Namještaju funkcije za Milovog biznis partnera * Niko neće da radi put za ski centar Bećirovića i Ulaja * Ako se izgradi treća traka, država mora naći mjesto za sud * Finansijska istraga protiv Džozefa Asada * Vukotića izručuju do kraja novembra * Pokazati pravo lice * EPCG da ekspropriše i neplodno zemljište
  Izdanje: 14-10-2019

Aleksa Bečić, čelnik Demokratske Crne Gore:
Poništen je rad radnih grupa u Odboru za izborne reforme, jer su to bila partijska tijela DPS-a.

Učio Haso Muju kako da gleda na sat sa kazaljkama, pa mu objašnjava:
– Kad je mala kazaljka na jedan, a velika na 12 onda je 1 sat, a kad je velika na 6 onda je pola dva i tako redom. Prošlo malo pa pita Haso Muju:
– Mujo, koliko je sati? Na satu obje kazaljke na 3, a Mujo će blijedo:
– Još se ništa ne zna!

Sport - datum: 2019-10-13 KADETSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE - 11. KOLO
Budućnost ponovo ubjedljiva Budućnost po starom, Grblju derbi juga
Budućnost – Otrant Olimpik 16:0 (6:0)
Teren Budućnosti na Starom aerodromu. Gledalaca: 50. Sudija: Marko Radović (Berane). Strijelci: Đukić u 19, 26. iz jedanaesterca, 40, 53. i 57, Dragićević u 33, Drmač u 37. i 44, Čelebić u 61, Roganović u 75, Globarević u 78, Magdelinić u 79, Mugoša u 84, 86. i 90. i Tošković u 89. minutu.
BUDUĆNOST: Pejović, Medenica (Magdelinić), Globarević, Đukić (Mugoša), Marstjepović, Dakić (Roganović), Femić (Vojvodić), Čelebić (Tošković), Dragićević, Drmač, Lucević (Ćetković).
OTRANT OLIMPIK: Muratović (Markuš), Gorana, Mašanović (Vuković), Karamanaga, Ljamović (Bojanović), Sadiković, Pelinković (Begzić), Dragović, Tulović, Ibrahimi, Arsljanović.
I jedanaesti uzastopni meč kadeti Budućnosti riješili u svoju korist. Protiv Ulcinjana su lako stiglo do ubjedljivog trijumfa - 16:0.

Zeta - Sutjeska 4:3 (4:2)
Pomoćni teren stadiona „Trešnjica”. Gledalaca: 50. Sudija: Dejan Marković (Podgorica). Strijelci: Vujačić u 15. i 26. iz jedanaesterca, Lazović u 40. i Stanišić u 42. za Zetu, a Milić u 9. i 34. i Dragićević u 71. minutu za Sutjesku. Žuti kartoni: Krstović, Vujačić, Mušikić, Pejović (Zeta), Peković (Sutjeska). Crveni karton: Peković (Sutjeska) u 78. minutu.
ZETA: Jušković, Davidović (Kažić), Krstović (Radičković), Ajković (Krkotić), Vujačić (Batrović), Mušikić (Raičković), Stanišić (Čelebić), Matanović, Đinović, Lazović (Mikulić), Pejović.
SUTJESKA: Kilibarda, Bojović, Papović, Radović, Žižić, Nikolić (Dragićević), Peković, Kecojević (Roćenović), Milić, Đurković, Šapurić.
Efikasno i dobro prvo poluvrijeme donijelo je Zećanima pobjedu u duelu sa Sutjeskom.

Podgorica – Ibar 13:1 (5:1)
Pomoćni teren „DG Arene”. Gledalaca: 50. Sudija: Mladen Gospić (Podgorica). Strijelci: V. Đukanović u 8, 60, 73. i 85, Vuković u 13, Vujačić u 18. i 35, Habibović u 44, Aničić u 65, Pavlićević u 78, 88. i 89. i P. Đurašković u 87. za Podgoricu, a A. Murić u 29. minutu za Ibar.
PODGORICA: Ivanović (L. Đurašković), Lukovac (Boričić), Aničić (Ljumović), Vujačić (Šćekić), Pejović (Perunović), Vuković (Pavlićević), Vukotić, A. Đukanović, V. Đukanović, Vučinić (P. Đurašković), Habibović.
IBAR: Plunac (Kujević), Klica, Husović (Čivović), I. Hasović, Kalač (R. Hasović), E. Hasović, Nurković (Dž. Murić), A. Murić, Dedeić, Kurpejović (Kurtagić), M. Murić.
Odlična igra tokom svih 90 minuta donijela Podgoričanima ubjedljivu pobjedu nad Ibrom. Istakao se Viktor Đukanović, strijelac četiri pogotka.

Arsenal - OFK Titograd 0:4 (0:1)
Stadion: Arsenala. Gledalaca: 50. Sudija: Branko Odalović (Nikšić). Strijelci: Vujisić u 18, Vukčević u 74. i Milić u 89. i 90+2. minutu. Žuti kartoni: M. Milosavljević, Perčin (Arsenal), Kljajević, Ljutica (OFK Titograd). Crveni karton: M. Milosavljević (Arsenal) u 64. minutu.
ARENAL: Gobović, Milović (Golub), Žujović (Lipovac), Proković (Čortan), Miletić (Buzić), Pravilović, Serbus, L. Milosavljević, M. Milosavljević, Samardžić (Baštrica), Perčin.
OFK TITOGRAD: De. Adrović, Kljajević (Janković), Vujisić, Da. Adrović (Lakušić), Minić (Ivanović), Mihaljević (Kolar), Smolović (Vukčević), Živanović (Radević), Đaković, Ljutica (Bogojević), Milić.
Bez problema su „romantičari” slavili u Tivtu. Bilo je 4:0, a dva gola postigao je Sava Milić.

Bokelj – Rudar 4:3 (1:2)
Stadion: pod Vrmcem. Gledalaca: 50. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Strijelci: Kašćelan u 13, D. Radević u 40. i 50. i Perović u 51. za Bokelj, a Krstonijević u 22. i Ernec u 36. i 56. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Perović, Čolan (Bokelj), Krstonijević, Ernec (Rudar).
BOKELj: Radović, D. Radević (A. Radević), Katelan, Kašćelan, Krivokapić, Perović (Giljača), Gopčević (Vukčević), Mirković, Nikaljević, Čolan, Bušković.
RUDAR: Mrdak, Krstonijević, Vučetić, Balčin (Delić), Tešović (Jašović), U. Čepić, Ernec, Dukić (Pljevaljčić), A. Čepić, Boričić (Tošić), Terzić (Danilović).
Kotorani su nakon preokreta u drugom poluvremenu stigli do bodova u duelu sa Rudarom. Najzaslužniji za to je dvostruki strijelac David Radević.

Petrovac – Lovćen 0:14 (0:8)
Teren na Jazu. Gledalaca: 20. Sudija: Miloš Adamović (Podgorica). Strijelci: Hajdarović (autogol) u 8, Tmušić u 17, 35. i 44, Zuber u 19, Vicković u 25, 37. i 57, Perović u 38, Lalić u 65, Božović u 67, 70. i 74. i Marković u 85. minutu.
PETROVAC: Sredović, Tomašević, Perišić, Liješević, Hajdarović, Raković, Radojević, Bojić, Minić.
LOVĆEN: Kustudija, Tatar (Marković), Ražnatović, Kaluđerović (Zadrima), Zuber (Drašković), N. Miljenović, Tmušić (Božović), Vicković (Lalić), Radišić, F. Miljenović, Perović.
Do četvrte pobjede u ovoj sezoni kadeti Lovćena došli su na ubjedljiv način. Slavili su protiv Petrovca sa 14:0, ali se mora istaći da im je posao znatno bio olakšan, jer je domaćin u protokolu imao samo devet igrača.

Mornar - Grbalj 1:2 (0:1)
Stadion: SRC „Topolica”. Gledalaca: oko 50. Sudija: Marko Roganović (Danilovgrad). Strijelci: Stojanović u 73. za Mornar, a Carević u 12. i 68. minutu za Grbalj.
MORNAR: Đonović, Ratknić (Tripković), Vujačić, Šoškić (Đečbitrić), Mihaljević (Šebek), Ličina, Stojanović, Jovićević (Dubak), Janković, Miljanić, Ljuljić.
GRBALj: Ćetković, Kovinić, Tabaš, Braletić (Rozgaja), Vo.Dragović, Petović, Jelić, Carević, Vu. Dragović (Popović), Lasjak (Đukić), Adamović.
Grbalj je na „Topolici” slavio sa 2:1 nakon nešto bolje igre u prvom poluvremenu. Dva gola za goste postigao je Nemanja Carević, dok je strijelac za domaći sastav bio Savo Stojanović, inače vodeći na listi strijelaca Kadetske lige.
D.S.

Iskra - Kom 0:1 (0:1)
Stadion: Zore u Spužu. Gledalaca: 30. Sudija: Ivan Šarac (Cetinje). Strijelac: Ćetković u 24. minutu. Žuti kartoni: Raspopović, Miks (Iskra), Dujović, Vešović (Kom).
ISKRA: Marković, Vasecki (Ristić), Raspopović, Begović (Mrvošević), Antović (Grozdanić), Šimšić, Barović, Miks, Kostić, Ramović, Brajović (Popović).
KOM: Janjević, Pavićević, Pejović (Stanišić), Joković, Vukotić, Bojanić, Tanjević, Dujović (Begović), Ćetković (Aćimić), Knežević (Radonjić), Bulatović (Vešović).
Kadeti Koma pobijedili su u Spužu domaću Iskru sa 1:0 i stigli do trećeg mjesta na tabeli. Gol odluke postigao je Ratko Ćetković u 24. minutu.

Jezero - OFK Berane 2:2 (0:1)
Stadion: Jezera. Gledalaca: 50. Sudija: Martin Minić (Pljevlja). Strijelci: Cvijović u 60. i 90+2 iz jedanaesterca za Jezero, a Bralić u 6. i Lončar u 85. minutu za OFK Berane. Žuti kartoni: Vučetović (Jezero), Guberinić, Babačić, Lončar (OFK Berane).
JEZERO: Kolić, Vučetović (Šećerović), Sredojević, Lukač, Đukić, Nedić, Mahmutović, Đešević (Nikolić), Banda, Cvijović, Sekulić (Muzurović).
OFK BERANE: Dačević, Vujović, Jezdić, Lončar, Bojičić, Obadović, Bralić (Peruničić), Guberinić (Babačić), Bubanja, Račić, Đurišić.
Zanimljiv meč odigrali su kadeti Jezera i OFK Berana, a domaći tim je preko Cvijovića u nadoknadi vremena stigao do boda.

Lista strijelaca
18 – Savo Stojanović (Mornar), Viktor Đukanović (Podgorica)
15 - Damjan Mugoša, Balša Tošković (Budućnost)
14 – Muamer Lukač (Jezero), David Radević (Bokelj)
13 - Jovan Milić (Sutjeska), Marko Vujačić (Podgorica), Jovan Vujačić (Zeta)
12 - Riad Bralić (OFK Berane), Enes Habibović (Podgorica),
11 – Ilija Jelić (Grbalj), Milun Joković (Kom), Balša Radusinović (Zeta), Sava Milić (OFK Titograd), Petar Aničić (Podgorica)
10 – Mihailo Lončar (OFK Berane), Đorđe Magdelinić (Budućnost)

Rezultati 11. kola: Zeta – Sutjeska 4:3, Bokelj – Rudar 4:3, Iskra – Kom 0:1, Jezero – OFK Berane 2:2, Mornar – Grbalj 1:2, Budućnost – Otrant Olimpik 16:0, Podgorica – Ibar 13:1, Petrovac – Lovćen 0:14, Arsenal – OFK Titograd 0:4.