Pozivi koje je uputio bliskim osobama odali su Novljanina Vladimira Roganovića da je upravo on 29. aprila prošle godine lažno prijavio da je u diskoteci „Bigl” u Podgorici postavljena bomba.
Prema saznanjima „Dana”, istražitelji su utvrdili da je poziv upućen sa broja mobilnog operatera iz Srbije. Kako broj nije bio registrovan na nečije ime, tužilaštvo je izdalo nalog da se izvrši niz vještačenja, između ostalog i za izdvajanje listinga poziva sa ovog broja.
Prema pouzdanim saznanjima „Dana”, vještačenja su bez sumnje dokazala tužilaštvu da je sporni broj koristio Roganović jer je prije nego je lažno dojavio da je u diskoteci „Bigl” postavljena bomba, sa istog broja kontaktirao sa svojom djevojkom A.R., sa kumom I.A. i B.K., djevojkom njegovog brata od strica Duška Roganovića. Upravo su ti pozivi dokazali istražiteljima da iza lažnih dojava o postavljanju bombe u podgoričkoj diskoteci stoji upravo ovaj Novljanin, koji je, prema policijskim evidencijama, blizak takozvanom „kavačkom klanu”.
Do ovih sumnji tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici Vukas Radonjić i policija došli su nepun mjesec dana nakon sporne lažne dojave. Ipak, Roganović tada nije bio dostupan crnogorskim organima jer je bio pritvoren u Srbiji.
On je uhapšen 5. maja u policijskoj stanici Zvezdara zbog sumnje da je falsifikovao isprave. Beogradsko Prvo osnovno tužilaštvo je veoma brzo sprovelo istragu protiv njega i on je već 25. maja u Prvom osnovnom sudu u Beogradu osuđen na zatvorsku kaznu jer je imao lažno uvjerenje o državljanstvu i lažnu krštenicu. Namjeravao je da ta dokumenta preda da bi na ime mladića čija je lična karta dobio srpski pasoš i ličnu kartu. Međutim, radnica na šalteru je posumnjala u validnost priloženih dokumenata, a daljim provjerama je ustanovljeno da su lažni. Roganović je priznao da je nabavio lažna dokumenta, a kao razlog je naveo da se plašio za svoju bezbjednost.
Crnogorske vlasti su raspisale međunarodnu potjernicu za Roganovićem zbog izdržavanja kazne od godinu dana zbog nedozvoljenog držanja oružja.
On je 5. janauara u Srbiji odslužio kaznu zatvora na koju je bio osuđen zbog falsifikovanja dokumenata. Istog dana izručen je Crnoj Gori, a u spuški zatvor je sproveden uz pojačane mjere obezbjeđenja jer je prethodno tražio da putuje avionom zbog ugrožene bezbjednosti.
Ovaj Novljanin je sa podgoričkog aerodroma u Zavod za izvršenje krivičnih sankcija u Spužu sproveden uz naoružanu pratnju – službenike Interpola, Posebne jedinice policije i Specijalne antiterorističke jedinice. Prema saznanjima „Dana”, u ZIKS-u je pod posebnim mjerama obezbjeđenja zbog straha od mogućeg napada ili čak likvidacije. Smješten je u sobi u odjeljenju C spuškog zatvora, kojoj drugi zatvorenici, mimo njegovog cimera, ne mogu da priđu, a na šetnje i u karantin ići će sam. Ovaj dio spuškog zatvora svakodnevno je pod video-nadzorom kako bi se povećao nivo bezbjednosti.
Roganovićeva porodica bila je meta u ratu kotorskih klanova, zbog čega je ocijenjeno da je i njegova bezbjednost ugrožena. Naime, Vladimirov brat od strica Duško bio je meta bombaškog napada u Herceg Novom 25. aprila prošle godine. Jaka detonacija je u potpunosti uništila Roganovićev auto, a povrijeđenog Novljanina prolaznici su izvukli iz vozila. Nekoliko mjeseci kasnije, u Herceg Novom je ubijen Duškov otac, a Vladimirov stric Niko Roganović. On je likvidiran krajem jula prošle godine u klasičnoj sačekuši u hercegnovskom naselju Dubrava. Izvršioci ubistva, baš kao i u slučaju bombaškog napada, još uvijek nijesu identifikovani.M.V.P.
Za neosnovano hapšenje 80.000
Roganović je odlukom Osnovnog suda u Podgorici dobio od države 80.000 eura za četiri godine koje je neosnovano proveo u pritvoru zbog optužbe za ubistvo vođe „delija” Marka Vesnića. Roganović je od države tražio naknadu nematerijalne štete u iznosu od 160.000 eura zbog duševnih bolova pretrpljenih usled neosnovanog hapšenja i povrede časti i ugleda. Ipak, sudija Osnovnog suda u Podgorici Milena Matović odlučila je da je 80.000 eura iznos srazmjeran šteti koju je Roganović pretrpio za četiri godine neosnovanog pritvora. Njenu odluku potvrdio je Viši sud u Podgorici. Roganović je sa bratom Duškom i Draženom Čađenovićem bio optužen za ubistvo Beograđanina Marka Vesnića i ranjavanja njegovog kuma Ivana Markovića. Apelacioni sud je 2014. godine potvrdio prvostepene oslobađajuće presude Višeg suda u Podgorici izrečene Vladimiru Roganoviću i Čađenoviću, koji su se teretili da su zajedno sa Duškom Roganovićem ubili Vesnića. Dušku Roganoviću, koji je prvostepenom presudom osuđen na 12 godina zatvora za ubistvo vođe navijača „delija” i ranjavanja Markovića, odlukom Apelacionog suda zatvorska kazna je smanjena na osam godina.