Na slavi kod rukovodioca Odsjeka za javni red i mir Duška Koprivice glavni gosti, pored direktora Uprave policije Slavka Stojanovića i njegovih najbližih saradnika, bili su i ljudi iz kriminalnog miljea, osuđivani za najteža krivična djela. To se vidi na fotografiji koja je dostavljena „Danu”, a koja je snimljena u porodičnoj kući Duška Koprivice, gdje za istim stolom sjede Stojanović, njegov pomoćnik Nikola Janjušević sa suprugom, Duško Roganović, koji je osuđen za ubistvo, Veselin Peka Pejović, osuđivan za više teških krivičnih djela, Petar Ilić, bivši inspektor osuđen za šverc oružja, Zoran Bigović, rukovodilac Područne jedinice za upravne i unutrašnje poslove u Nikšiću. Izvor „Dana” nije naveo kada je fotografija nastala, da li je prije ili poslije izricanja presude Roganoviću za krivično djelo ubistvo koji se još uvijek nalazi na izdržavanju zatvorske kazne.
Na fotografiji se vidi da u čelo trpeze sjedi upravo Roganović, do njega Janjušević sa suprugom, pa Stojanović, Ilić i Bigović.
Roganović koji je bio na proslavi kod Koprivice prvostepenom presudom je osuđen na 12 godina zatvora za ubistvo vođe navijača „delija” Marka P. Vesnića iz Beograda i ranjavanja Ivana Markovića u Igalu. Odlukom Apelacionog suda smanjena mu je zatvorska kazna na osam godina. Po mišljenju advokata, Roganović je osuđen iako nije bilo dokaza protiv njega.
Nikšićanin Veselin Peka Pejović (49) poznat je od ranije policiji. Višestruki je povratnik u vršenju više krivičnih djela u vezi sa nedozvoljenim držanjem i stavljanjem u promet opojnih droga. Prema pisanju srbijanskih medija pripadao je klanu Dejana Stojanovića Keke, koji je osnivač i vođa tzv. rakovičkog klana. Pejović je, zajedno sa još petoricom članova pomenutog klana, bio uhapšen u Beogradu 2007. godine, a policija je tada kod njih pronašla oko 48 kilograma heroina, četiri kilograma kokaina, dva pištolja, više fasifikovanih isprava kao i 210 hiljada eura. Tadašnju sedmogodišnju kaznu zatvora Pejović je dijelom odležao u Beogradu, a dijelom u Spužu. U maju 2015. godine Pejovića je advokat Ratko Pantović, zajedno sa još nekoliko lica, označio kao „člana bande” koja je pokušala da mu „otme” lokal „Apolon” u Tivtu.
Priču o vezama policajaca i kriminalaca aktuelizovao je nedavno vođa „škaljarskog klana” Jovica Vukotić. On je preko medija u više navrata saopštio da je policija puna kriminalaca sa značkama, koji su na platnom spisku mafijaških šefova.
On je tvrdio da zahvaljući tome u Crnoj Gori svakog dana ginu i nedužni ljudi, jer prljavi policajci čiste teren samo za njihove prijatelje. Vukotić je saopštio da ga je zbog njegovih saznanja policija povezivala sa kriminalnim klanovima i najtežim krivičnim djelima i na taj način mu crta metu.
– Određenim policijskim strukturama ukinuo sam izvor prihoda, jer su bili na platnom spisku kriminalaca došljaka, koje su obezbjeđivali ili su za materijalne koristi žmurili na kriminal preko kojeg su pokušali da Kotor naprave svojim gradom – tvrdio je Vukotić.
Povodom njegovih tvrdnji Specijalno državno tužilaštvo je otvorilo izviđaj i saslušalo više osoba kako bi provjerili Vukotićeve navode.
M.V.R.
Napustio policiju zbog veza sa kriminalom
Petar Ilić iz Nikšića, koji, kako se vidi na fotografiji, sjedi u društvu Slavka Stojanovića, karijeru policijskog inspektora morao je da prekine krajem osamdesetih godina. Radio je u nikšićkom Centru bezbjednosti, ali je u pomenutom periodu sa još nekoliko svojih kolega uhapšen i osuđen zbog sumnje da je švercovao oružje iz Crne Gore na teritoriju Kosova i Metohije.