Saslušaće Golubovića, Lazovića, Koprivicu i Katnića * Odbačene 53 prijave za izbornu krađu * Klikovac preuranjeno odbacila prijavu protiv Brajovića * Fond PIO da odgovori gdje je otišlo 5,8 miliona * Saslušaće Golubovića, Lazovića, Koprivicu i Katnića * Pismo podrške * Pravni sporazum

BORIS RAONIĆ, ČELNIK GRAĐANSKE ALIJANSE:
Atmosfera na poslednjim izborima nije bila demokratska.

N/A

Sport - datum: 2018-08-20 DRUGA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE – 2. KOLO
Sa meča na Zlatici Presudio Radivoje Golubović Kom Eurozoks – Jedinstvo 1:0 (0:0)
Stadion: Koma na Zlatici. Gledalaca: 150. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane) – 2. Pomoćnici: Jovan Došljak (Berane) – 2 i Vladislav Radenović (Herceg Novi) – 2. Strijelac: R. Golubović u 63. minutu. Žuti kartoni: Đurković (Kom Eurozoks), Poljak (Jedinstvo).
KOM EUROZOKS: Delibašić 1,5, Sekulović 1 (od 82. Dabetić –), Petrović 2, Đukić 2, Kento 2, Đurković 1,5, B. Golubović 2, Račić 1 (od 59. R. Golubović 2), Ž. Popović 1 (od 59. Gardašević 1), Balabanović 1, Vujačić 1.
JEDINSTVO: Joksimović 2, Gordić 1, Kriještorac 1, Poljak 0,5 (od 65. Bošnjak –), Merdović 1 (od 90+2. Madžgalj), Banda 1, Hajrović 1, Mizokami 1,5, Ramović 1 (od 71. Nakahara), Idrizović 0,5, Šćepanović 0,5.
Igrač utakmice: Hino Kento (Kom Eurozoks) - 2.
Fudbaleri Kom Eurozoksa upisali su prvu ovosezonsku pobjedu. Zlatičani su kao domaćini, iako lišeni usluga kapitena Radoša Dedića i Vuka Orlandića, pobijedili Jedinstvo sa 1:0, a uz to su propustili još nekoliko dobrih prilika.
Domaći su prvi put zaprijetili u 24. minutu. Balabanović je centrirao sa lijeve stane, a Račić sa sedam -osam metara prebacio gol. Četiri minuta kasnije Đurković je nabacio loptu, a Vule Vujačić slabo reagovao. Zabilježili smo u 36. minutu i dobro izveden slobodan udarac Japanca Hina Kenta, koji je golman gostiju Joksimović uspio da odbije.
Domaći su i na startu drugog dijela imali priliku, međutim, Vujačić nije uspio da pogodi mrežu nakon centaršuta Račića. Ipak, u 64. minutu izabranici Milovana Prelevića su poveli. Kento je izveo prekid, jedan igrač glavom je loptu proslijedio na drugi stativu, gdje se našao „rezervista” Radivoje Golubović i poslao je u mrežu. Mogli su Zlatičani u 79. minutu da ovjere trijumf. Izveli su odličan kontranapad, u stopostotnoj šansi se našao Radivoje Golubović, ali je golman Bjelopoljaca dobro intervenisao. Novu veliku šansu domaći nisu iskoristili u 85. minutu. Ponovo je Radivoje Golubović pokrenuo kontranapad, idealno dao loptu za Vujačića, koji se našao sam ispred Joksimovića. Međutim, šutirao je pravo u golmana gostiju...

Rezultati 2. kola: Arsenal – Dečić 1:1, Kom Eurozoks – Jedinstvo 1:0, Jezero – Mladost Lješkopolje 0:0, Igalo – Bokelj 2:1. Utakmica Berane – Otrant Olimpik je odložena.

10. Otrant O. 1 0 0 1 1:4 0
U narednom kolu (26. avgusta) sastaju se: Bokelj – Berane, Mladost Lješkopolje – Igalo, Jedinstvo – Jezero, Dečić – Kom Eurozoks, Otrant Olimpik – Arsenal.

Ar­se­nal - De­čić 1:1 (1:0)
Sta­di­on: Ar­se­na­la u Grad­skom par­ku. Gle­da­la­ca: 200. Su­di­ja: Ni­ko­la Cvi­jo­vić (Bu­dva). Po­moć­ni­ci: Ni­ko­la Vu­jo­vić (Bar) i Ivan Kla­čar (Bar). Stri­jel­ci: Vuk­če­vić u 4. za Ar­se­nal, a Pe­pić u 73. mi­nu­tu za De­čić. Žu­ti kar­to­ni: Pe­ri­šić, Ob­ra­do­vić, Augu­sto, Pa­vi­će­vić, Vu­jo­vić (Ar­se­nal), Di­no­ša, Đu­kić (De­čić). Cr­ve­ni kar­ton: Ma­ti­ja Vu­jo­vić (Ar­se­nal) u 63.mi­nu­tu.
AR­SE­NAL: Po­po­vić, Vuk­če­vić (od 76. Đor­đe­vić), Bi­go­vić (od 65. Ra­de­no­vić), Mr­šu­lja, Pe­ri­šić, Ra­šo, Sil­va San­tos (od 52. Pa­vi­će­vić), Ob­ra­do­vić, Vu­ka­di­no­vić, Augu­sto, Vu­jo­vić.
DE­ČIĆ: Ve­li­mi­ro­vić, Mi­ha­i­lo­vić, Di­no­ša (od 76.Mem­če­vić), Uj­kaj, Pe­pić, Bo­žo­vić, Ga­zi­vo­da (od 60. Da­mja­no­vić), La­za­re­vić, Di­no­ša, Đu­kić, Pa­do­vić.
Ar­se­nal i De­čić od­i­gra­li su u Tiv­tu za­ni­mljiv meč, u ko­jem na kra­ju po­bjed­ni­ka ni­je bi­lo – 1:1.
Do­ma­ći sa­stav je do pred­no­sti po­got­kom Igo­ra Vuk­če­vi­ća i vođ­stvo su dr­ža­li sve do 73. mi­nu­ta. Ta­da je na sce­nu stu­pio Ri­jad Pe­pić, ko­ji je ma­ti­rao gol­ma­na Po­po­vi­ća i svo­me ti­mu do­nio bod.

Je­ze­ro – Mla­dost Lje­ško­po­lje 0:0

Sta­di­on na Ra­ci­ni. Gle­da­la­ca: 150. Su­di­ja: Mi­loš La­li­čić (Ce­ti­nje). Po­moć­ni­ci: Ne­nad Živ­ko­vić (Pod­go­ri­ca) i Mi­la­din Ne­le­vić (Pod­go­ri­ca). Žu­ti kar­to­ni: D. Aj­ko­vić (Je­ze­ro), Du­lo­vić (Mla­dost Lje­ško­po­lje).
JE­ZE­RO: Asa­no­vić 2, Đur­ko­vić 2, Jo­vi­će­vić 2, Re­dže­pa­gić 1,5, D. Aj­ko­vić 2, Mu­ča­li­ca 2, Ra­de­no­vić 1,5 (od 74. Osmaj­lić -), Ra­ko­vić 2, Ba­jić 1,5, Stje­po­vić 1,5 (od 84. D. Dž. Aj­ko­vić -), Mi­la­čić 1,5 (od 59. To­mo­vić 1,5).
MLA­DOST: Ago­vić 2, Če­le­bić 1,5, Ti­o­do­ro­vić 2, Du­lo­vić 1,5, Dre­ško­vić 2, Bu­la­to­vić 1,5, Jo­va­no­vić 1 (od 80. To­ma­še­vić -), Ma­tu­o­ke 1 (od 72. Mu­ho­vić -), Ra­du­no­vić 1,5, Tu­ći 1 (od 46. Su­zu­ki 1), Kr­sto­vić 2.
U du­e­lu iz­me­đu Je­ze­ra i Mla­do­sti iz Lje­ško­po­lja go­lo­va ni­je bi­lo.

Igalo – Bokelj 2:1 (2:1)
Stadion: „Solila”. Gledalaca: 300. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić) – 2. Pomoćnici: Veselin Đuranović (Podgorica) – 2 i Srđan Jovanović (Bar) – 2. Strijelci: Jeknić u 2. i Pavićević u 45+2 minutu za Igalo, a Kordić u 17. minutu za Bokelj. Žuti kartoni: Jeknić, Divac, Kopitović (Igalo), Ivanović (Bokelj).
IGALO: Bjelica 2, Bugarin 2, Krulanović 2, Đukanović 2, Simović 2, Vlahović 2,5, Pavićević 2,5 (od 82. Divac–), Poček 2,5, Jeknić 2,5, Kopitović 2 (od 90+3 Koprivica–), Vilotijević 1 (od 70. Vučić 2).
BOKELj: Popović 2, Banićević 2, Šćekić 2, Zlatičanin 1, Pepić 2 (od 67. Čavor–), L. Maraš 1,5, Todorović 2, B. Popović 0,5 (od 80. Grbić–), Kordić 2, Ivanović 1, Klikovac 0,5 (od 46. Gazivoda 1).
Igrač utakmice: Igor Poček (Igalo) – 2,5.
Bokeljski derbi pripao je domaćem Igalu – 2:1. Sve što se golova tiče koji i donose bodove riješeno je u prvom dijelu utakmice.
Navijači nijesu se ni smestili na tribine, a domaćii tim je poveo. Omaleni Igor Poček probio se kao šilo kroz odbranu gostiju i poslužio Jeknića za vođstvo i slavlje navijača Igala. Izjednačenje je stiglo u 17. minutu. Centrirao je Šćekić, a Kordić pored konfuzne odbrane domaćih glavom loptu poslao u mrežu. U finišu prvog poluvremena, tim trenera Dušana Jevrića stvarao je šanse, ali golman Popović je ukrotio šuteve Vlahovića i Kordića. Vlahović je zatim pogodio i stativu, a onda se u nadoknadi vremena desio trenutak odluke. Poček je odličo poslužio Miloša Pavićevića, koji je pogodio mrežu gostiju za 2:1.
U drugom poluvremenu igra je bila čvrsta, a najozbiljniju šansu imali su gosti i to u 82. minutu. Grbić je poslužio Kordića, a njegov šut je golman Bjelica efektno odbranio.