• Nožem, brate, nožem...
A ovaj će na to:
• Koga, brate, koga?!

Sport KOŠARKAŠI CRVENE ZVEZDE PORAŽENI OD PANATINAIKOSA U 14. KOLU EVROLIGE
Kasno buđenje crveno-belih Crvena zvezda – Panatinaikos 63:69 (15:20, 23:21, 11:17, 14:11)
Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: oko 6500. Sudije: Perez (Španija), Mantila (Finska), Šemeš (Izrael).
CRVENA ZVEZDA: Dangubić 3, Davidovac, Lazić 3, Antić 2, Dobrić 5, Feldin 21, Janković 5, Ročesti 7, Lesor 8, Enis, Jovanović, Bjelica 8.
PANATINAIKOS: Singlton 3, Rivers 3, Papas 1, Denmon 16, Gist 16, Vugjukas 3, Lekavičijus 6, Gebriel 3, Ogast, Lodžeski 7, Adetokumbo 6, Mitoglu.
Poslije tri uzastopne pobjede u Evroligi košarkaši Crvene zvezde vezali su dva poraza, pošto je sinoć od njih bio bolji Panatinaikos. Kao i u više duela ove sezone domaćini su na startu imali dosta problema u odbrani. Bilo je promaje sa svih strana, što su trojkama iskoristili Gist i Singlton za vođstvo gostiju od 13:7 u četvrtom minutu. Tek tada su Beograđani zaigrali agresivnije i to se odmah isplatilo. Ređali su se poeni Bjelice, Feldina, Antića i Dangubića za seriju 8:0 i preokret u sedmom minutu (15:13). Međutim, crveno-beli nisu imali rješenje za raspoloženog Gista, koji se pobrinuo da Atinjani prvu dionicu riješe u svoju korist sa 20:15. Kada je Singlton pogodio na startu druge (22:15) izgledalo je da bi gosti mogli da se odlijepe. Tada se razigrao Feldin, koji je sa pet vezanih poena u 13. minutu donio Zvezdi prednost 23:22. Zatim je uslijedio period izjednačene igre, da bi Bjelica u 19. minutu pogodio uz dodatno bacanje za 38:34. Ipak, finiš poluvremena pripao je Panatinaikosu. Dentmon je trojkom postavio rezultat 38:41. U nastavku Beograđani nisu uspijevali da nađu ključ za odbranu gostiju, a nije ih služio ni šut. Od 22. do 27. minuta ništa im nije polazilo za rukom i nisu poentirali. Za to vrijeme su košaerkaši Panatinaikosa postigli 11 poena, pa je u 27. minutu na semaforu pisao rezultat 42:55. Post od skoro pet minuta prekinuo je Feldin, ali su gosti u odlučujućih 10 minuta ušli sa zalihom od devet poena (58:49). Trudili su se Alimpijevićevi izabranici da u četvrtoj dionici uhvate priključak. Prvo su preko Jankovića u 33. minutu zaprijetili (53:58), zatim je Lazić u 38. minutu ubacio trojku za 61:66, da bi Feldin minut kasnije sa linije slobodnih bacanja probudio nadu (63:66). Imala je Zvezda poslije toga priliku da se potpuno vrati u meč, ali su Lazić i feldin promašili tri šuta u jednom napadu. Rivers je na 23 sekunde prije kraja pogodio jedno bacanje (67:63), da bi Gist blokirao Ročestija i stavio tačku na ovaj meč. U sledećem kolu Evrolige košarkaši Crvene zvezde gostuju Armaniju.N.Z.

Bros Basket – Real 66:81, Makabi – Fenerbahče 82:73, Valensija – Žalgiris 63:71. (petak) CSKA – Himki (18.00), Anadolu Efes – Olimpijakos (18.30), Baskonija – Barselona (20.30), Unikaha – Armani (20.45)