Prijavio se Mujo na konkurs za postavljača bandera. Posle testiranja prime sve kandidate osim njega, pa Mujo ode da se žali:
- Kako se juče završila tvoja svađa sa ženom?
- Dopuzala je do mene na koljenima.
- Nemoguće! I što je rekla?
- Rekla je: Izlazi ispod kreveta da ti ja ne dođem tamo!

Sport RUKOMETAŠICE CRNE GORE PRETPJELE I DRUGI PORAZ NA EVROPSKOM PRVENSTVU OD DOMAĆINA I SVJETSKOG ŠAMPIONA FRANCUSKE
„Crvene” bez bodova idu u Nant
Dvorana: „Žan Vej” u Nansiju. Gledalaca: 5.220. Sudije: Horvat i Marton (Mađarska). Sedmerci: Francuska 2 (2), Crna Gora 4 (2). Isključenja: Francuska 8, Crna Gora 8 minuta.
FRANCUSKA: Gloze (tri odbrane), Lejno (10 odbrana i dva sedmerca), Koatanea 1, Ajglon-Saurina, Pino 2 (2), N'Guan, Zadi 3, Uet, Niakate, Dembele-Pavlović 2 , Flip 3, Kanor 3, Edviž, Fopa 1, Nze-Minko 7, Lakrabe 3.
CRNA GORA: Rajčić (pet odbrana), Nenezić, Radičević 6, Jauković 3, A. Bulatović, Klikovac, Ujkić, Premović, K. Bulatović 1, Brnović 1, Pavićević, Ramusović 1, Mehmedović 4, Despotović, Raičević 3, Grbić 1.
Šansi za osvetu za poraz u četvrtfinalu prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Njemačkoj nije bilo – u meču trećeg kola B grupe Evropskog prvenstva u Nansiju, svjetski šampion i domaćin Francuska bila je prejaka za Crnu Goru, ostvarila drugu pobjedu i prenijela u drugu fazu dva boda. Crna Gora nije prenijela nijedan, ali je i dalje ostala matematički u igri za polufinale, s tim da mnogo stvari treba da se poklopi da bi došla u situaciju da se bori za medalju u Parizu. Grupu su „crvene” prošle zahvaljujući pobjedi protiv Slovenije, ali protiv dva velikana i favorita nisu upjele da osvoje ni bod. Protiv Rusije su imale šansu, ali očajan finiš ih je koštao poraza, dok protiv Francuskinja nisu bile ni blizu iznenađenja.
Prvo poluvrijeme bilo je jedno od najgorih selekcije Crne Gore na velikim takmičenjima. Izabranice Pera Johansona bile su potpuno nemoćne, a Francuska je pokazala zašto je svjetski šampion. Tim Olivije Krumbholca nošen podrškom publike krenuo je snažno, nakon pet minuta vodio 4:0, a u sedmom je bilo plus pet (6:1), nakon čeha je Johanson morao da zove tajm-aut. Međutim, savjeti švedskog stručnjaka nisu urodili plodom. „Crvene” su pravile mnogo tehničkih greška, bile konfuzne u napadu, u odbrani je duvalo na sve strane, pa su Francuskinje bile dominantne i rekordnih plus osam imale u 26. minutu (14:6) koliko je bilo i na poluvremenu.
Veliki je to zaostatak bio, iako su u nastavku „crvene” odigrale puno bolje. Nakon minus devet (17:8), Crna Gora je konačno zaigrala prepozntaljivu čvrstu i agresivnu odbranu, spriječila Francuskinje da 12 minuta postignu gol, te pogotkom Majde Mehmedović prišla na 20:17 u 50. minutu. Međutim, nije bilo snage za preokret. Francuskinje su u finišu ponovo preuzele kontrolu nad mečom i rutinski ga privele kraju.
Ipak 15 minuta igre u drugom poluvremenu mogu da ohrabre „crvene” pred drugu fazu, gdje ih očekuju dueli sa Švedskom, Srbijom i Danskom. Selekcijama koje mogu da dobiju i da se domognu ako ne jednog od prva dva mjesta onda makar treće pozicije, koja bi im omogućila borbu za peto mjesto i kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju.
Prvi meč u drugoj fazi Crna Gora će igrati sjutra protiv Švedske, koju je dobila u oba prijateljska meča uoči EP u Trolhetanu i Geteborgu.
D.K.

Srbija nadigrala Dansku

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobijedila je u Nantu selekciju Danske sa 30:25 (17:13) u utakmici trećeg kola grupe A Evropskog prvenstva, i zhavaujući najboljoj gol raѕlici osvojila prvo mjesto. Srbija je ostvarila dvije pobjede i jednim poraz i u novoformiranu Grupu 1 prenijela dva boda, baš kao i Danska i Švedska.
Reprezentaciju Srbije su do pobjede vodile Katarina Krpež Šlezak i Andrea Lekić sa po osam golova. U drugom meču, Švedska je minimalno savladala Poljsku sa 23:22.