Stečaj skrivan od jula, SDT blokirao 62 miliona eura * Žalbe odbijene, DF ide na proteste * Slavko Stojanović saslušavan zbog nestanka pisama * Uhapšen tjelohranitelj vođe „kavčana” * Stečaj skrivan od jula, SDT blokirao 62 miliona eura * Obični ljudi * Konvertiti
  Izdanje: 12-12-2018

Mihailo Medenica, kolumnista:
– Narod roblja pjeva o slobodi.

Na takmičenju u bacanju čekića u dalj veliko iznenađenje – Crnogorac bacio najdalje!
– Kako ste uspjeli da postignete ovaj rekord?
– Alat, što dalje od mene!
Riješili Crnogorci da promijene radno vrijeme.
– Odsad ćemo da radimo samo u srijedu! - reče vođa radnika. Ima li neko pitanje?
– Ima. Hoće li svaka biti radna?
Kako Crnogorac raskida sa djevojkom?
– Zgodan ti bivši.
– Koji bivši?
– Pa ja.

Pita Mujo Hasa:
- Haso, šta bi ti, bolan, uradio kad bi se desio smak svijeta?
- Briga me, imam vizu, odoh u Ameriku.

Sport - datum: 2018-12-11 CRNOGORSKE RUKOMETAŠICE SAVLADALE SRBIJU U DRUGOJ FAZI EVROPSKOG PRVENSTVA U FRANCUSKOJ
Preokret „crvenih” Srbija – Crna Gora 27:28 (15:12)
Dvorana: „HHL” u Nantu. Sudije: Kristina Nastase i Simona Stanču (Rumunija). Sedmerci: Srbija 4 (4), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Srbija četiri minuta, Crna Gora četiri minuta.
SRBIJA: Tomašević, Čolić, Radosavljević, Krpež 12 (4), Lekić 2, Stevin, Lavko 4, Kovačević, Nikolić, T. Radojević, Pop Lazić 2, D. Radojević 5, Vujaklović, Stojiljković 2, Cvijić, Dmitrović.
CRNA GORA: Rajčić, Nenezić, Radičević 5, Jauković 6, A. Bulatović, Klikovac, Ujkić, Premović, K. Bulatović 3, Brnović 1, Pavićević, Ramusović, Mehmedović 6, Despotović, Raičević 6, Grbić 1.
Veliku pobjedu ostvarile su sinoć crnogorske rukometašice. U meču drugog kola Grupe 1 na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, izabranice selektora Per Johansona savladale su, nakon preokreta u drugom poluvremenu, Srbiju sa 28:27, čime su ostale u trci za plasmanom u polufinale. Da bi se našle među četiri najbolje reprezentacije, „crvene” u poslednjem kolu moraju da pobijede Dansku, a da Srpkinje iznenade Francusku. Međutim, za Crnu Goru je najvažnije da dobije naredni meč i izbori put u Pariz i utakmicu za peto mjesto.
Meč u Nantu, Crnogorke su počele odlično. Gotovo da nije bilo napada koje nisu pretvorile u gol, a u sedmom minutu imale su tri gola prednosti (6:3). Međutim, uspjela je Srbija da se trgne, da odigra dobro u odbrani, da se vrati u igru. Tačnije, izabranice selektora Obradovića izjednačile su u 14. minutu (9:9), a onda nedugo zatim i povele. Nisu u tim trenucima Crnogorke uspjevale ništa da pogode, a njihov post trajao je skoro 11 minuta, a prekinula ga je pogotkom Katarina Bulatović. Ipak, Srbija je finiš prvog dijela odigrala dobro i riješila ga sa 15:12 u svoju korist.
Najviše zahvaljući Katarini Krpež (12 golova iz 13 pokušaja), Srbija je u prvih sedam-osam minuta nastavka držala vođstvo. Međutim, ključni momenat meča zbio se u 42. minutu. Ostala je Crna Gora sa igračicom manje, ali je i brojčano slabija na parketu uspjela da postignu tri gola i stigne do izjednačenja – 19:19. Uslijedio je period igre gol za gol, a totalni preokret uslijedio je u 51. minutu. Johanosonove izabranice su povele 24:23, a dva minuta prije kraja imale su i tri gola viška – 28:25. Brzopletost ih je koštala sa dva primljena gola, pa je Srbija imala poslednji napad za izjednačenje. Međutim, pogriješila je Dragana Cvijić, pa je Crna Gora mogla da proslavi novi trijumf...D.P.

Pet minuta posle meča

MILENA RAIČEVIĆ: – Jako dobro utakamica, čestitke Srbiji na dobroj igri, ali je na kraju je pobijedio bolji za taj jedan gol. Dobro smo ušli u utakmicu, ali se potom desio pad, pa smo kasnije morali da stižemo prednost rivala. Ostali smo mirni u tim poslednjim trenucima i na kraju zasluženo slavili.
TATJANA BRNOVIĆ – Bila je opvo teška utakmica, iz minusa smo se vratili i ostvarili pobjedu. Presrećne smo, jer nas ovaj trijumf približava još jedan korak ka našem cilju. Ostaje nam da se sada da se spremimo za Dansku, da odigramo taj meč u kojem, kao i svakom do sada, idemo na pobjedu.