Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Crnogorsku naftu traži firma tužena za korupciju u tri zemlje * Vukotić tražio 100.000 eura od ministarstva * Birački spisak i dalje pun fantomskih glasača * Uzrok smrti utvrđuju poslije osam godina * Rusija spremna da pruži podršku očuvanju suvereniteta Srbije * Opozicija da prestane sa svađama * Kroz muziku šalje važne poruke
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 20-10-2019

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
Milivoje Katnić, GLAVNI SPECIJALNI TUŽILAC:
Podnijeću ostavku ako se dokaže da je ijedan specijalni tužilac u bilo kom predmetu primio mito.

Vic Dana :)

Vraća se Perica kući i s vrata govori: - Tata, mama danas me učitelj po prvi put pohvalio!
Tata: - Super, a šta je rekao?
Perica: - Rekao je: svi ste vi djeco magarci a ti Perice najveći.


Idu dvije plavuše parkom i dva sumnjiva momka iza njih. Kaže jedna plavuša drugoj: - Joj, šta ćemo sad?! Njih su dvojica, a mi smo same!

Kaže Mujo Hasi: - Htio sam da otputujem u Englesku, ali sam odustao. - Zašto? - pita ga Haso. - Tamo voze lijevom stranom puta. Probao sam da vozim od Tuzle do Zenice, skoro su me ubili!







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

 
Regioni - datum: 2019-10-19 MJEŠTANI LJUTI NA NADLEŽNE JER SU UGINULE ŽIVOTINJE DOPREMLJENE U BLIZINI NASELJA
Zakopavanje uginulih životinja u Štoju Kokoške iz Bojane zakopane u Štoju Malo je što se svakakav otpad deponuje u zaleđu Velike plaže pa su nam sada dodali i uginule životinje, kaže Viktor Maković i naglašava da su mještani s pravom ogorčeni
Dan - novi portal
Mještani naselja Štoj ljuti su na nadležne državne i opštinske organe jer su uginule kokoške i stoka, koja je nedavno izvađena iz rijeke Bojane, zakopana na teritoriji te mjesne zajednice. Mještani tvrde da ih o tome niko nije obavijestio i konsultovao i kažu da su uginule životinje i kokoške zakopane u blizini azila za napuštenu stoku. Tu informaciju potvrdio nam je i vršilac dužnosti predsjednika MZ Viktor Maković.
- Nažalost, Štoj je postao adresa i za takve slučajeve. Malo je što se svakakav otpad deponuje u zaleđu Velike plaže pa su nam sada dodali i uginule životinje. Niko nas nije ni obavijestio o tome, a trebalo je čuti i naše mišljenje. Mi smo s pravom ljuti, očekujemo objašnjenje i ukidanje te prakse da se kod nas dovozi bilo kakav otpad, pogotovo uginule životinje - kaže Maković za „Dan”.
U preduzeću „Komunalne djelatnosti” kažu da su nakon graničnog ekološkog incidenta učestvovali u akciji uklanjanja uginulih životinja iz rijeke Bojane.
- Radnici našeg preduzeća su uspješno, koristeći se plovnim sredstvima, izvadili na kopno uginule kokoške, a potom ih ukopali uz poštovanje svih higijenskih propisa i normi koje su predviđene za uklanjanje uginule stoke i živine -naglašavaju iz Komunalnog preduzeća.
U akciji čišćenja rijeke Bojane, koju je pokrenulo Ministarstvo poljoprivrede i Uprave za bezbjednost hrane, očišćena je i preostala količina uočenih uginulih kokošaka koje su dospjele na crnogorsku stranu obale i rijeke.
- Nakon što je uklonjen otpad sa svih prethodno registrovanih lokaliteta, teren, uzvodno od ušća, još jednom je pretražen, kako bi se provjerilo da li uginule živine ima još u nepristupačnim lokacijama. Sve uočene količine su izvađene iz vode i pod nadzorom veterinarskog inspektora neškodljivo uništene, uz mjere dezinfekcije koje je sprovela ovlašćena veterinarska ambulanta iz Ulcinja - saopštili su iz Ministarstva poljoprivrede.
U Crnoj Gori ne postoji objekat za neškodljivo uklanjanje lešina životinja. Uginule ili usmrćene životinje se uglavnom zakopavaju na samim gazdinstvima ili na lokacijama koje određuju organi lokalne uprave. U Ministarstvu poljoprivrde smatraju da to nije nedozvoljena metoda, međutim u pojedinim dokumentima konstatuju da „nije ni preporučljiva, naročito sa aspekta zaštite životine sredine”.
Oko 200 kesa sa uginulim kokoškama izvađeno je ovog mjeseca iz Bojane. Mediji u Albaniji navode da uginule kokoške potiču iz Živinarske farme „Driza” iz grada Fier, u susjednoj Albaniji. Na koji način su pristigle u Bojanu utvrdiće istraga.
M.K.

Hodžić: U Ulcinju sve se radi naopako
Ekolog i izvršni direktor NVO „Zeleni korak” Dželjal Hodžić kaže da bi svaka odgovorna lokalna uprava trebala da ima posebnu lokaciju za zakopavanje uginulih životinja.
- Ta lokacija mora biti daleko od naseljenih područja na terenu koji nema mnogo vlage i gdje ostaci ne mogu doći u kontakt sa vodama. U Ulcinju to nije slučaj i sve se radi naopako. Uginule životinje se zakopavaju na plavnom području u blizini turističkih kapaciteta, što je u najmanju ruku neodgovorno. Najgora stvar je što lokalna vlast neće da sarađuje ni sa mjesnom zajednicom ni sa NVO sektorom. Misle da sve znaju ali nemaju kapacitet da rješavaju probleme. Zbog toga i imamo posledice po životnu okolinu i sve češće nezadovoljstvo građana - naglašava Hodžić.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"