica u kojoj su u Petrovčani ispustili vođstvo od 2:0. U prvom dijelu viđena je bolja i raznovrsnija igra gostiju, koji su odlično počeli i drugo poluvrijeme. Upravo u tom periodu su preko Jamamota i Vuljaja postigli golove.
Uslijedila je nakon toga bolja igra igrača Otranta, koji su manje griješili, bili konkretniji i precizniji. Najljepši momenta meča je izjednačujući pogodak domaćina, kada je odličan pas Alibegua iskoristio Japanac Aki i iskosa odličnim udarcem savladao čuvara mreže Petrovca.
M.K.

Bokelj – Jedinstvo 1:1 (1:1)
Stadion: Grblja u Radanovićima. Gledalaca: 50. Sudija: Srđan Klačar (Bar). Strijelci: Maraš u 29. za Bokelj, a Poček u 40. minutu za Jedinstvo.
BOKELj: Perović, Banićević, Čavor, Zlatičanin, Grbić, Ivanović, Batuta, Pepić, Banda, Maraš, Pajović. Igrali su još: Lalić, Mugoša, Kaluđerović, Jablan, Šćekić, Pavićević, Radenović.
JEDINSTVO: Joksimović, Banda, Anđelić, Gordić, Šćepanović, Muzurović, Idrizović, A. Cvijović, Poček, Hajrović, Mrdak. Igrali su još: Džafić, Šutović, Obradović, Ramović, Šoja, Kesjuke, Madžgalj, Perošević, Bošnjak, Poljak, Merdović.
Prvi timovi dva rivala, u prvom poluvremenu su prikazali odličan fudbal, a posebno je lijep bio gol pojačanja Jedinstva, Igora Počeka, u 40 minutu.
Bjelopoljci, koji se nalaze na pripremama u Budvi, sledeći pripremni meč igraju u četvrtak u Baru protiv Mornara u 13 sati, dok će u subotu snage odmjeriti protiv Ibra na Jazu.M.N.