Tužili Burića jer nije isplatio 100 hiljada * Za poraz opozicije nijesu krivi birači, nego lideri * Majkama pola godine ne daju nadoknade * Oluja iselila 50 porodica, demolirana bolnica Meljine * Tužili Burića jer nije isplatio 100 hiljada * Lopta je u američkom dvorištu * Plavo i žuto
  Izdanje: 10-06-2018

Aleksandar Perović, direktor NVO Ozon:
– Interesne grupe su jače od ekološke države.

N/A

Sport GRCI SE POBJEDOM NAD PRO REKOM U FINALU FAJNAL-EJTA LIGE ŠAMPIONA PO DRUGI PUT POPELI NA KROV EVROPE
Olimpijakos šokirao Đenovljane
Vaterpolisti Olimpijakosa su u finalu fajnal-ejta Lige šampiona u Đenovi šokirali domaći Pro Reko – 9:7 (2:1, 2:3, 3:2, 2:1) i po drugi put u klupskoj istoriji se popeli na krov Evrope.
Prvi favoriti su se mučili tokom cijelog finalnog turnira. U četvrtfinalu su se provukli na peterce protiv Breše, otpor Juga su slomili tek u poslednjoj četvrtini i očekivalo se da će imati problema sa Pirejcima, koji su igrali konstantno dobro tokom cijele sezone. Čvrstinu su pokazali i u finalu. Ni jednom Grci nisu bili u zaostatku, a utakmicu su prelomili serijom 3:0 u finišu treće i prvoj polovini poslednje četvrtine za 9:6. Prednjačio je Janis Fudulis sa četiri gola. U redovima Đenovljana dvostruki strijelac je bio samo Franćesko di Fulvio. Najbolji crnogorski vaterpolista Aleksandar Ivović je postigao jedan gol.

„Blickrig” Katalonaca

Barseloneta je psihički lakše prebrodila poraz u polufinalu i „blickrigom” u prvih pet minuta stekla kapitalnu prednost (4:0) protiv Juga u borbi za bronzu. Dubrovčani su pronašli snagu da na početku treće dionice priđu na gol zaostatka (5:6). Katalonci su ipak serijom 6:1 „potopili” nadanja „Gospara” da pobjedom mogu završiti sezonu (12:6). Francisko Miranda Fernandez je svojim četvrtim golom u finišu čak „duplirao” ekipu sa Gruža (14:7), dok je konačan rezultat „het-trikom” postavio Kristijan Ćulina – 14:8 (4:1, 2:3, 6:3, 2:1). Za Jug je tri gola postigao i Havijer Garsija.

Revanš Solnoka

Eger je bolje počeo mađarski derbi (2:0), ali je Solnok u drugoj četvrtini serijom 3:0 preuzeo konce igre u svoje ruke (5:3), kako je utakmica za peto mjesto odmicala pojačavao tempo i na kraju se revanširao zemljacima za dva poraza u grupnoj fazi – 10:6 (1:0, 1:2, 4:2, 4:2). Crnogorski reprezentativac Uroš Čučković nije uspio da se upiše u listu strijelaca za Eger u čijim redovima su po dva gola postigli Marko Avramović i Kristijan Bedo. Najefikasniji akter duela bio je srpski reprezentativac iz Solnoka, Miloš Ćuk, sa tri pogotka.

Špandau brutalno kažnjen

Iako se to po konačnom rezultatu možda ne bi zaključilo, uzbuđenja nije falilo u duelu za sedmo mjesto između Breše i Špandaua – 14:10 (3:4, 2:4, 5:0, 4:2). Ekipa Petra Kovačevića je na poluvremenu imala tri gola viška (8:5). Ključan detalj dogodio se u drugoj polovini treće dinice, kada su zbog „brutalitija” Remija Saudadijea, Njemci morali četiri minuta da igraju sa igračem manje. Italijani su to iskoristili da serijom 6:0 preokrenu i riješe pitanje pobjednika – 12:8. Nezadrživ je bio Valerio Rico, strijelac čak pet golova. Po dva su postigli Edoardo Manci i crnogorski internacionalac Vjekoslav Pasković, dok Nikola Vukčević i Mlađan Janović nisu uspjeli da se upišu u listu strijelaca, kao ni Stefan Pješivac na drugoj strani. Inače, najefikasniji u Špandau su bili Lukas Gilen i Marko Štam, sa po tri gola.N.J.

Pavić MVP

Za najkorisnijeg igrača finalnog turnira proglašen je golman Olimpijakosa Josip Pavić. Hrvatski čuvar mreže je u finalu sakupio čak 15 odbrana, najvažniju kod rezultata 4:4, kada je „skinuo” peterac Filipu Filipoviću i spriječio Pro Reko da stigne do prvog vođstva.