Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Pozivaju me na raport jer idem na litije * Pokrenut inspekcijski nadzor u svim vjerskim zajednicama * Hvala, ali pošaljite pare na Kosovo * Ukinuta presuda o isplati milion eura Kalićima * Zbog afere „VTE” neko mora da odgovara * Slaba borba protiv pranja novca i šverca koči put u EU * „Slavuj” pjesmom dotakao srca podgoričke publike
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 25-02-2020

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
ALEKSA BEČIĆ, LIDER DEMOKRATSKE CRNE GORE:
DPS je pokazao da se plaši slobodnih izbora, a Đukanović slobodnog pravosuđa.

Vic Dana :)

- Otkad tebe poznajem, više ne mogu ni da jedem, ni da pijem, ni da pušim.
- Oh, dragi, zar me toliko voliš?
- Ne, nego sam totalno bankrotirao!

Osudili neku dvojicu zbog teških krađa i stavljeni su zajedno u istu ćeliju. Pita prvi:
- Koliko mjeseci su ti dali?
- 15. A tebi?
- 12!- Onda ti uzmi krevet kraj vrata, ti izlaziš prije.







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

Drustvo - datum: 2020-02-24 SRPSKI I CRNOGORSKI DRŽAVLJANI IZ CRNE GORE NE USPIJEVAJU GODINAMA DA DOBIJU POSMRTNE OSTATKE ČLANOVA PORODICE
Samo na Kosovu 82 nestalih Članovi Komisije za nestala lica Crne Gore su tokom prošle godine učestvovali u obdukcijama, identifikacijama i primopredajama posmrtnih ostataka šest lica i to pet u vezi sa oružanim sukobima na prostoru Kosova i jedno koje je stradalo u ratnim dešavanjima na prostoru Federacije Bosna i Hercegovina
Dan - novi portal
Porodice iz Crne Gore, crnogorski i srpski državljani, trenutno potražuju 82 člana koja su nestala u ratnim sukobima u južnoj srpskoj pokrajini Kosovo i Metohija, a dio tih lica se ne nalazi na zvaničnoj listi nestalih, kazao je za „Dan” predsjednik Udruženje porodica „Crveni božur” Ljubiša Filipović. On navodi da još uvijek u Prištini nije završen proces identifikacije preko 400 lica koja su stradala tokom rata, a pretpostavlja se da je tu najviše Srba i Roma, kao i jedan manji broj Albanaca. Filipović kaže da je tačno da crnogorska Komisija za nestale potražuje 51 lice, ali da taj spisak nije kompletan jer su neke prijave nestanka date samo međunarodnom, ali ne i Crvenom krstu Crne Gore.

– Mi sa komisijom za nestale iz Crne Gore imamo dobru saradnju, ali na Kosovu imamo konstantan problem jer već godinama odbijaju da daju spisak lica čija se tijela nalaze u Prištini. Proces identifikacije je bio završen, ali su nam nedavno rekli da je to rađeno starom metodom i da moraju da rade nove DNK analize. Odmah smo im ponudili da dođu u Crnu Goru i uzmu uzorke DNK od članova porodice, ali oni to ne rade – navodi Filipović.

On se nada da će uz pomoć Međunarodnog Crvenog krsta uspjeti da dobiju spisak iz Prištine i pronađu sve nestale.

– U martu treba da imamo sastanak, pa ćemo vidjeti šta će se uraditi. Svakako je saradnja sa Kosovom već godinama jako loša, jer oni neće da sarađuju – rekao je Filipović.

Članovi Komisije za nestala lica Crne Gore su tokom prošle godine učestvovai u obdukcijama, identifikacijama i primopredajama posmrtnih ostataka šest lica i to pet u vezi sa oružanim sukobima na prostoru Kosova i jedno koje je stradalo u ratnim dešavanjima na prostoru Federacije Bosna i Hercegovina. Kako se navodi u izvještaju tog tijela Vlade, lica koja su nestala u oružanim sukobima na prostoru bivše Jugoslavije, a koje potražuje Komisija za nestala lica Vlade, uključuje 51 crnogorskog državljanina i lica čiji su tražitelji, u vrijeme kad su prijavili njihov nestanak, imali prebivalište u Crnoj Gori. Najviše nestalih crnogorskih državljana je na prostoru samoproglašene republike Kosovo i to čak 39 lica, na teritoriji Bosne i Hercegovine devet i u Hrvatskoj tri.

– Komisija je u saradnji sa komisijima i drugim asocijacijama zemalja iz regiona, koje se bave ovom problematikom, u proteklom periodu riješila i izvršila primopredaju posmrtnih ostataka za 33 lica koja su u trenutku nestanka bila državljani Crne Gore, ili su tražitelji, u vrijeme kad su prijavili njihov nestanak, bili građani Crne Gore – navodi se u izvještaju o radu Komisije.

M.S.




Lani sahranjena cijela porodica
Na gradskom groblju u Andrijevici lani su su sahranjeni posmrtni ostaci petočlane familije Šutaković iz Đakovice, Nedeljka (63), njegove supruge Darinke Dare (59), rođene Jevrić, i njihove djece Aleksandra (17), Đorđa (16) i Radomana (13), koje su, kako se čulo, u junu 1999. godine kidnapovali, a potom i likvidirali albanski teroristi. Ostaci njihovih tijela pronađeni su u masovnoj grobnici na periferiji Đakovice. Konačna DNK identifikacija sprovedena je u martu prošle godine, kojom je potvrđen identitet ovih žrtava.




Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"