– U Crnoj Gori i regionu ne postoji transparentnija institucija od Agencije za sprečavanje korupcije.

Djeca pitala učitelja koji je sjedio pored peći razne stvari. Njemu dosadilo pa im kaže:
Mali Mujo to ozbiljno shvati pa ga učitelj vidi da miče ustima i pita ga šta mu je?
-..., 97, 98, 99, 100, učitelju gori vam kaput.

Pita Ciganka Cigu:
- U koji WC ja treba da uđem?
- Jesi ti ženo glupa. Ti trebaš ući u M jer si MADAM, a ja u Ž jer sam ŽENTLMEN!

Sport - datum: 2018-12-01 BALKANSKO PRVENSTVO U KARATEU ZA KADETEM; JUNIORE I U21 U DUBROVNIKU
Osvajači medalja - Foto: KSCG Crnogorskim karatistima šest medalja prvog dana
Crnogorski karatisti prvi takmičarski dan Balkanskog prvenstva za kadete, juniore i mlađe seniore u Dubrovniku završili su sa šest medalja – po tri srebrne i bronzane.
Srebrne medalje osvojili su Vladimir Mijač i Ivana Bujković u katama i Milena Jovanović u borbama, dok su se sa bronzanim odličjima morali zadovoljiti Vasilisa Bujić u borbama i Jovana Marić i Mila Mraković u katama.
Mijač je u konkurenciji mlađih seniora, u finalnom meču, poražen od Luke Cerovića iz Srbije 5:0. Član Bara na putu do finala eliminisao je Rumuna Gabrijela Tanasea, Hrvata Luku Bukorca i u polufinalu Uroša Mukmirovića iz Srbije.
- Zadovoljan sam izdanjem i medaljom. Na žalost izostalo je zlato, ali biće prilike da se osvoji na narednim takmičenjima. Prva prilika je šampionat Evrope za mlađe seniore u Danskoj. Motiv više da radim i napredujem. Iz dobrog rada doći će i medalje - kazao je Mijač.
Bujković je u konkurenciji juniorki, u finalnom meču, poražena od Turkinje Nure Keide Čolak 5:0. Takmičarka Bara do finala i borbe za zlato došla je nakon pobjeda protiv Đelorite Bušaku sa Kosova, Turkinje Rumejsu Zurnaci Turs, Ilde Muzurović iz Bosne i Hercegovine i članice Budućnosti i crnogorske reprezentativke Mile Mraković.
- Žao mi je što ni u četvrtom finalu na šampionatima Balkana nijesam osvojila zlato. Idemo dalje, još jače. Poraz u finalu od prvakinje Evrope boli, ali će biti motiv za još veči rad. Zadovoljna sam nastupom i činjenicom da sam četiri pobjede ostvarila sa 5:0 - kazala je Bujković.
Jovanović je u konkurenciji juniorki, u kategoriji preko 59 kilograma, u finalu poražena od Anje Radović iz Srbije 3:0. Članica Omladinca na putu do finala pobijedila je Gretu Miu Zorko iz Hrvatske 3:0, Tamaru Živković iz Srbije 2:0 i Makedonku Sonju Cvetovsku 2:0.
- Žao mi je što nijesm pobijedila u finalu. Spremala sam se i zadovoljna sam kako sam odradila šampionat. Na žalost nijesam u finalu odradila kako smo planirali. Šampionat Balkana u sklopu je priprema za Evropsko prvenstvo, na kojem ću juriti medalju. Hvala mom klubu i treneru Žarku Rakoviću - kazala je Jovanović.
Mraković, koja je u polufinalu poražena od Bujković, u nastavku takmičenja pobijedila je Muzurović i osvojila bronzanu medalju. Njena klupska drugarica iz Budućnosti, Marić u meču za bronzu savladala je Nađu Stefanović iz Srbije. Marić je u prva dva kola eliminisala Lanu Jovanović iz Srbije i Mašu Simonović iz Slovenije, dok je u polufinalu izgubila od Turkinje Firdevs-Arzu Koc. U istoj konkurenciji Marija Kaljević završila je kao petoplasirana, porazom u meču za bronzanu medalju. Mlađa seniorka Vasilisa Bujić u meču za bronzanu medalju u kategoriji preko 68 kilograma pobijedila je Bosanku Alenu Borić 8:4. Članica Bara upisala je dva trijumfa, ali je u polufinalu izgubila od Tare Ropret iz Srbije. U repesažu zaustavljeni su kadet Rijad Mandić i junior Kenan Nikočević.
Drugog takmičarskog dana na programu su borbe pojedinačno, u konkurenciji kadeta, juniora i mlađih seniora.