- NE LAŽI, SAD SMO JE POSLALI PO PIVO!!!

Sport PRVA LIGA ZA RUKOMETAŠE – DEVETO KOLO
Tovćanima derbi na Cetinju Tivćani se vratili u trku
Lovćen - Partizan 20:28 (11:13)
SC Cetinje. Gledalaca: oko 600. Sudije: Mitrović i Vešović (Podgorica). Sedmerci: Lovćen 7 (4), Partizan 2 (2). Isključenja: Lovćen 6, Partizan 8 minuta.
LOVĆEN: Mihaljević (osam odbrana), Matović (tri odbrane), Beloica, Stanojević 2, Krivokapić, Pajović, Jauković 5, Lakićević, Kaluđerović 2 (1), Drašković, Perović 2, Latković 6 (3), Ašanin, Tomanović, Bulajić 2, Damjanović 1.
PARTIZAN: Sinđić (18 odbrana i tri sedmerca), Pleskonjić, Samardžić 3, Vučković, Perišić 2, Čule, Blečić, N. Drakulović 7, Leković 6 (2), Radulović, Međedović 1, V. Drakulović 9, Lasica.
U derbiju devetog kola, ekipa Partizana savladala je sastav Lovćena, i tako se vratila u borbu za odbranu titule.
Gosti iz Tivta, i pored toga što su bili oslabljeni neigranjem najboljih igrača, Vuka Kaluđerovića i Đorđa Peruničića, odlično su otvorili meč pa su već posle deset minuta igre imali prednost od četiri gola (2:6).
Domaći su brzo uspjeli da se vrate i da preokrenu (8:7, 19. minut), ali je taj bljesak izabranika Zorana Abramovića kratko trajao pa je Partizan na odmor otišao sa prednošću od dva gola.
U nastavku, sve je proteklo u znaku gostiju koji su na čelu sa golmanom Jakovom Sinđićem (21 odbrana) i Vaselinom Drakulovićem iz minuta u minut povećavali svoju prednost i na kraju slavili ubjedljiv trijumf. L.M.

Mornar 7 - Jedinstvo 25:31 (14:14)
Sportska dvorana „Topolica”. Gledalaca oko 100. Sudije: Filip Marinović i Predrag Martinović (Podgorica). Sedmerci: Mornar 7 (3), Jedinstvo 4 (3). Isključenja: Mornar 7 (6), Jedinstvo (10) minuta.
MORNAR: Knežević, Bajković, Ražnatović 2, Bujić 6, Ljuši 1, Abramović 3, Čejović 5, Živković 1, Dević 1, Dašić, Marojević, Radić 4 , Plamenac 2.
JEDINSTVO: Ljaljević, Lutovac, Čampar 2, Vojinović 6, Šošić 4, Danić 5, Zonjić, Varagić 6, Đurđević 2, Joksimović, Karišik, Ćuzović 6.
Rukometaši Jedinstva su na otvaranju proljećnog dijela sezone pobijedili Mornar 7 u Baru. Bjelopoljci su se predstavili kao kvalitetnija i iskusnija ekipa, ali su i domaći pružili u pojedinim trenucima jak otpor
D.S.

Mojkovac – Komovi 24:25 (9:16)
Dvorana: SC ,,Vuksan Đukić”. Gledalaca: 300. Sudije: Bogdan Kaluđerović i Ivan Vujačić (Cetinje). Sedmerci: Mojkovac 5 (3), Komovi 4 (4). Isključenja: Mojkovac 6, Komovi 16 minuta. Crveni karton: Milija Kastratović (3x2) u 43.minutu.
MOJKOVAC: Zejak, Dašić, Mi. Rakočević 1, D. Žurić, Barac 5, Tomović, Suljević, Ma. Rakočević, I. Žurić, Barać, Mišnić 3, Savić 4, Kruščić 8, Smolović 3, Fuštić.
KOMOVI: Lalević, Babović 1, Račić 1, F. Barjaktarović, Bakić 10, N. Barjaktarović, Filipović, Vojvodić 1, V. Kastratović 11, Mašić, M. Kastratovičć, Marjanović 1.
Derbi sjevera pripao je rukometašima Komova, koji su odigrali odličnih prvih 30 minuta. U nastavku Mojkovčani su se trgli, ali ipak nisu uspjeli da izbjegnu poraz.