Branićemo Kotor svim demokratskim sredstvima i nećemo dozvoliti da se vrati u ruke onih koje smo pobijedili 2016. godine.

- Cijelu noć sam pio da te zaboravim, a sada te vidim duplo!

Sport - datum: 2019-04-23 OMLADINSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE – GRUPA A (7. KOLO)
Andrija Gluščević u golgeterskoj formi Favoriti po planu, het-trik Gluščevića
<h1>Mladost Lj. – Sutjeska 0:4 (0:3)
Pomoćni teren stadiona „DG Arena”. Gledalaca: 30. Sudija: Miloš Laličić (Cetinje). Strijelci: Lalatović u 26, Dubljević u 33. i A. Babić u 42. i 90+1. minutu.

MLADOST LjEŠKOPOLjE: Marković, Ukšanović (od 46. Turković), Bajović (od 80. Vučinić), Radunović, Dapčević (od 54. Bojanović), Kajević (od 46. Stijepović), Vujačić (od 54. Mugoša), Nikočević, Prelević, Božović, Pejović.

SUTJESKA: Mićanović, Bojović (od 80. Lalović), L. Babić, Bajović (od 67. Mirković), Dubljević, Vlahović, Lalatović, Vujačić, Šofranac (od 85. Pejanović), A. Babić, Toljić.

Omladinci Sutjeske nisu imali problema oko osvajanja novih bodova. Na gostovanju u Lješkopolju pobijedili su domaću Mladost sa 4:0, a istakao se dvostruki strijelac Anto Babić. Pored njega, mrežu domaćih zatresli su još Lalatović i Dubljević.

Nikšićani su sa ovim trijumfom zadržali bod prednosti u odnosu na drugoplasiranu Budućnost.

Grbalj – Budućnost 1:6 (1:4)

Stadion: Grblja. Gledalaca: 50. Sudija: Goran Ivanović (Budva). Strijelci: Mićunović u 42. za Grbalj, a Gluščević u 29, 42. i 46, Maraš u 31, O. Obradović u 34. i Striković u 89. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Stešević, Klać (Grbalj).

GRBALj: Nikić, Stešević, Ivančević, Mićunović, Šunjević (od 72. Tabajica), Klać (od 48. Pribilović), M. Perović (od 56. Drobnjak), Krivokapić (od 82. Čelebić), D. Perović (od 74. Vorfaj), Glavan, Vučetić.

BUDUĆNOST: Nikčević, Šabotić, Maraš (od 58. Rjo Šatani), Vuković, Osmanović, Milić (od 65. B. Obradović), Vukotić (od 73. Mrvaljević), O. Obradović, Gluščević (od 58. Krkeljić), Bojović, Vukčević (od 69. Striković).

Budućnost je ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu ovog proljeća. Na gostovanju u Radanovićima, Podgoričani su bili ubjedljivi – 6:1 Sjajnu partiju pružio je Andrija Gluščević, koji je sat vremena koliko je proveo na terenu postigao tri gola i upisao jednu asistenciju.

OFK Titograd – Kom 0:2 (0:1)

Pomoćni teren stadiona OFK Titograda. Gledalaca: 100. Sudija: Dalibor Vujisić (Podgorica). Strijelci: Račić u 38. i Lačević u 87. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Muradbašić, Šćepanović, Kovačević (OFK Titograd), Lačević, Račić, Drašković (Kom).

OFK TITOGRAD: Živanović, Škrijelj, Perišić, Ćatović (od 50. Šćepanović), Vujović (od 52. Rakočević), Matanović, Muradbašić, Popović, Gašević, Mališić (od 46. Kovačević), Muzurović.

KOM: S. Vukčević, Bulatović (od 90. Gačević), L. Vlahović, Cerović, Milošev, Mijović (od 65. Drašković), Radosavović (od 78. Tošković), Nuculović. Lačević (od 88. F. Vlahović), Radenović, Račić (od 85. I. Vukčević).

Kom je u gradskom derbiju pobijedio ekipu OFK Titograda i učvrstio se na trećem mjestu na tabeli. Zlatičane je u vođstvo doveo Matija Račić u 38. minutu, a tačku na ovaj susret stavio je Marko Lačević, tri minuta prije kraja pogotkom iz jedanaesterca.

Zeta – Jedinstvo 5:2 (5:0)

Pomoćni teren stadiona „Trešnjica“. Gledalaca: 50. Sudija: Branko Odalović (Nikšić). Strijelci: Vukčević u 8. i 21, Ma. Lambulić u 17. i 24. i Pejović u 41. za Zetu, a Šutović u 54. iz jedanaesterca i Vlaović u 72. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Hadžibegović, Kanalić (Jedinstvo). Crveni karton: Đurović (Zeta) u 54. minutu.

ZETA: Grbavčević, Puletić, L. Lambulić, Ma. Lambulić (od 84. Popović), Krstović, Pejović (od 82. Peličić), Đurović, Vukčević, Tripunović, Pajović, Milošević.

JEDINSTVO: Knežević, Klapija (od 26. Nedović), Hadžibegović (od 81. Janković), Bahović, Šutović, Obradović, Vlaović (od 89. Ćinćur), Redžepagić (od 46. Korać), Božović, Cvijović, Šekularac (od 72. Kanalić).

Lako su omaldinci Zete stigli do bodova u duelu sa Jedinstvom. Na poluvremenu su imali vođstvo od 5:0, ali su se u nastavku opustili i dozvolili Bjelopoljcima da postignu dva gola i ublaže poraz.

Rezultati 7. kola: Mladost Lješkopolje – Sutjeska 0:4, Zeta – Jedinstvo 5:2, OFK Titograd – Kom 0:2, Grbalj – Budućnost 1:6.

1. Sutjeska 7 6 1 0 67:8 38

2. Budućnost 7 5 1 1 93:9 37

3. Kom 7 4 3 0 58:18 34

4. Zeta 7 3 0 4 62:42 26

5. OFK Titograd 7 1 2 4 35:25 19

6. Grbalj 7 1 3 3 33:37 18

7. Mladost 7 2 0 5 36:42 18

8. Jedinstvo 7 0 2 5 25:37 12

U narednom kolu (28. april) sastaju se: Jedinstvo – Budućnost, Grbalj – Sutjeska, Mladost Lješkopolje – Kom, OFK Titograd – Zeta.