- Sačekajte malo da pozovem mobilnim vašeg šefa, pa će on riješiti problem oko kazne.
Pošto vozač na telefonu dobi saopštenje da je traženi šef nedostupan, policajac mu saopšti:
- Gospodine, iskoristili ste pomoć prijatelja, publike nema, ostalo vam je samo pola-pola.

Sport - datum: 2018-03-08 DRUGA LIGA CRNE GORE – 18. KOLO Lider uspješno krenuo
Berane - Jezero 3:1 (1:0)
Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: oko 100. Sudija: Dragan Mijušković (Nikšić) 1,5. Pomoćnici: Goran Šućur (Nikšić) 1,5 i Marko Gojković (Nikšić) 1,5. Strijelci: Ivan Asanović u 4, Osmajlić iz jedanaesterca u 73. i Sasaki u 90+2 za Berane, a Zindović u 56. minutu za Jezero. Žuti kartoni: Lekić (Berane), Gazivoda (Jezero).
BERANE: Kastratović 1,5, Đurišić 1, Raković 1, Osmajić 1,5 (od 65. Lekić 1), Vulević 1, Tmušić 1,5 (od 88. Isljami-), Šoškić 1, Bošković 1,5, Nišavić 1 (od 55. Sasakić 1), Asanović 1,5, Bosančić 1,5.
JEZERO: Asanović 0,5, Tuči 1 (od 87. Rogošić-) Jovićević 0,5, Ćorić 1 (od 50. Rajković 0,5), Ilić 1,5, Sekulović 1, Gazivoda 1,5 (od 75. Mehović 0,5) Zindović 1, Anđušić 1,5, Radenović 1, Karadžić 1.
Igrač utakmice: Nemanja Bosančić (Berane) 1,5.
Krajnji rezultat ne odražava stvarno stanje na terenu. Jesu Beranci opravdali ulogu favorita i pobijedili, ali su Plavljani bili skoro ravnopravan rival.
Poveli su Beranci rano, već u četvrtom minutu golom Ivana Asanovića, koji je savladao rođenog brata na golu Jezera Igora, dok je trener Berana njihov otac Nebojša Asanović.
Potom su Plavljani imali tri izgledne prilike do odlaska na odmor, ali nisu uspjeli da ih realizuju. Bolju igru na startu drugog poluvremena Jezero je ipak materijalizovalo i poravnalo. Istrčavanje Stefana Kastratovića u prazno, iskoristio je Danijel Zindović i sa skoro 30 metara poslao loptu u praznu mrežu. Nakon izjednačenja Beranci su dodali gas i stigli do trijumfa - Božo Osmajlić je u 73. minutu bio siguran realizator najstrožije kazne, dok je trijumf ovjerio ,,rezervista” Japanac Juto Sasaki u sudijskoj nadoknadi.
M.N.

Mornar - Cetinje 3:0 (1:0)
Stadion SRC „Topolica”. Gledalaca: oko 200. Sudija: Vojin Vojinović (Podgorica) 2. Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) 2 i Dejan Pavićević (Podgorica) 2. Strijelci: Jovančov u 29., Merdović u 47. i Gardašević u 61. minutu. Žuti kartoni: Malešević (Mornar), Abdović (Cetinje).
MORNAR: Delibašić, Vujošević 2, Šćepanović 2, Malešević 2, Merdović 2,5, Jovančov 2,5 (od 66. Kalač), Divac 2 (od 70. Bušković), Gardašević 2, Dabetić 2 (od 75. Šo), Bubanja 2, Popović 2.
CETINjE: Vuksanović 2, Pecović 0,5 (od 57. Vujović), Abdović 0,5 (od 65. Latković), Rudović 1,5, Petričević 1, Petrović 1, Miljanović 0,5, Borozan 1, Sinhui 0,5, Ćosović 1,5, Babović 1.
Igrač utakmice: Luka Merdović (Mornar) 2,5
Po izuzetno teškom terenu, igrači Mornara opravdali su ulogu favorita, a gosti su ozbiljniji otpor pružili samo u prvih 45 minuta. Šanse domaćih igrača ređale su se kao na filmskoj traci, i samo zahvaljujući golmanu Milisavu Vuksanoviću u mreži Cetinjana našle su se samo tri lopte. Napadači Mornara Jovančov u 11. i 39. minutu, Bubanja u 20. i 40., Gardašević u 34. minutu nisu uspjeli da pogode mrežu Vuksanovića. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0, a gol je postigao Dejan Jovančov na pas Luke Merdovića.
U drugom poluvremenu na terenu je postojao samo jedan tim. Ponovo su se ređale prilike, Barani su odlično sarađivali, služila ih je pas igra, i poigravali su se sa gostujućim igračima. Ipak, mrežu su pogodili samo Luka Merdović u 47. na pas Jovančova, i Sava Gardašević u 61. minutu. D.S.

Mla­dost Lje­ško­po­lje – Je­din­stvo 0:3 (0:1)
Sta­di­on: „Tre­šnji­ca”. Gle­da­la­ca: 100. Su­di­ja: Vla­dan Ko­jo­vić (Pod­go­ri­ca) – 1,5. Po­moć­ni­ci: Ni­ko­la Ra­zić (Pod­go­ri­ca) – 1,5 i Vla­di­slav Ra­de­no­vić (Her­ceg No­vi) – 1,5. Stri­jel­ci: D. Ban­da u 8, Ni­ko­lić u 46. i M. Mr­dak u 85. mi­nu­tu iz je­da­na­e­str­ca. Žu­ti kar­to­ni: Kri­vo­ka­pić (Mla­dost Lje­ško­po­lje), Idri­zo­vić (Je­din­stvo).
MLA­DOST: La­ki­će­vić 1, Mu­go­ša 1 (od 80. Pe­ro­vić–), Du­lo­vić 1, To­ma­še­vić 1, Šće­pa­no­vić 0,5 (od 61. Se­ra­tlić –), Mu­ho­vić 0,5 (od 69. Vu­či­će­vić –), Jo­va­no­vić 1,5, Ma­tu­o­ke 0,5, Kri­vo­ka­pić 1, Ta­ta­lo­vić 0,5, Su­zu­ki 1.
JE­DIN­STVO: Jok­si­mo­vić 1,5, Gor­dić 2, Kri­je­što­rac 2 (od 89. Ra­mo­vić –), M. Mr­dak 2, D. Ban­da 2, Ni­ko­lić 2 (od 90+2. Bo­šnjak–), H. Ban­da 2, Mi­zo­ka­mi 1,5, Vu­ka­di­no­vić 2, Idri­zo­vić 1,5, Ba­o­šić 2.
Igrač utak­mi­ce: De­nis Ban­da (Je­din­stvo) - 2.
Je­din­stvo je na­pra­vi­lo iz­ne­na­đe­nje u Go­lu­bov­ci­ma i pot­pu­no za­slu­že­no sa­vla­da­lo Mla­dost iz Lje­ško­po­lja, eki­pu ko­ja se bo­ri za ula­zak u Pr­vu li­gu. Go­sti su od­i­gra­li di­sci­pli­no­va­ni­je i or­ga­ni­zo­va­ni­je, a go­to­vo sve šan­se ko­je su ima­li pre­tvo­ri­li su u go­lo­ve za ubje­dlji­vih 3:0.
Igrao se 8. mi­nut ka­da su Bje­lo­polj­ci po­ve­li. De­nis Ban­da se na­kon so­lo pro­do­ra sa li­je­ve stra­ne, uše­tao u ka­zne­ni pro­stor i efekt­no ma­ti­rao La­ki­će­vi­ća. Do­ma­ći su u 24. mi­nu­tu mo­gli do iz­jed­nač­nja, ali je šut mla­dog An­đel­ka Jo­va­no­vi­ća sa dva­de­se­tak me­ta­ra za­u­sta­vi­la preč­ka.
Sa­mo što je kre­nu­lo dru­go po­lu­vri­je­me, go­sti su du­pli­ra­li pre­nost. Po­gri­je­ši­li su igra­či Mla­do­sti, Ni­ko­lić je pri­hva­tio lop­tu, ušao u še­sna­e­ste­rac i po­go­dio mre­žu Lje­ško­po­lja­ca. Usli­je­dio je po­tom pe­ri­od bo­lje igre do­ma­ći­na i šan­se Mu­ho­vi­ća i Mu­go­še, ali i još jed­na preč­ka, ko­ju je ovo­ga pu­ta po­go­dio Mar­ko Šće­pa­no­vić. A on­da je u 85. mi­nu­tu po­sta­vljen ko­na­čan re­zul­tat. Na­kon gu­žve u ka­zne­nom pro­sto­ru Lje­ško­po­lja, su­di­ja Vla­dan Ko­jo­vić je na asi­sten­ci­ju svog po­moć­ni­ka Vla­di­sla­va Ra­de­no­vi­ća po­ka­zao na bi­je­lu tač­ku. Sa 11 me­ta­ra si­gu­ran je bio Mi­li­vo­je Mr­dak.D.P.

Igalo - Bokelj 1:0 (1:0)
Stadion „Solila” u Igalu.. Gledalaca: oko 150. Sudija: Željko Radunović (Cetinje) 2 . Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje) 2 i Ivan Bogdanović 2 (Cetinje): Strijelac Koprivica u 22. minutu iz jedanesterca. Žuti kartoni: Matić (Igalo), Čavor, Ognjanović, Nikezić (Bokelj). Crveni karton: Marko Čavor u 34 minuu. (Bokelj)
IGALO: Bjelica 2,5, Bakrač 2, , Šofranac 2, , Simović 2, Đorđević 1,5 (od 65. Gajić 2), Koprivica 2, Pavićević 2,5 (od 89. Đurković-) Takemoto 2, Matić 2,5, Vilotijević 1 (od 80. Leković-), Vučić 2.
BOKELj: Popović 2, Čavor 0, Batuta 1, Zlatičanin 1,5, Pajović 2, Vukmarković 1,5, L. Maraš 2, Ognjanović 2, Pepić 2, Globarević 1 (od 65. Nikezić 1,5) Mandić 1 (od 82. Grbić-)
Igrač utakmice: David Bjelica (Igalo) 2,5.
Komšijski derbi na „Solilima” po teškom terenu odlučen je u 22. minutu, a gol za pobjedu Igala iz jedanaesterca je postigao iskusni Koprivica. Nakon toga oba tima imala su svoje prilike, ali se mreže nisu više tresle, a više razloga za žal imaju Kotorani. U junaka je izrastao mladi golman David Bjelica koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao. Z.Š.

Čelik bez trenera u Rožajama

Susret između Ibra i Čelika u Rožajama nije odigran, pošto gostujući tim nije imao licenciranog šefa stručnog štaba, ali ni licenciranog pomoćnog trenera. Sudijska četvorka sa igračima je izašla na teren i posle 15 minuta čekanja po predviđenim propozicijama FSCG, odsvirala je kraj utakmice.