- Dobro su. Jedan završio za učitelja, drugi za doktora, kćerka mi je vaspitačica, a najmlađi je lopov.

Perica: Ja pare.
Učiteljica: E pa ja bih mozak.
Perica: Pa dobro, svako bira ono što mu fali!

Sport BUDUĆNOST VOLI DOBILA CEDEVITU OLIMPIJU U 10. KOLU ABA LIGE
Plavi ruše redom Igra mačke i miša Budućnost Voli - Cedevita Olimpija 93:80 (26:23, 28:18, 24:22, 15:17)
Dvorana: SC Morača. Gledalaca: oko 4000. Sudije: Hordov, Radojković, Hadžić (Hrvatska).

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 20 (6-5), Ivanović 17 (2-2), Bamfort 11, Šehović, Martin 14 (2-2), Ilić 4 (1-0), Z. Nikolić, Kilpatrik 5, Božić, Popović 2, Mejers 5 (3-1), D. Nikolić 15 (7-5).

CEDEVITA OLIMPIJA: Krušlin 6 (2-1), Boutrajt 15 (4-4), Krampelj, Hopkins 6 (2-2), Murić 9 (4-4), Mulalić, Miler-Mekintajer 11 (3-3), Blažić 19 (9-7), Stipanović 6 (2-0), Zagorac, Simonović 6, Cirbes 2.

Odličnim izdanjem u većem dijelu meča košarkaši Budućnost Voli su projektovani derbi ABA lige sa Cedevitom Olimpijom pretvorili u igru mačke i miša. Plavi su od starta bili raspoloženi u napadu i poslije dvije trojke Danila Nikolića i poena Martina u šestom minutu poveli 17:11. Gosti su odgovorili trojkom Krušlina i pogotkom Cirbesa za 23:24, ali se Kobs pobrinuo da Podgoričani prvu dionicu dobiju sa 26:23. U drugoj su krenuli još agresivnije. Međutim, Boutrajt je jedno vrijeme držao Cedevitu u igri. Ipak, Plavi su nametnuli svoj ritam. Zatvorili su prilaze košu, dok su u napadubili strpljivi i efikasni, pa je poslije slobodnih bacanja Ivanovića u 16. minutu na semaforu pisao rezultat 44:31. Blažič je na kratko odbio taj nalet, da bi poslije trojki Bamforta i Kobsa Budućnost Voli na odmor otišla sa plus 13 (54:41). To je tek bio uvod u najljepše lice Podgoričana. U nastavku su radili šta su htjeli. Razgoropadio se Ivanović, koji je ubacio tri trojke, a kada je Kobs u 28. minutu pogodio za 77:54 pitanje pobjednika bilo je riješeno. To su pomislili i Mijovićevi izabranici, koji su sskinuli nogu sa gasa, što su iskusni gosti znali da iskoriste. Domaćini su stali u napadu, pa je Cedevita ttrojkom Boutrajta u 36. minutu zaključila seriju 18:4 za 72:81. Kada su vidjeli da je đavvo odni šalu Plavi su se ponovo uozbiljili. Danilo Nikolić je bio siguran sa linije slobodnih bacanja, iz kontre je poentirao Martin i u 37. minutu otklonio sve dileme (85:72), ako ih je i bilo. U sledećem kolu ABA lige Budućnost Voli gostuje FMP-u.

- U prve tri četvrtine smo igrali najbolju košarku ove sezone. Imali smo više vremena da se pripremimo, zbog toga smo bili svježi, odmorni i koncentrisani. Primili smo 41 poen u 1. poluvremenu, ali mislim da smo odigrali izuzetno dobru i fokusiranu odbranu. I 3. četvrtinu smo otvorili izuzetno dobro, bilo je milina gledati kako stojimo na terenu, sa koliko energije i posvećenosti I na mnogo većim nivoima dolazi do pada koncentracije, rekao je trener Petar Mijović