Profesori i uprava nikšićke Prve srednje stručne škole maturskom zabavom u hotelu „Onogošt” ispratili su jednu od boljih generacija te ustanove. Direktor škole Goran Davidović kazao je da školsku 2014-2015. godinu sa izuzetno dobrim uspjehom napušta više od dvije stotine srednjoškolaca iz šest odjeljenja četvrtog stepena i jedan razred trećeg stepena. Profili njihovih zanimanja su uglavnom zanatlijski. Maturanti iz Prve srednje stručne škole odlaze sa diplomama mašinaca, odnosno automehatroničara, tehničara za kompjutersko konstruisanje i upravljanje, tehničara drumskog saobraćaja, zatim građevinski tehničari niskogradnje, ali i diplomama automehaničara, zavarivača, te instalatera i bravara.
- Od ukupnog broja đaka koji ove godine završavaju srednje obrazovanje čak 35 odsto su odlični đaci, a ima ih i sa diplomama „Luče”. Stoga s pravom možemo da se pohvalimo da ispraćamo jednu od sigurno najboljih generacija naše škole - rekao je Davidović.
Optimisti smo kada je u pitanju njihov dalji život, imamo vjeru u njih i sigurni smo da sa takvom omladinom ova država može naprijed. Poručio bih im da samo nastave da uče, jer zaista su perspektivni, a u svakom smislu živjeće u jednom vremenu gdje je samo znanje mjerilo vrijednosti, koliko znaš toliko vrijediš - naglasio je Davidović.
B.B.
IV/1-podsektor: mašinstvo i obrada metala
Obrazovni program: tehničar za kompjutersko konstruisanje i upravljanje
Dušanka Bulajić, odjeljenski starješina
Miloš Backović
Dragan Bošnjak
Filip Vučurović
Mitar Golović
Marija Gušić
Stefan Jakić
Milan Jakovljević
Sava Jelić
Andrija Mađarić
Nevena Madžgalj
Nemanja Madžgalj
Miodrag Milić
Petar Milović
Jelena Petrović
Marko Petrović
Nikola Raičević
Nemanja Rnković
Stefan Samardžić
Miodrag Stanišić
Stefan Tadić
Dalibor Tijanić
Gligor Tufegdžić
Marija Čabarkapa
IV/2 -podsektor: mašinstvo i obrada metala
Obrazovni program: automehatroničar
Dušanka Bezmarević, odjeljenski starješina
Vasilije Brajičić
Boris Vasiljević
Matija Vujović
Mihailo Vukićević
Jovan Gardašević
Đorđije Drašković
Miloš Đukanović
Slavko Đurđevac
Aleksa Zmajević
Nenad Jakić
Komnen Jeftić
Ivan Kalezić
Nemanja Komnenović
Miljan Lipovina
Jovan Marković
Stefan Mitrović
Milovan Mićković
Saša Nuković
Pavle Pejović
Stefan Perović
Ranko Pindović
Nemanja Trebješanin
Radan Turčinović
Miloš Šćepanović
IV/3- sektor: saobraćaj i komunikacije
Obrazovni program: tehničar drumskog saobraćaja
Željko Rašović, odjeljenski starješina
Bojan Bakrač
Slavko Blagojević
Milena Božović
Martin Bojanić
Dejan Vujović
Bojan Vučeljić
Miloš Durutović
Miloš Zeković
Nikola Zečević
Aćim Janjić
Draško Karadžić
Bobana Kustudić
Tomo Milović
Predrag Mrkić
Vukašin Pekić
Boško Perović
Zoran Pićurić
Miloš Radojičić
Miloš Samardžić
Ilija Tadić
Danilo Todorović
Nenad Todorović
Svetlana Todorović
Radisav Cebalović
Milutin Čvorović
Nikola Čvorović
Andrija Džaković
IV/4- sektor: građevinarstvo i uređenje prostora
Obrazovni program: građevinski tehničar-niskogradnje
Biljana Stojanovski, odjeljenski starješina
Radonja Bijelić
Luka Bijelović
Ilija Bojović
Nemanja Bojović
Nikolina Bulatović
Bogdan Danilović
Suzana Drašković
Miloš Zejak
Dragica Jovović
Mitar Jovović
Anđela Kecojević
Nikola Kontić
Jovan Mandić
Darko Marković
Nikola Milošević
Aleksandra Mitrović
Željko Radojević
Milo Radojičić
Jovan Raičević
Stevan Stevović
Stefan Toljić
Nađa Tomašević
Ilija Ćirković
Milivoje Ćosović
Novak Šundić
IV/5-sektor: zdravstvo i socijalna zaštita
Obrazovni program: farmaceutski tehničar
Snežana Kalezić, odjeljenski starješina
Tijana Adžić
Jelena Banićević
Marina Vučinić
Milica Vučković
Nina Vušović
Danilo Gojković
Nađa Guzina
Miluša Gutović
Biljana Eraković
Tatjana Eraković
Branka Karadžić
Anđela Karović
Julijana Kešeljević
Savo Kilibarda
Katarina Laketić
Đurđina Malović
Pero Međedović
Željko Milić
Jovana Miljanić
Jelena Mirković
Milica Mrkaić
Anja Mudreša
Slađana Mušikić
Bojana Nikić
Valentina Nikolić
Anđela Okiljević
Slađana Osmajić
Ivana Pajović
Marina Patić
Irena Pejović
Katarina Pićurić
Kristina Pićurić
Jelena Rakojević
Marija Ražnatović
Anđela Simović
Anđela Čurović
Jelena Šćepanović
Mara Šuković
IV/6-sektor: poljoprivreda, prehrana i veterina
Obrazovni program: prehrambeni tehničar
Svetlana Mijušković, odjeljenski starješina
Milica Bratić
Marija Vuković
Boban Gačević
Ivana Gvozdenović
Sara Davidović
Slavica Delibašić
Olja Dubljanić
Vanja Đurđić
Anđela Knežević
Momir Kontić
Zorica Krivokapić
Ivana Krivokapić
Kristina Krković
Zorka Krstajić
Aleksandra Krunić
Milojica Mešter
Jelena Mirjačić
Luka Pavlićević
Nikolina Peković
Dejan Perović
Dragana Radović
Nikolina Radosavljević
Kristina Roćenović
Slađana Todorović
Marija Ćorović
Nataša Cicović
Branka Škuletić
III/7-smjer- automehaničar, instalater, zavarivač i bravar
Andrijana Jovović,
odjeljenski starješina
Dragan Bijelić
Stefan Bojović
Blagoje Božović
Milan Bošnjak
Radivoje Đurđevac
Luka Jovović
Ramo Kahrović
Šefko Kahrović
Lazar Kekić
Ilija Laković
Mihailo Mijušković
Luka Mićanović
Jovan Mrvošević
Branko Nenezić
Vladimir Nikolić
Jovan Pešikan
Velimir Rabrenović
Rajko Radović
Goran Strunjaš
Ivan Todorović
Mitar Todorović