Lažnim podacima Acu i A2A napumpali akcije * Istraga zbog šverca potpisa * Poznanika izbo na žurci * Ministar sakrio 313.000 * Lažnim podacima Acu i A2A napumpali akcije * Razvij barjak, barjaktare * Duh kamere
  Izdanje: 14-03-2018

VASILIJE MILIČKOVIĆ, kandidat za predsjednika :
– Petogodišnji ugovor o prodaji uglja između Elektroprivrede i Rudnika uglja stupa na snagu tri dana nakon što je EPCG usvojila odluku o preuzimanju duga pljevaljske firme, tako da će sami od sebe kupovati ugalj.

Kompjuter:
- Hahaha, pa vi svi zavisite od mene, a ja ni od koga.

Sevilja slavi Ben Jedera, Roma Džeka
Prošle sedmice su četvrtfinale UEFA Lige šampiona obezbijedili aktuelni prvak Starog kontinenta, Real iz Madrida, Juventus, Liverpul i Mančester siti, a tu fazu prestižnog takmičenja sinoć su obezbijedili Sevilja i Roma.
Dueli između Mančester junajteda i Sevilje, kao i Rome i Šahtjora nisu donijeli fudbal kakav se obično viđa u utakmicama elitnog takmičenja.
Nakon 0:0 sa „Ramon Sančez Pichuana”, uzbuđenja na „Old Trafordu” počela su već nakon prvog sudijinog zvižduka i očekivalo se da u tom ritmu protekne čitav meč, ali se to nije desilo. Poslije samo minut igre Romelu Lukaku je odigrao dupli pas sa Maruanom Felainijem, a potom šutirao preko gola Andalužana. Samo par minuta kasnije, Lukaku je opet bio u dobroj prilici, a pritisak domaćina trajao je desetak minuta. Gosti su potom počelki da ozbiljnije kreću ka mreži Davida De Hee, ali bez prave prilike. Pola sata se igralo taktički bez rizika. Ulog je bio ogroman, ali se ipak očekivao dinamičniji okršaj na prepunom Teatru snova. Najbolji priliku u prvom poluvremenu imao je domaćin preko Felainija u 38.minutu, ali je snažan šut Belgijanca sjajno odbrani Riko. Malo toga se lijepog vidjela nakon 45 minuta na „Trafordu”, posebno kreacije domaćina, koji je nastupio u prilično oslabljenom sastavu. Junajted je bolje počeo u nastavku, a Riko je još jednom pokazao da je sjajna „jedinica”, nakon što je zaustavio šut Lingarda u 52.minutu. Uzvraćali su i Španci, ali su se njihove akcije završavale na ivici šesnaesterca, a onda šok na Trafordu i pogodak „rezerviste” Ben Jedera, koji je gostima u 74.otvorio vrata četvrtfinala. Isti igrač je samo četiri minuta kasnije Sevilji poslije šest decenija obezbijedio četvrtfinale. Lukaku je šest minuta prije kraja ublažio poraz svog tima.
Fudbaleri Šahtjora su u Rim stigli da napadaju, a ne da brane prednost iz prve utakmice koja je odigrana u Harkovu (2:1), iako su Rimljani poslije samo 29 sekundi mogli da povedu, ali je Edin Džeko loše šutirao sa 15-tak metara. Propala je dobra akcija domaćiona, a onda je stvari u svoje ruke preuzela ekipa iz Donjecka, dok je domaćin neočekivano igrao „šahovsku partiju” i čekao grešku rivala. O dominaciji gostiju u prvom dijelu pokazuje posled lopte od 60 odsto, šuteva (3), kornera (5), dok su Rimljani u tim statističkim podacima bili skoro na minimalcu. Najbolju priliku imao je napadač Šahtjora, Fereira, nakon greške Federika Facia u 33.minutu, ali je pošao isuviše iskosa i nije uspio da prevari Alisona. Tifozi rimske „vučice” su na pauzu svije ljubimce ispratili zvižducima. Ukrajinci su i u nastavku kontrolisali duel na „Olimpiku”, iako je domaćin bio nešto agresivniji. Ipak, u 52.minutu Džeko je ni iz čega donio Rimljanima prednost, poslije asistencije Strotmana i to je bio rezultat koji domaćinu obezbjeđuje četvrtfinale. Kada je desetak minuta prije kraja Ordets dobio crveni karton, bilo je jasno da će Rimljani ići dalje.
Večeras su na programu dva preostala revanša osmine finala, u Istanbulu i Barseloni, a žreb za četvrtfinale Lige šampiona obaviće se u petak.R.Papić

Akteri
Roma – Šahtjor 1:0 (0:0) – prvi meč: 1:2
Stadion: „Olimpiko” u Rimu. Sudija: Alberto Undiano Malenko (Španija). Strelac: Džeko 52. Žuti kartoni: Florenci, Manolas (Roma) – Stepanenko, Fred, Fereira (Šahtjor). Crveni karton: Ordets (Šahtjor) u 79.
ROMA: Alison, Kolarov, Facio, Manolas, Florenci, Strotman, De Rosi, Naingolan, Peroti, Džeko (od 89. El Šaravi), Under (od 65. Žerson).
ŠAHTJOR: Pjatov, Ismaili, Rakitski, Ordets, Butko, Stepanenko (od 74. Patrik), Fred, Marlos (od 82. Dentinjo), Tajson, Bernard, Fereira.

Mančester J. – Sevilja 1:2 (0:0) – prvi meč: 0:0
Stadion: „Old Traford” u Mančesteru. Sudija: Deni Makeli (Holandija). Strelci: Lukaku 84 - Ben Jeder 74, 78.Žuti kartoni: Rašford (Mančester) - Banega, Ben Jeder, Korea, Sarabia (Sevilja).
MANČESTER: De Hea, Jang, Beili, Smoling, Valensija (od 77. Mata), Felaini (od 60. Pogba), Matić, Rašford, A. Sančez, Lingard (od 77. Martial), Lukaku.
SEVILjA: Riko, Eskudero, Lengle, Kjaer, Marselo, N`Zonzi, Banega, Sarabia, Vaskez (od 88. Pizaro), Korea (od 89. Geis), Muriel (od 72. Ben Jeder).