Optuženom za pranje novca uplatili 748.000 na blokirani račun * Pokušaj režima da dodatno podijeli opoziciju * Za akcije Instituta Rakčević platio 2,8 miliona eura * Ponovili partijsku odluku, ponizili sud * Optuženom za pranje novca uplatili 748.000 na blokirani račun * Da bi inscenirali hemijski napad oteli 44 djece * Počinju razgovori o rješavanju pitanja nestalih
  Izdanje: 31-08-2018

Sead Šahman, portparol Bošnjačke stranke :
BS-u niko nije poklonio mandate. Autentično zastupanje interesa Bošnjaka dobili smo na poslednjim parlamentarnim izborima 2016. godine.

Mujo dobio novi posao kao električar u bolnici i nakon par dana pošalju ga na intenzivnu njegu zbog nekog kvara. Pregleda Mujo instalacije, češka se po glavi i napokon skonta šta je u pitanju, pa otvori vrata od šok sobe gdje su pacijenti priključeni na aparate za vještačko disanje:
- ‚Ajmo sad, svi duboko udahn‘te, moram promijen‘t osigurače!
Mladi par se mazi na klupici u parku. Ona mu šapuće na uvo:
- Dragi, znaš, imaćemo troje djece
- Kako znaš? - pita on.
- Pa trenutno su kod moje mame!

Sport - datum: 2018-08-30 CRVENA ZVEZDA SE U SALCBURGU VRATILA NAKON DVA GOLA MINUSA I PRVI PUT SE PLASIRALA U GRUPNU FAZU NAJELITNIJEG KLUPSKOG DRUŠTVA EVROPE
Zvezda u Ligi šampiona Salcburg – Crvena zvezda 2:2 (1:0)
Stadion: „Red Bul Arena”. Gledalaca: 26.500. Sudija: Džunejt Čakir (Turska). Strijelci: Dabur 45. i 48. iz jedanaesterca za Salcburg, a Ben u 65. i 66. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Pongračić, Šlager (Salcburg), Krstičić, Stojković (Crvena zvezda).
SALCBURG: Stanković, Lajner, Ramaljo, Pongračić, Ulmer, Hajdara, Volf, Samaseku, Šlager (od 83. Prevljak), Daka (od 69. Jabo), Dabur.
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Degenek, Rodić, Jovičić, Krstičić, Simić (od 37. Jovančić), Ben, Radonjić (od 82. Gobeljić), Milić (od 49. Pavkov).
Prvi put otkako se Liga šampiona igra u ovom formatu Crvena zvezda će igrati u Ligu šampiona! Srpski prvak je sinoć u Salcburgu protiv domaćeg istoimenog tima odigrao 2:2, što mu je nakon beogradskih 0:0, bilo dovoljno da se plasira u najelitnije klupsko društvo Evrope. „Crveno-belima” je sinoć na „Red bul Areni” za prolaz trebalo da domaćin postigne dva gola, pa da se onda trgnu, odigraju dobro i za svega dva minuta postignu dva gola. Pokazali su karakter, a plasman u elitu je zaslužen, tim prije ako se zna da su kompletne kvalifikacije okončali bez poraza.
Kada je sinoćnja igra u pitanju, Austrijanci su bili bolji, stvorili su više šansi, a u finišu prvog poluvremena su i poveli. Dabur se sakrio iza leđa Saviću, iskoristio nabacivanje Ulmera i pogodio mrežu Borjana. Gol primljen u najnezgodnije vrijeme, a onda na samom startu drugog dijela desio se novi šok za Beograđane. Savić je na liniji srušio Volfa, sudija Čakir je pokazao na penal, ali se stekao utisak da je pogriješio. Dabur je sa 11 metara bio siguran – 2:0.
Međutim, nije se Zvezda predala nakon toga i upravo je tada ova ekipa pokazala da ima karakter. Bilo je u tim momentima dosta grubosti od strane domaćih igrača, ali su izabranici Vladana Milojevića sve to izdržali i onda za samo dva minuta stigli do Lige šampiona. Igrao se 55. minut kada je Degenek na desnoj strani oduzeo loptu domaćoj odbrani, centrirao na drugu stativu, gdje se našao El Fardu Ben i pogodio za 1:2. Samo 60 sekundi kasnije bilo je 2:2. Degenek se ubacio u kazneni prostor nakon prekida, ciljao je glavom gol, a na samoj liniji zakačio je Ben i po drugi put zatresao mrežu Cicana Stankovića.
Preostali dio meča u potpunosti je pripao domaćinu, koji je napadao, imao nekoliko šansi, ali ne i znanja i sreće da zatrese mrežu. Zvezda je na golu imala raspoloženog Milana Borjana, uspjela je da se odbrani i plasira se u Ligu šampiona. Veliki uspjeh za Crvenu zvezdu i ne samo srpski fudbal, već i za kompletan Balkan. Još da je noć ranije Dinamo odbranio povoljan rezultat iz Švajcarske protiv Jang Bojsa.