– Škola u Beranama služi za političku trgovinu DPS-a nauštrb kvaliteta i studenata.

Prolazi Mujo biciklom kroz crveno svjetlo.
Na drugoj strani ulice pandur viče:
-Nemaš svjetlo!Stoj!
-Ma bježi budalo,nemam ni kočnice!

Sport - datum: 2017-07-14 VELIKA POBJEDA MLADOSTI U GRACU, U PRVOM MEČU DRUGOG KOLA KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE
Krkotić na startu „okrečio” Austrijance Podgoričani poveli u prvom minutu i odličnom taktikom izvojevali veliku pobjedu u Gracu. Motivacioni poziv ljubiteljima fudbala za revanš. Žreb danas u Nionu
Govorili su prije meča protiv Šturma u Gracu fudbaleri i stručni štab Mladosti da se ne boje veličine i jačine rivala. To su sinoć na “Merkur areni” i demonstrirali i pobijedili jednu od najvećih austrijskih ekipa! Za ovaj podgorički klub ovo je najveći evropski trijumf i potvrda da se u klubu na svim poljima radi na pravi način. Taktički, izabranici Dejana Vukićevića odigrali su odličan meč i stekli veliki kapital pred revanš u Podgorici: Šturm – Mladost 0:1 (0:1)!

Penal nakon tridesetak sekundi

Nije moglo bolje početi za crnogorskog predstavnika. Nakon samo tridesetak sekundi igre Podgoričani su dobili penal, koji je skrivio kapiten domaćih Kristijan Šulc. U namjeri da vrati loptu svom golmanu, napravio je grešku, što je iskoristio Ivan Knežević, prihvatio je i krenuo ka golu. Uslijedio je start Šulca sa leđa i jedanaestarac za Mladost. Sa jedanaest metara je siguran bio Miloš Krkotić – loptu je poslao u desnu, a golmana Zibendala u lijevu stranu.
Četiri minuta kasnije domaći su zatresli mrežu Damira Ljuljanovića. Međutim, Hirlanderov pogodak poništen je zbog ofsajda. Mladost se u tim trenucima vratila na svoju polovinu, domaći igrači preuzeli su inicijativu, ali neke izrazite priilike za gol nisu imali. Zabilježili smo šuteve sa distance Šulca u 31. i Hirlandera u nadoknadi prvog poluvremena. S druge strane, “crveni” su, predvođeni tandemom Stefan Cicmil – Nikola Vukčević igrali organizovano i čvrsto na sredini terena, pa je samim tim i put ka mreži Ljuljanovića bio zatvoren.

Zatvorili sve prilaze golu

Minus na poluvremenu natjerao je izabranike Franka Fode da u drugi dio meča uđu mnogo ofanzivnije, a nakon samo tri minuta igre zaprijetili su Podgoričanima. Hirlander je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Ljuljanović bio siguran. Igrao se 56. minut kada je Šturm promašio najbolju priliku na utakmici. Sandi Lovrić je sa tridesetak metara uputio jak šut, Ljuljanović je kratko odbio loptu, na koju je natrčao Zulenher i poslao je visoko iznad prečke. Međutim, nije ni Mladost ostala bez odgovora na pokušaje Austrijanaca, pa smo u 66. minutu zabilježili lijepu akciju. Marko Ćetković je dugim pasom u vatru ubacio Ivana Kneževića – korpulentni napadač je vješto izbjegao ofsajd zamku, krenuo ka golu, ali završni udarac nije bio jak i precizan da bi se ugrozio Zibendal.
Očekivao se u poslednjih dvadesetak minuta pritisak Šturma, a on se i desio. Pokušavali su sa ubacivanjima sa strana da dođu do izjednačenja, a nakon jednog takvog napada i centaršuta sa lijeve strane, “rezervista” u 72. minutu sa peterca loptu glavom poslao pored stative. U samom finišu meča Lovrić je još jednom oprobao šut sa distance, ali je lopta nakon njegovog šuta završila iznad prečke gola “crvenih”. U nadoknadi vremena, koja je trajala punih šest minuta, Mladost je najprije ostala bez Andrije Kaluđerovića (dobio drugi žuti, potom i crveni), a onda imala i dosta straće. Šturm je, naime, postigao gol u 90+3. minutu, ali ga je glavni sudija, Finac Matias Getranius, nakon konsultacija sa svojim pomoćnikom Aravirtom, zbog ofsajda poništio.
Rezultat koji su Podgoričani ostvarili sinoć u Gracu je veliki ne samo za klub, već i za kompletan crnogorski fudbal. Možda je ovaj ishod i najbolja preporuka navijačima i ljubiteljima da narednog četvrtka ispune tribune stadiona pod Goricom i izabranicima Dejana Vukićevića pruže podršku u pohodu na treće kolo kvalifikacija za ovo eminentno takmičenje.

ŠTURM 0:1 mladost

270 minuta Mladost nije primila gol u Evropi. Sačuvali su Podgoričani mrežu u dva meča sa Gandzasarom, a a onda i u duelu sa Šturmom.

Vukićević: pobijedili smo boljeg od sebe

Dejan Vukićević, šef stručnog štaba, Mladosti, bio je prezadovoljan nakon meča u Gracu.
- Pobijedili smo boljeg od sebe. Odradili smo taktički što smo željeli, dali rano gol, a onda se 90 minuta nismo uplašili pobjede. Zadovoljan sam, napravili smo dobar rezultat pred revanš, ali i dalje mislim da je Šturm favorit. Ali, momci su odradili ono što sam tražio od njih, u revanšu ćemo čekati svoju šansu i probati da je iskoristimo i odemo dalje - istakao je Vukićević.

Foda: Revanš odlučuje

Trener Šturma Franko Foda, bio je nezadovoljan rezultatom nakon meča.
- U prvom dijelu smo igrali kroz sredinu i bez sigurnosti. Bolje je to izgledalo u nastavku, bilo je brzih dodavanja, imali smo i jednu veliku šansu, ali je nismo iskoristili. Nisam zadovoljan, ali ovo je samo prvo poluvrijeme, revanš će odlučiti ko će dalje - istakao je Foda.

Žreb za Ligu Evrope danas

Izvlačenje parova za treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope biće obavljen danas u Nionu. Naravno, na žrebu će se naći i Mladost, koja će, ako „preskoči“ Šturm, dobiti potencijalnog rivala za narednu rundu ovog takmičenja.
Međutim, u taboru “crvenih” ne razmišljaju o trećem kolu, jer predostoji 90 minuta revanša sa Šturmom u Podgorici.