Koja je razlika između političara i lopova?
- Nikakva, samo što smo političare sami birali, a lopovi biraju nas!

Sport - datum: 2018-02-08 VATERPOLISTI JADRAN CARINE NEOČEKIVANO PORAŽENI OD DESETKOVANOG SABADELJA U 8. KOLU LIGE ŠAMPIONA
Đenova je sada daleko
Bazen Mediteranskog centra u Igalu. Gledalaca: 225. Sudije: Molnar (Mađarska), Van der Lo (Holandija). Igrač više: Jadran Carine 8 (1), Sabadelj 5 (2). Peterci: Sabadelj 5 (2).
JADRAN CARINE: Kandić (šest odbrana), Ukropina 2, Popadić, Kriještorac 1, Banićević, Merkulov 2, Baničević, Gardašević 1, Radović, Spaić, Drašković, Petković 1, Tešanović.
SABADELj: Mardones (10 odbrana), S. Kabanjas 3 (1), Kariljo 1 (1), Matoso 1, Bustos 1, Lopes 1, Miler, Fenoj, Karasko 1, V. Kabanjas.
Kiks kada mu vrijeme nije – vaterpolisti Jadran Carine su neočekivanim porazom od Sabadelja u 8. kolu propustili veliku šansu da „komotno” upadnu među prve četiri ekipe u B grupi Ligi šampiona. Neuspjeh u duelu sa desetkovanim Špancima, koje su prije 14 dana savladali u Kataloniji, mogao bi skupo da košta Novljane u trci za finalnim turnirom jer ih čeka težak raspored.
Igrali su domaći sinoć sa mnogo oscilacija. Nakon odlične prve četvrtine (3:1), uslijedio je prazan hod od 10 minuta i 38 sekundi, što su Španci iskoristili da serijom 3:0 na poluvrijeme odu sa minimalnom prednošću. Kritike trenera Vladimira Gojkovića na poluvremenu su urodile plodom. Kapiten Marko Petković i Aleksa Ukropina su stavili svoj tim u dobru situaciju (5:4). Gonzalo Lopez Eskribano je potom izjednačio, a Filip Gardašević razgalio malobrojnu publiku pred poslednjih osam minuta – 6:5. Kada se očekivalo da domaći slome otpor desetkovanih gostiju, koji su došli u Igalo sa samo 10 vaterpolista, desilo se suprotno. Prvaci Crne Gore nisu šest i po minuta uspijevali da nađu put do mreže, dok su gostima bila dovoljna tri minuta i četiri sekunde da postignu tri gola i stignu na prag velikog iznenađenja – 6:8. Danil Merkulov je na vrijeme smanjio zaostatak (ostalo dva minuta i 38 sekundi). Imali su Novljani dva dobra napada da stignu makar do boda, ali je Ukropina pogodio stativu, a Marko Petković, na samo tri sekunde do kraja meča, takođe okvir gola.
Šef stručnog štaba Jadrana, Vladimir Gojković, kazao je nakon meča da njegova ekipa nije ni zaslužila da osvoji bodove.
– Igrali smo veoma loše. Nismo bili na željenom nivou u odbrani, promašivali smo mnogo u napadima sa igračem više, što je rival znao da iskoristi i zasluženo slavi. Poveli smo na startu sa dva razlike, imali par šansi da uvećamo prednost, da bi u nastavku meča, kao u duelu sa POŠK-om u subotu, potpuno pali. Došlo je do posta od oko 10 minuta. Golman Sabadelja je odlično branio, ali smo mu i mi pomogli lošim rješenjima. Porazom u meču, gdje smo računali na sigurne bodove, praktično smo sebi spustili rampu na putu ka fajnal-ejtu u Đenovi. Međutim, dok god postoji šansa, borićemo se – rekao je Gojković koji mora brzo podići samopouzdanje ekipe, jer već u subotu u Igalo dolazi splitski Jadran.
Trener Sabadelja Salvador Gomez je priznao da nije očekivao da će njegov tim u Igalu stići do druge pobjede u Ligi šampiona. Prije slavlja u Igalu, Španci su pobijedili jedino slabašni Alfen.
– Napravili smo pravi podvig. Došli smo desetkovani, bez tri veoma bitna igrača. Bio sam primoran da među stative pošaljem drugog golmana, a upravo je Mardones izrastao u heroja. Izdržali smo pritisak i iskoristili ukazanu šansu – rekao je popularni Čava Gomez.Z.Š.

A grupa: Hanover – Barseloneta 7:13, Dinamo – OŠC 7:7, Partizan – Breša 3:8, Jug – Olimpijakos 10:8.
8. Par­ti­zan 8 0 0 8 63:99 0
U 9. kolu (28. februar) igraju: Breša – Dinamo, OŠC – Jug, Hanover – Olimpijakos, Barseloneta – Partizan.

B gru­pa: Jadran – Sabadelj 7:8, Steaua – Alfen 9:8, Pro Reko – Špandau 12:4, Eger – Solnok 6:3.
8. Al­fen 8 0 0 8 51:108 0
U 9. kolu (28. februar) igraju: Špandau – Steaua, Alfen – Eger, Solnok – Jadran, Sabadelj – Pro Reko.

Partizan se držao do poluvremena

Mladi vaterpolisti Partizana pretrpjeli su i osmi poraz u isto toliko mečeva u Ligi šampiona. Po drugi put za 14 dana mjeru „crno-belima” je uzela Breša – 3:8 (1:1, 0:1, 1:3, 1:3). Jakom odbranom, domaći su uspjeli da drže priključak za Italijanima u prvom poluvremenu, ali nakon pauze nisu imali snage da nastave u istom ritmu. Bivši vaterpolista Budve, Aleksandar Radanović, postigao je dva gola za klub sa Banjice u drugom poluvremenu, dok je strijelac jedinog gola domaćih u prvom poluvremenu bio njegov imenjak Andrejević. Crnogorski internacionalci Mlađan Janović i Vjekoslav Pasković su predvodili „lavove” sa po dva gola. Nikola Vukčević je jednom zatresao mrežu. Isti učinak su imali Kristijan i Nikolas Prešuti, kao i Zeno Bertoli.