Porudzbenica
Riječ
Dana |
Johanes Han, evropski komesar za proširenje:
– Crnu Goru i Srbiju prestižu Albanija i Makedonija.
|
Vic
Dana :) |
Posle smrti, odlazi gejmer u pakao.
Nakon nekoliko dana zove đavo Boga i kaže:
- Ajde, molim te, uzmi malo ovog što voli video igrice.
- Što?
- Pa, prevrnuo mi je sve kotlove, pobio sve đavolčiće, i već treći dan pomahnitalo trči i viče: Gdje je prolaz za sledeći nivo?
Vozi crnka plavušu kolima. Odjednom kola stadoše i crnka reče:
- Zamisli, nestalo nam je goriva!
A plavuša odgovori:
- Kako si ti pametna, a ja bih vozila, vozila, vozila i ništa ne bi primijetila...
Šta je to: Četvorica u jednoj sobi, a samo jedan radi?
Tri državna službenika i ventilator.
|

|
|
|
|
Ekonomija
MINERALNE SIROVINE VAŽNE ZA JAKU EKONOMIJU
Obezbijediti sigurno snabdijevanje
Mineralne sirovine su baza današnjeg društva i važne su za cijeli svijet i budući društveni razvoj. Međutim, konkretno u Evropi, za jaku ekonomiju u budućnosti neophodno je obezbijediti sigurno snabdijevanje mineralnim sirovinama, ocijenjeno je na konferenciji dijaloga zemalja ESEE. Na konferenciji, koju su organizovali mreža EIT RawMaterials, Regionalni centar Leoben u okviru Montan univerziteta iz Austrije kao i Regionalni centar Adrija, navedeno je da je potrebno uspostaviti okvire koji omogućavaju uspješan razvoj sektora mineralnih sirovina.
– To su, između ostalog, adaptiranje okvira politike koji omogućavaju pravnu sigurnost i transparentno izdavanje dozvola i saglasnosti, kao i transparentno odlučivanje za investiture – navodi se u saopštenju.
Cilj konferencije je bio povezivanje mreže EIT RawMaterials sa regionom ESEE, radi otkrivanja zajedničkih puteva ka realizaciji projekata u vezi sa mineralnim sirovinama.
A.Đ.
Komentari
Komentari se objavljuju sa zadrškom.
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen. Prijavite neprikladan komentar našem
MODERATORU.
Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem
Ombudsmanu.
Uslovi korišćenja
Svako neovlašćeno korišćenje sadržaja štampanog i on-line izdanja Dana kažnjivo je i vlasnik prava shodno Zakonu o autorskim i srodnim pravima ima pravo na zaštitu od istog, kao i na naknadu štete prouzrokovane takvim radnjama.
Zabranjeno je svako objavljivanje, modifikovanje, kopiranje, štampanje, reprodukovanje, distribuiranje ili na drugi način javno prikazivanje podataka, tekstova, fotografija i informacija iz naših izdanja, bez pisane saglasnosti Jumedia Mont doo.
MARKETING
loading...
|
Karikatura DAN-a
Pogledaj sve karikature >>>
|