Ako je potrebno da predsjednik Putin i ja bilo šta razjašnjavamo, ne bježim od toga. Savjest mi je čista kao suza.

********
Mujica za vrijeme ručka pita Muju: - Babo, babo, a što s’ ti oženio mater? Mujo ljutito ustaje od stola, pa kaže: - Vidiš, bona, ni malome nije jasno!

Sport - datum: 2019-11-24 BUDUĆNOST POBIJEDILA OFK TITOGRAD
Vučić pogodio za Budućnost Plavima gradski derbi
Derbi nije razočarao, naprotiv malobrojna publika imala je šta da vidi, pogotovo u drugom dijelu. Budućnost je u gradskom derbiju savladala OFK Titograd sa 2:1 i napravila lijepu uvertiru pred gostovanje u Nikšiću, koje je očekuje sledećeg vikenda.

-U prvom poluvremenu se vidjela i volja i želja, a imali smo perioda igre onakve kakvu bih ja želio. Međutim, u nastaku je bilo dosta nervoze, gubili smo bespotrebno lopte na sredini terena i na tome svakako treba da poradimo – istakao je Mladen Milinković, šef stručnog štaba Budućnosti.

Budućnost je prva napala, pa je Terzić već u drugom minutu bio u prilici koju nije uspio da pretvori u pogodak. U 14. minutu plavi su imali šansu, ali je Zarubica u završnici bio neprecizan. Ipak, tim Mladena Milinkovića do prednosti je došao u 20 minutu. Sa desne strane je centrirao Božović, golman OFK Titograda Saša Ivanović napravio je grešku, a Stoiljković to iskoristio na najbolji način i zatresao mrežu – 1:0. U tom prvom dijelu Budućnost je bila bolja, imala je više loptu u nogama, a romantičari su kontranapadima pokušavali da naprave nešto više.

Drugo poluvrijeme bilo je zaista interesantno. Budućnost je ponovo imala prvu priliku u 53. minutu kada je mlađani Terzic pobjegao odbrani gostiju ali je u završnici bio neprecizan. A onda, u 57. minutu 2:0. Miloš Vučić je sa tridesetak metara iz slobodnog udarca savladao Sašu Ivanovića, kojem i ovaj pogodak ide na dušu. Izgledalo je tada da je stavljena tačka na ovu utakmicu, ali gosti nisu mislili tako. Tek tada su zaigrali i smišljeno nastojali da dođu do pogodka. To se i desilo u 70. minutu. Luka Merdović je dobio jednu loptu po desnoj strani a onda masjtorski pogodio same rašlje gola Budućnosti. Tek onda se vidio pravi fudbal. Budućnost je pokušavala da smiri igru a OFK Titograd iz kontranapada bio veoma opasan. U 83. minutu Merdović je ponovo mogao nešto više da uradi, ali je Dragojević bio na visini zadatka. Ipak, Budućnost je mogla i do trećeg pogodka. U 89. minutu Mijić je idealno vratio jednu loptu do Draška Božovića, koji je bio potpuno slobodan na nekih petnaestak metara i kada su svi vidjeli loptu u mreži, on je poslao pored same stative.

-Tu sam tek tri dana, ali ipak ne mogu biti zadovoljan prikazanim. Posebno u prvom poluvremenu, gdje smo igrali kukakvički. Probudili smo se u nastavku, ali se bilo teško vratiti nakon što rivalu poklonite dva gola – rekao je Zoran Govedarica, šef stručnog štaba OFK Titograda.

Mitar Radunović

Rezultati: Zeta – Grbalj 2:0, Budućnost – OFK Titograd 2:1, Kom – Iskra 1:1, Podgorica – Rudar 3:0, Petrovac – Sutjeska 0:4.