Kestnerov šverc preplavio Podgoricu * Akcije prodaju Vladi iza leđa * Pacijente pregledali u hotelu * Uhapšen kum Brana Mićunovića * Kestnerov šverc preplavio Podgoricu * Kompromis je kockanje sa samim sobom * Hrvati i Švajcarci vide Rusiju

– Ovih 35 pari klompi koje doniramo i te kako poboljšavaju zdravstvenu zaštitu sistema.

–Sada možete da skinete masku, gospode doktore. Ja sam vas prepoznao! - reče pacijent u operacionoj sali.

– Žao mi je, odrubljivanje glave je u našoj državi zabranjeno.

Mlada pacijentkinja se po povratku iz bolnice hvali prijateljici šta je doživjela:
– Uradili su mi sve pretrage i uradili sve što je bilo u njihovoj moći: mamografiju, tomografiju, pornografiju...

Sport ODIGRANA DVA PRVA MEČA MUNDIJALSKOG BARAŽA – EVROPSKA ZONA
Dva prva duela dodatnog doigravanja za plasman na Mundijal 2018. u Rusiji odigrana su sinoć. Na zagrebačkom „Maksimiru” su se sastale selekcije Hrvatske i Grčke, a u Belfastu najbolji fudbaleri Sjeverne Irske i Švajcarske. Kako se i očekivalo, Hrvati i Švajcarci su ostvarili dobre rezultate pred revanše u Pireju i Bazelu.
Pred duel u hrvatskoj prestonici, vršilac dužnosti stratega domaće selekcije, Zlatko Dalić se našao u problemu, pošto nije mogao da računa na napadača Mandžukića. Umjesto njega u špicu je nastupio Kalinić, a na desnom krilu je zaigrao Kramarić. Helenima je bila desetkovana poslednja linija, neigranjem Manolasa i Mantolasa. Za Hrvate meč nije mogao početi bolje. Već u 12.minutu golman gostiju Karnezis je u šesnaestercu srušio Kalinića, a italijanski arbitar Roki pokazao na bijelu tačku, sa koje je siguran bio Modrić. Nije dugo prošlo a odbrana grčke reprezentacije je još jednom slabo reagovala, a Kalinić je pogodio za 2:0. U narednim minutima Grci su djelovali potpuno izgubljeno, ali su domaćini „spustili gas”. Prvu šansu gosti su imali u 29.minutu, ali je Vida spasio izbacivši loptu u korner. Iz tog ubacivanja Sokratis je zatresao mrežu i smanjio prednost „vatrenih”. Veoma lako, samo četiri minuta kasnije, Perišić je pogodio za 3:1, ponovo nakon amaterskog poteza nekada granitne odbrane. Evidentna razlika u klasi, a sa greškama odbrane kakve odavno nisu viđene, na početku nastavka domaćin stiže do novog pogotka. Strelac Kramarić. Hrvati su potom propustili bezbroj prilika,a Mitroglu dvije, ali je ostalo 4:1.
Švajcarci su od prvog sudijinog zvižduka pokazali da imaju bolji tim i otvoreno su krenuli ka golu „sjevernjaka”, koji su takođe uzvraćali na početku. Najbolju priliku je propustio Seferović u 18.minutu. Prethodno je i Džemaili mogao da zatrese mrežu. Desetak minuta prija kraja prvog dijela, Seferović je sjajno skočio, ali „sajdžije” ni ovoga puta nisu stekle prednost. Irci u prvom poluvremenu ni jednom nisu šutirali u okvir gola rivala. I u nastavku su Švajcarci krenuli bolje. U 58.minutu Kori Evans je igrao rukom u kaznenom prostoru, pa si gosti dobili penal iz kojeg su poveli preko Rikarda Rodrigeza. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat
Revanši su na rasporedu 12.novembra. R.Papić

Hrvatska – Grčka 4:1 (3:1)
Stadion: „Maksimir” u Zagrebu. Gledalaca: 30.013. Sudija: „Đanluka Roki (Italija). Strijelci: Modrić 12.iz penala, Kalinić 19, Perišić 33, Kramarić 49 – Sokratis 30. Žuti kartoni: Karnezis, Zeka, Bakasetas (Grčka).
HRVATSKA: Subašić, Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko, Brozović, Rakitić, Perišić, Modrić (od 89. Pašalić), Kramarić (od 82. Vlašić), Kalinić (od 75. Rebić).
GRČKA: Karnezis, Cavelas, Sokratis, Papadopulos, Maniatis (od 46. Recos), Samaris (od 62. Taksidis), Ciolis, Zeka, Fortunis, Stafilidis (od 72. Bakasetas), Mitroglu.
Sjeverna Irska – Švajcarska 0:1 (0:0)
Stadion: „Vindzor park” u Belfastu. Gledalaca: 18.269.Sudija: Ovidiu Hategan (Rumunija). Strelac: R. Rodrigez 57.iz penala. Žuti kartoni: K. Evans (S.Irska) - Šar (Švajcarska).
S.IRSKA: Mek Gavern, Brant, Džoni Evans, Mek Oli, Mek Laflin, Kori Evans (od 66. Sevil), Dejvis, Norvud, Dalas (od 52. Vard), Magenis, Laferti (od 78. Vašington).
ŠVAJCARSKA: Zomer, R. Rodrigez, Akanji, Šar, Lihštajner, Džaka, Zakaria, Šaćiri, Džemaili (od 84. F. Frej), Zuber (od 87. Mehmedi), Seferović (od 77. Embolo).