* Spriječen bombaški napad * Kriju dokaze za 22 miliona eura * Mijenjaju plan da bi Brano mogao da gradi * Uskoro tarife na uvoz evropskih automobila * Erdoganova pobjeda – put ka EU sve dalji * Zapad nam nije potreban
  Izdanje: 28-06-2018

Mladen Bojanić, političar:
– Korupcija je dostojno djelo za službu u Vladi.

Kaže Jovica Perici:
- Ja sam tako pametan, prohodao sam sa 9 mjeseci...
Perica će na to:
- Ja sam još pametniji. Pustio sam da me nose do 4. godine!

Sport GRUPA E
Buran meč u Nižnjem Novgorodu Opet srećni Švajcarci
Rasplet u grupi E na Mundijalu nije bio toliko dramatičan, kako se najavljivalo. Poslije mečeva u Moskvi i Nižnji Novgorodu, poznata su još dva para naredne faze najveće smotre. To su Brazil – Meksiko i Švedska – Švajcarska.
Poslije trijumfa nad Srbijom u prethodnoj rundi, Švajcarska je odlučujući okršaj sa Kostarikom dočekala sa četiri boda na kontu, koliko i prvoplasirani Brazil, koji se u istom terminu sinoć sastao sa srpskim „orlovima” Dok su Srbi vodili veliku bitku sa „kariokama” u Moskvi, u drugom duelu grupe E u Nižnji Novgorodu koplja su ukritili selekcije Švajcarci sa „otpisanim” Kostarikancima, čiji su trijumf priželjkivali „orlovi”. Kostarikanci su odlično otvorili utakmicu i stvorili čak osam sjajnih prilika. Najbolju u šestom minutu je imao Borges, ali je Somera spasila stativa. Švajcarci su bili u podređenom položaju, ali su kaznili rivala za prethodne promašaje. Strijelac Džemaili u 31.minutu, ali mu je čitav posao završio Embolo. I u drugom poluvremenu je selekcija koja je izgubila sve šanse za osminu finala bila bolji tim u prvih deset minuta od Švajcaraca. Kempbel je u 56. izveo korner, a „rezervista” Vatson najviše skočio i izjednačio rezultat. „Sajdžije” ovaj rezultat nije uzdrmao, nastavili su sa mirnom igrom, jer su očigledno znali rezultat iz Moskve. Desetak minuta prije kraja, Drmić je pogodio stativu. Ipak, isti igrač je dva minuta prije kraja pogodio iz voleja, poslije asistencije Zakarije. Ipak, to nije kraj, uporni igrači „La Sele” su učinili sve da se dostojno oproste on najveće smotre. Ruiz je u nadoknadi vremena dobio penal, a njegov šut sa bijele tačke u svoju mrežu se sproveo švajcarski golman Somer (2:2).

Švajcarska – Kostarika 2:2 (1:0)
Stadion u Nižnji Novgorodu. Sudija: Klemen Tarpin (Francuska). Strijelci: Džemaili 31, Drmić 88 – Vaston 56, Somer 90.autogol. Žuti kartoni: Lihštajner, Zakaria, Šar (Švajcarska) – Gamboa, Kempbel, Vaston (Kostarika).
ŠVAJCARSKA: Somer, Lihštajner, Šar, Akanji, Rodrigez, Džaka, Behrami (od 60. Zakaria), Džemaili, Embolo, Šaćiri (od 81. Lang), Gavranović (od 69. Drmić).
KOSTARIKA: Navas, Oviedo, Vaston Manli, Gonzales, Akosta, Gamboa (od 90. Smit), Borges, Guzman Perez (od 90. Azofeifa), Kolindres (od 81. Valas), Ruiz, Kempbel (od 56. Vaston).