Knežević slobodno da objavi sadržinu razgovora * Privedeni zbog ubistva u Sarajevu * Šverc preko Bara koči put ka EU * Desetine hiljada građana slavilo na otvorenom * Disciplinovanje neposlušnih * Krivična prijava protiv Dragičevića * Kakistokratija

Uspjeli smo u našim razvojnim politikama, uprkos i još uvijek prisutnoj potrebi da branimo državu i identitet od onih koji i dalje priželjkuju njeno nestajanje.

Mujo i Haso krenuli u posjetu jaranu Ibru u njegov novi stan u neboderu. Uđu oni u neboder, vide da je Ibro na 12. spratu pa će Haso:
- A koji je broj?

- Haso bolan zašto piješ toliko??
- Pokušavam da utopim probleme ali prokleta đubrad znaju plivati!!!

Sport - datum: 2018-12-31 POZNATI CRNOGORSKI ODBOJKAŠKI STRUČNJAK POMJERA GRANICE U ODBOJCI „ZEMLJE IZLAZEĆEG SUNCA” Vesko Vuković drugi put „car Japana”
Poznati crnogorski odbojkaški stručnjak Veselin Vuković nastavlja da pomjera granice u japanskoj odbojci. Šestu sezonu „troši” u zemlji „izlazećeg sunca” i već je postao najuspješniji strani trener u Japanu, prvi je stranac koji je osvojio titulu šampiona u ovoj zemlji, a ubjedljivo je najuspješniji trener u istoriji svog kluba - JT Tanders iz Hirošime, dugoj čak 87 godina. Za pet i po godina koliko sa klupe predvodi Tanderse, Vuković je do sada igrao osam finala i osvojio pet trofeja. S obzirom da klub u svojoj riznici ima ukupno osam trofeja, znači da je crnogorski stručnjak do sada osvojio 62 posto ukupnih trofeja koje klub ima u istoriji. Najvažniji je, svakako, šampionska titula 2015. godine, prva u 87-godišnjoj klupskoj istoriji, a poslednji u nizu je Kup Japana - „Emperors kup” ili “Kup cara”. To je Veskov drugi trofej u ovom takmičenju, treći u klupskoj istoriji, nakon što je tim iz Hirošime najbolji u ovom takmičenju bio i prije četiri godine. Uz ova dva „Kupa cara” i titulu šampiona, Tandersi su pod vođstvom crnogorskog stručnjaka osvojili i dva trofeja u Kurovašiki kupu, takmičenju u Japanu koje se održava od 1952. godine u Osaki, uz učešće timova iz prve i druge lige.
Do poslednjeg trofeja JT Tandersi su došli na iznenađujući način, pošto ih niko prije završnog turnira u Tokiju nije ubrajao u favorite, jer su nastupili sa najmladjom ekipom, koja je praktično formirana prošle godine. Međutim, turnir su odigrali zaista fenomenalno i sasvim zasluženo su došli do trona i to na superioran način, o čemu govori podatak da nijesu izgubili nijedan set.
-Ostvarili smo zaista fantastičan uspjeh. Relativno kasno smo se kompletirali iz objektivnih razloga, pa nam je trebalo vremena da se sve sinhronizuje i da se uigramo. Iz meča u meč smo igrali sve bolje i bolje a ovo na turniru „Kupa cara” u Tokiju je bilo zaista impresivno. Pored rezultatske ubjedljivosti demonstrirali smo zaista visok nivo timske igre, borbenost, disciplinu, sve ono što krasi šampione, rekao je Vesko Vuković. - Sve protivnike smo pobijedili sa po 3:0. Na startu smo savladali drugoligaša Hokaido, u četvrtfinalu Santori za koji kao stranac igra ruski gorostas Dmitrij Muserski, u polufinalu smo bili bolji od Tojode hrvatskog internacionalca Igora Omrčena, a u odlučujućem meču za trofej savladali smo Tore Erous, u kojem je stranac francuski korektor Antoan Ruzije. Tako smo do pehara došli bez izgubljenog seta u četiri utakmice. Iza ovog uspjeha stoje sati sistematskog rada, razgovora, individualnih, video i drugih sastanaka. Ovo je plod timskog rada, velike želje i motiva kod igrača, profesionalizma kod svih ljudi u stručnom štabu, rekao je o poslednjem uspjehu u Japanu crnogorski stručnjak Vesko Vuković.
Prvi selektor reprezentacije Crne Gore, koji ima ugovor sa japanskim timom do kraja ove sezone se sada okreće domaćem šampionatu, u kojem nastupa deset timova, a igra se po trostrukom sistemu. JT Tanders je trenutno četvrti na tabeli, iza Santorija, Panasonika i Tojode.
-Nakon završenog regularnog dijela šest prvoplasiranih timova nastavlja kroz plej-of borbu za titulu. Doigravanje se igra jednokružno, što je još pet utakmica, a ekipe u plej of ulaze sa određenim benefitima. Tako osvajač prvog mjesta startuje sa pet bodova, drugoplasirani sa četiri, treći sa tri, četvrti sa dva, peti sa jednim a šesti sa nula bodova. Nakon završenog plej-ofa prvoplasirana ekipa čeka u finalu pobjednika između drugo i trećeplasirane ekipe, koje u dvije dobijene utakmice igraju za plasman u finale. Ostali zauzimaju svoja mjesta koja su osvojili nakon plej-ofa. Finale se igra u dvije dobijene utakmice, a u slučaju rezultata 1:1 u pobjedama igra se “zlatni set”, objasnio nam je sistem takmičenja u Japanskoj ligi Vesko Vuković, trofejni stručnjak, koji osim uspješnog vođenja domaćih i inostranih klubova, sa kojima je osvajao titule prvaka i Kupa, od kojih je posebno vrijedan uspjeh osvajanje CEV kupa sa turskom Halkbankom, bio je i selektor Crne Gore, i to prvi, Jugoslavije, Slovenije i Egipta..