Đeljošaja izviđaju zbog poziva na otpor * Đeljošaja izviđaju zbog poziva na otpor * Milo i Vlahoviću poručio da se vrati kući * Sve lokalne izbore održati istog dana * Saslušaće Dejana Vukšića i Dritana Abazovića * Zavod usred zaraze napravio redove ispred dvije banke * Ubice odala rezervacija stola za troje

I vlast i opozicija se deklarativno zalažu za izmjene izbornog zakonodavstva. Međutim, pitanje je šta su suštinske kočnice i zašto se s tim odugovlači.

Dolazi policajac i pita Hasu šta radi. On mu odgovori da smišlja pjesmu.
- Aj da čujem - zatraži policajac.
- Gore sjever, doljje Afrika, bježi, Mujo, ubila te paprika!

Sport LIGA ŠAMPIONA - OSMINA FINALA
Bez greške - Kajl Voker (Mančester Siti) - Foto: PA-EFE-EPA-EFE/ SZIGETVARY Pobjede Sitija i Real M
Mečevima u Bergamu i Budimpešti zaokružen je prvi krug u osmini finala Lige šampiona - gostujuće pobjede nad Borusijom M i Atalantom ostvarili su Mančester Siti i Real iz Madrida.

Već od samog početka duela na Ferenc Puškaš Areni sastav Mančester Sitija je stavio do znanja da će kontrolisati duel sa Borusijom iz Menhengladbaha - na isteku šestoh minuta Fil Foden je dobro zagrijao rivalskog golmana Jan Zomera. Desetak minuta kasnije, jakim pritiskom Rodri je osvojio loptu u polju Ždrebaca, uposlio Gabrijel Žezusa u kaznenom prostoru ali ni on niti Rahim Sterling nisu uspjeli da upute završni udarac - bila je to ozbiljna pozicija za Građane.

Borusija M je svoje prilike tražila iz kontranapada - nije ih imala previše, posebno ne u prvom dijelu utakmice.

Domaćin je odolijevao do sredine prvog poluvremena - odlčičan prodor i nabacivanje Žoao Kansela sa lijeve strane iskoristio je Bernardo Silva. Bio je to njegov prvi gol u Ligi šampiona ove sezone.

Početkom drugog dijela Gabrijel Žezus nije iskoristio grešku Rami Bensebainija.

Ali, desetak minuta kasnije nije pogriješio napadač Sitija - asistirao mu je Bernardo Silva. Bila je to 19. uzastopna pobjeda za tim Pep Gvardiole u svim takmičenjima.

U Bergamu je Atalanta dobro krenula, pritiskala je ali je plan utakmice protiv oslabljenog Reala morala da promijeni - neoprezan je u startu nad Ferlan Mendijem bio Remo Frojler pa je zbog toga u 17. minutu zaradio direktan crveni karton. Ispostaviće se da je upravo sa ofanzivnim lijevim bekom Zinedin Zidan iznenadio kolegu Đanpjero Gasperinija. Iskusan srednji red Los Blankosa ipak nije uspiijevao da se nametne neko vrijeme - čak je i Kazemiro dobio žuti karton što ga diskvalifikuje za revanš utakmicu ovih ekipa.

Gasperini je brzo shvatio da mora nešto promijeniti - izveo je Duvan Zapatu a šansu dao Mario Pašaliću pojačavši srednji red. Boginja je preko Joakim Mielea zaprijetila. U finišu prvog dijela Real M je preko Marko Asensija imao dobru priliku - šutirao je glavom pravo u Pjerluiđi Golinija.

Najbolju priliku, u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, imao je Kazemiro - Golini je odlično intervenisao.

U nastavku, već poslije osam minuta, polsije kornera Toni Krosa sa ivice peterca je šutirao Vinisijus Žunior ali je izblokiran od strane Rafel Toloija.

Merengesi su imali inicijativu ali, u odsustvu Karim Benzeme, nisu mogli do gola - Hugo Duro je u finišu meča imao odlučnu priliku. Ipak, Ferlan Mendi izrastao je u juunaka - donio je pobjedu Rea

Rezultati i strijelci:
Borusija M - Mančester S/0:2 (Sterling 29, Gabrijel Ž 65

Atalanta - Real M/0:1 (Mendi 86)

Revanši se igraju 16. marta.

Zanimljivosti:
16:57 - Remo Frojler je najranije isključeni igrač jednog tima u utakmici Lige šampiona protiv Reala iz Madrida u poslednjih deset godina. U aprilu 2011. u 15. minutu isključen je Piter Krauč kao igrač Totenhema.

33 - gola za Mančester Siti postigao je Bernardo Silva u svim takmičenjima. Ovaj protiv Borusije M mu je tek treći koji je dao glavom.

5 - golova u svih pet mečeva osmine finala Lige šampiona za Siti dao je Gabrijel Žezus.