Stranke da ne svojataju litije zbog političke koristi * Đukanović odlukom prekršio Ustav * Aco kreditno pomogao Caneta tokom korona krize * Vukotićevom fakultetu od države 42.000 * Novljani razmišljaju o skraćenju mandata * Slovencima dozvola za tržišnu koncentraciju * Nemaju ratne zastave iz NOB-a

Nadam se da će Đukanović nakon ovih izbora obući crno-bijeli prugasti kostim i da ga dugo neće skidati.

– Kako zbog godina, pa i desna je isto godište pa me ne boli!
******************
Bježe dva kriminalca od Čak Norisa. Jedan ode lijevo, a drugi desno, a Čak za njima.

Sport - datum: 2020-06-21 DRUGA LIGA CRNE GORE - 27. KOLO
Sa derbija Jedinstvo-Dečić - Foto: Milovan Novović Dopadljiva utakmica pored Lima Jedinstvo - Dečić 2:3 (1:2)
Stadion gradski. Gledalaca: 150. Sudija: Dalibor Vujisić (Podgorica). Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) i Nikola Vujović (Bar). Strijelci: Muzurović u 10. i Nikolić u 65 za Jedinstvo, a Rudović u 12, Knežević u 37. i Vuljaj u 78. minutu za Dečić. Žuti kartoni: Šćepanović, Nikolić i Krulanović (Jedinstvo) a Rudović i Prekončević (Dečić).

JEDINSTVO: Aković, Nikolić, Vulević (od 73. Kriještorac), Krulanović, Hajrović (od 84. Perošević), Banda, Muzurović, Cvijović, Kalačević (od 56. Bugarin), Idrizović, Šćepanović.

DEČIĆ: Velimirović, Tući, Krstović, Vulaj, Rudović (od 70. Krkanović), Adžović (od 89. Stojanović), Ljuljđuraj, Drešaj, Prekončević (od 64. Ujkaj), Knežević (od 70. Camaj), Mijušković.

Bio je pravi derbi, sa pet golova i dobrom, borbenom i fer igrom. Kad se sve sabere i oduzme remi bi bio najpravedniji ishod. Domaći su poveli golom Adisa Muzurovića, glavom u 10 minutu, da bi samo dva minuta kasnije izjednačio Anđelo Rudović, rezantnim udarcem sa oko 15 metara. Do odlaska na odmor gosti su poveli. Visoki Ivan Knežević je u 37 minutu glavom zatresao mrežu domaćina, a Dragan Nikolić mu se revanširao, takođe udarcem glavom, kada je pogodio ugao gostiju u 65 minutu. Na kraju gol odluke, nakon duge akcije i gužve u šesnaestercu domaćih, postigao je Kristijan Vulaj u 78 minutu.

Na kraju razumljivo slavlje Tuzana, koji grabe ka elitnom rangu, ali i tuga domaćih, što dobru igru nijesu krunisali makar jednim osvojenim bodom.

M.N.

Arsenal – Bokelj 2:2 (0:1)

Stadion: Arsenala: Gledalca: 180. Sudija: Dražen Petrić (Pljevlja). Pomoćnici: Goran Šućur (Nikšić) i Marko Gojković (Nikšić). Strijelci: Đorđević u 71. i Manojlović u 81. iz jedanaesterca za Arsenal, a Babić u 22. i 90+5 minutu za Bokelj. Žuti kartoni: Đorđević, Mršulja, Pepić, Batuta, Ličina, Krgović, Vilotijević (Arsenal), Čavor, Babić, Vujović i Banićević (Bokelj). Crveni karton: Ličina u 85. minutu (Arsenal).

ARSENAL: Lemajić, Delić, Đorđević, V. Mršulja, S. Mršulja (od 71. Pajović), Manojlović, Pepić, Batuta (od 66. Krgović), Stanišić (od 46. Vilotijević), Ivančević (od 46. Kijamoto), Tačibana.

BOKELj: Radović, Čavor (od 69. Banićević), Stevović (od 46. Guzina), Bakić (od 75. Mićunović), Jeknić, Sekulović (od 69. Zlatičanin), Poček, Babić, Vujović (od 57. Bošković), Marveđo, Rudović.

Komšijski derbi sa dosta preokreta i uzbuđenja završen je podjelom bodova. Domaćini imaju više razloga da žale za pobjedom, koju su ispustili u petom minutu sudijske nadoknade. Bod Bokelju donio je Babić, ali Dečić je zahvaljujući trijumfu nad Jedinstvom u Bijelom Polju ponovo povećao razliku u odnosu na Kotorane na plus šest.

D.K.

Jezero – Mornar 3:2 (2:2)

Gradski stadion. Gledalaca: 150. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica). Pomoćnici: Vojin Ostojić (Podgorica) i Miladin Nelević (Podgorica). Strijelci: Iv. Asanović u 42. i 45+2. i Stijepović u 86. za Jezero, a Gazivoda u 12. i 45. minutu za Mornar. Žuti kartoni: Iv. Asanović (Jezero), Vujošević, Kacić, Bećirović (Mornar).

JEZERO: Ig. Asanović, Dr. Ajković, Stijepović, Drešković, Radunović, Vukićević, Piranić (od 46. Osmajlić), Iv. Asanović (od 62. Recepagić, od 87. Raković), Ne. Tmušić, Ni. Tmušić, Isljami (od 75. Milačić).

MORNAR: Vukčević, Vujošević, Vukmarković (od 73. Merdović), Martinović, Mucević (od 55. Nakahaar), Brnović, Kažić (od 55. Bulatović), Pešukić (od 20. Bećirović), Kacić, Gazivoda, Đukić.

Veoma zanimljiv meč u Plavu pripao je Jezeru. Nakon čak četiri pogotka u prvom poluvremenu, po dva na obje strane u junaka je izrastao Matija Stijepović koji je u 86. minutu donio trijumf domaćinu za povratak na treću poziciju, koja vodi u baraž.

K.D.

Otrant Olimpik - Lovćen 3:2 (1:0)

Stadion Velika plaža u Ulcinju. Gledalaca: 200. Sudija: Miraš Cerović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) i Miodrag Brajović (Podgorica). Strijelci: Dušaj u 43, M. Divanović u 49. i Vukić u 76. za Otrant Olimpik, a Đurović u 55. i M. Pejović u 73. minutu za Lovćen. Žuti kartoni: Rudović, Krumić (Otrant Olimpik), Nikčević (Lovćen).

OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, Kurti, Redžović (od 74. Napolov), Molabećirović, Alibegu, Orahovac, Matunović, Krumić (od 46. M. Divanović), Marković, Dušaj (od 61. Vukić, od 90+2 Čaušić).

LOVĆEN: Nikčević, Radišić, Ivanović, Radinović (od 46. Draganić), Montenegro, M. Pejović (od 80. Toljić), Gazivoda, Đurović, Čavor (od 55. Ćosović), L. Pejović, Radunović.

Ulcinjani su bolje odigrali meč, poveli preko Dušaja u finišu prvog dijela, a kada je iskusni Mehmed Divanović na početku drugog dijela duplirao prednost, bilo je izvjesno da bodovi ostaju u najjužnijem gradu. No, Cetinjani su se tada „probudili” i preko Đurovića i Matije Pejovića su stigli do izjednačenja i činilo se tada da mogu do preokreta. U tome nisu uspjeli, jer Vukić u 76. minutu lijepim pogotkom vratio svome timu prednost i ovjerio pobjedu.

Nakon ovog kola, i jedni i drugi se nalaze u zoni ispadanja i zaista će im biti teško da sačuvaju status drugoligaša.

Odloženo u Rožajama

Duel Ibra i Drezge odložen je zbog novouvedenih mjera od strance Nacionalnog koordinacionog tijela za zarazne bolesti kojima se zabranjuju sva javna okupljanja, a samim tim i sportske manifestacije, na teritoriji opštine Rožaje. Takmičarska komisija FSCG će odrediti novi termin za ovaj meč.

Rezultati: Jedinstvo – Dečić 2:3, Otrant Olimpik – Lovćen 3:2, Arsenal – Bokelj 2:2, Jezero – Mornar 3:2, Ibar – Drezga (nije odigrano).