Stečaj skrivan od jula, SDT blokirao 62 miliona eura * Žalbe odbijene, DF ide na proteste * Slavko Stojanović saslušavan zbog nestanka pisama * Uhapšen tjelohranitelj vođe „kavčana” * Stečaj skrivan od jula, SDT blokirao 62 miliona eura * Obični ljudi * Konvertiti
  Izdanje: 12-12-2018

Mihailo Medenica, kolumnista:
– Narod roblja pjeva o slobodi.

Na takmičenju u bacanju čekića u dalj veliko iznenađenje – Crnogorac bacio najdalje!
– Kako ste uspjeli da postignete ovaj rekord?
– Alat, što dalje od mene!
Riješili Crnogorci da promijene radno vrijeme.
– Odsad ćemo da radimo samo u srijedu! - reče vođa radnika. Ima li neko pitanje?
– Ima. Hoće li svaka biti radna?
Kako Crnogorac raskida sa djevojkom?
– Zgodan ti bivši.
– Koji bivši?
– Pa ja.

Pita Mujo Hasa:
- Haso, šta bi ti, bolan, uradio kad bi se desio smak svijeta?
- Briga me, imam vizu, odoh u Ameriku.

Sport IGRANE UTAKMICE LIGE ŠAMPIONA U GRUPAMA A,B,C, D Barsa nije izdržala Osim u „drugoj grupi smrti“ , gdje je Barselona remizirala sa Totenhemom, a Inter kod kuće protiv PSV-a, nije bilo iznenađenja. Sjutra utakmice u preostale četiri grupe. Žreb za nastavak Lige šampiona u ponedjeljak u Nionu.
U četiri grupe Lige šampiona sve je gotovo. Borusija Dortmund, Atletiko iz Madrida, Barselona, Totenhem, PSŽ, Liverpul, Porto i Šalke su ekipe koje su i zvanično učesnici nastavka takmičenja na proljeće, dok će u Ligu Evrope Briž, Inter, Napoli i turski Galatasaraj. Od Evrope se opraštaju Monako, PSV, Crvena zvezda i Lokomotiva iz Moskve.
Ako bi smo tražili iznenađenje večeri oni su se dogodili u grupi B. Barselona se nije na očekivani način oduprla londonskom Totenhemu, iako je vodila od devetog minuta. Jalova igra, mada nijesu ni morali jače, kažnjena je minut prije kraja, kada su „Pijevci“ kljucnuli gol i bod koji ih je ostavio u najeminentnijem takmičenju, jer Inter na svom terenu u Milanu nije imao municije da, makar dva puta pogodi mrežu PSV. Čak šta više! Italijani su od 13. minuta utakmice igrali u grču jer je Lozano na amestralan način uključio dramu u grupu B. Tek na desetak minuta prije kraja Mauro Ikardi je izjednačio i dao nadu domaćem sastavu da mogu do drugog mjesta. Međutim, nada je utihnula kada su Englezi izjednačili na „Bou Kampu“. Inter mora u utješno evropsko takmičenje. Neuspjeh, mada, nije Totenhem baš naivna ekipa.
Nije naivan ni Liverpul koji je u direktnom duelu (1:0) sa Napolijem gurnuo i drugog italijanskog učesnika Lige šampiona da nastavi u utješnom takmičenju. Pari Sen Žermen je rutinski (4:1) pobijedio u Crvenu zvezdu Beogradu i zasjeo na prvoj poziciji.
U Grupi A ništa se neočekivano nije dogodilo, ako ne računamo „mali kiks“ (0:0) Atletiko Madrida u Brižu i pad na drugo mjesto na tabeli. Borusija je otišla u Kneževinu da uzme bodove Monaku. Bila je favorit, bolja je ekipa i sve se obistinilo. Siguran trijumf, još iz prvog poluvremena. Briž i nije tako loše prošao u konačnom. Belgijanci su treći, sa šest bodova i pozitivnom gol razlikom. Sve u svemu uspješna jesen belgijskog predstavnika, za razliku od, na početku takmičenja, favorizovanog Monaka. Francuzi su ponajveće razočaranje ovogodišnje Lige šampiona, bez obzira na brojne povrede ponajboljih fudbalera, pa i Stevana Jovetića.
Drugačiji ishod sinoćnjih utakmica u grupi D nije ni očekivan. Ako je Porto u Istambulu mogao da, makar koliko, strepi, Šalke kod kuće u duelu sa moskovskom Lokomotivom nije. I sve je bilo potaman. Trijumfovali su favoriti, a stanje na tabeli, odnosno redosled, ostali su nepromijenjeni.
Na Bosforu je viđena dobra fudbalska predstava sa pet golova, a moglo ih je biti makar koji još. Gosti su došli sa jasnim ciljem da nastave niz pobjeda u Ligi šampiona. I uspjeli su jer je Felipe sve na stadionu utišao, osim male čete Portugalaca, u 17. minutu, a tek Marega dva minuta prije odlaska na odmor, kada je udarcem sa bijele tačke povisio rezultat. Sticao se utisak da je završena priča, ali neopreznost domaće odbrane uzrokovala je jedanaesterac za Galatu. Siguran je bio Feguli, a igrao se sudijski dodatak prvog poluvremena. I u nastavku Porto je pritiskao pa je na plus dva podigao Seržo Oliveira. Desetak minuta kasnije moglo je sve biti vraćeno na početak. Prvo je Derdujak smanjio na 2:3, a minut kasnije Fegoli nije uspio da realizuje najstrožiju kaznu. Pogodio je prečku pa Kasiljasa. Ostalo je 2:3. Do kraja!
Moskovska Lokomotiva se nekako držala u Gilzerkirhernu sve do sudijske nadoknade vremena, a onda je primila gol i oprostila se od evropskih kupova za ovu godinu.

Grupa A
Briž – Atletiko M. 0:0, Monako – Borusija Dortmund 0:2 (Gerero 15 i 89.)

1. Bo­ru­si­ja D. 6 4 1 1 10:2 13
2. Atle­ti­ko M. 6 4 1 1 9:6 13
3. K. Briž 6 1 3 2 6:5 6
4. Mo­na­ko 6 0 1 5 2:14 1
Grupa B
Barselona – Totenhem 1:1 (Dembele 9 – Lukas 89), Inter – PSV 1:1 (Ikardi 73- Lozano 13)

1. Bar­se­lo­na 6 4 2 0 14:5 14
2. To­ten­hem 6 2 2 2 9:10 8
3. In­ter 6 2 2 2 6:7 8
4. PSV 6 0 2 4 6:13 2
Grupa D
Šalke – Lokomotiva Moskva 1:0 (Šhoft 90+1), Galatasaraj – Porto (Feguli 45 (p), Derdujak 65 – Felipe 17, Marega 42(p), Seržo Oliveira 57).
1. Por­to 6 5 1 0 15:6 16
2. Šal­ke 6 3 2 1 6:4 11
3. Ga­la­ta­sa­raj 6 1 1 4 5:8 4
4. Lo­ko­mo­ti­va 6 1 0 5 4:12 3