Predsjednik i dvoje sudija bez pravosudnog ispita * Odbornicu uhapsili zbog telefonskog poziva * Mila tumačio uz pomoć rječnika * Tužilaštvo da ispita bogatstvo Vujovića * Decembar u znaku dobrog zvuka * Savremena srpska umjetnost pred kineskom publikom * Predsjednik i dvoje sudija bez pravosudnog ispita
  Izdanje: 02-12-2017

Janko Vučinić, predsjednik Radničke partije :
Ako državni funkcioneri ne mogu da dokažu da su nešto stekli od svojih primanja, svu takvu imovinu im treba oduzeti. Mnogi su stekli imovinu na račun pljačke države i naroda.

Mujo se jedva dovukao kući mrtav pijan u sitne sata, a bijesna Fata ga dočeka u kuhinji i zvizne mu jednu za uho:
- Pijanduro jedna obična, ‘o’š još pit’?
Mujo ćuti, a Fata mu zalijepi još jednu:
- A, budalet’no, ‘o’š još pit’?
Mujo i dalje ćuti, pa ga Fata tresne nogom:
- Čuješ ti mene? ‘O’š još pit?!
Mujo slegne ramenima:
- A daj onda još jednu kad s’ već tol’ko navalila...

Utrčava muž u kuću i s vrata viče:
- Ženooo... šta bi radila kad bih dobio na lotou?
- Uzela bih ti pola i ostavila te!
Muž izvadi 20 eura, daje ženi 10 i kaže:
- Briši.

Sport - datum: 2017-12-01 REVANŠ UTAKMICA PRVE RUNDE CEV KUPA ODBOJKAŠA
Bjelopoljci idu dalje Jedinstvo Bemaks - MOK Rijeka 3:1 (25:19, 26:28, 25:14, 25:18)
Hala: „Nikoljac”. Gledalaca: 500. Sudije: Tiran Šaino (Izrael) i Nikola Micevski (Makedonija).
JEDINSTVO BEMAKS: Kuburović (4), Vukić, Delić (21), Dizdarević, Popović, Kojović, Pavićević, Bulatović (2), Rudić (11), Bugarin (1), Đuretić (1), Tomić (1), Madžunkov (8), Bojić (24).
MOK RIJEKA: Pavlović, Ličina (1), Jurišić (19), Martić, Osojnak (11), Čule (3), Đorđević (4), Lasić (8), Banko, Janjanin, Cibić (7), Šušanj, Smiljanić, Jurčević.
Plasirala se ekipa Jedinstvo Bemaksa u naredno kolo CEV Kupa gdje će im protivnik biti prvak Austrije. Savladali su sinoć Rijeku, nakon odigrana četiri seta. Niko nije očekivao da ,,amateri”iz Rijeke mogu osvojiti jedan set. Njima je to pošlo za rukom u drugom setu, koji su riješili nakon druge set lopte (28:26). I na početku trećeg seta gosti iz Hrvatske su bili bolji. Sve do vođstva gostiju od 5:4, domaći su igrali ispod svojih mogućnosti. Onda su se prenuli. Vjerovatno su shvatili da je „vrag odnio šalu” i da moraju braniti siguran trijumf u prvoj utakmici u Rijeci (3:0). Proradio je servis, smanjen je broj grešaka, i zaigrali su izabranici Darka Prebiračevića kako znaju i umiju. Do kraja trećeg i čitav četvrti set bili su neuporedivo bolji i superiorno su došli do pobjede. U ekipi domaćih, ali i na čitavoj utakmici sa 24 osvojena poena najbolji je bio Slobodan Bojić. Njemu uz rame, sa tri manje osvojena poena bio je Jovan Delić. Kod gostiju, kapiten Danijel Jurišić sa 19 poena je bio najbolji.M.N.

Riječ trenera

Darko Prebiračević (Jedinstvo): Rekao sam da neće biti baš lako. Bilo je dosta usporen ritam, uz dosta naših napravljenih grešaka. Naročito kod servisa. To je dovelo do gubitka drugog seta. Ipak, pobijedili smo i zadovoljni smo i ponosni što smo se plasirali u naredno kolo.
Velimir Jurišić (MOK Rijeka): Čestitam domaćina na pobjedi i puno sreće u narednoj utakmici. Bio je ovo zanimljiv susret. Domaćin se morao dobro potruditi. Na kraju su glatko pobijedili.