Budvanska vlast tone, Acov hotel raste * Mugošinu samovolju plaćamo 4,5 miliona eura * Za godinu dug uvećan pola milijarde eura * Zatvorenika prebila četvorica cimera * Teške riječi, pa prekid sjednice * Džonsona porazili na drugom glasanju * Skoplju i Tirani zatvorili vrata pred nosem
  Izdanje: 23-10-2019

Željka Savković, Radnička partija:
Došli smo do toga da žena u 21. vijeku mora da razmišlja smije li roditi dijete i da se usudi na majčinstvo ako zasnuje radni odnos na neodređeno vrijeme prije udaje.

Pita Mujo Hasu sav bijesan nakon povratka iz grada: - Pa, dobro, Haso, kako si mi pred onolikim narodom rekao da sam idiot? - Izvini, jarane, nisam znao da je tajna! - odgovori mu Haso.

- Koja je razlika između škole i ludnice?
- Jedina razlika između škole i ludnice je u telefonskom broju!

Sport LIGA ŠAMPIONA - TREĆE KOLO
Bio je najbolji - Erik Lamela (Totenhem) Debakl Zvezde u Londonu
Osam utakmica trećeg kola Lige šampiona u grupama A, B, C i D donijele su nam 30 pogodaka i samo jedan remi.

Crvena Zvzeda je doživjela debakl u Londonu - u duelu sa Totenhemom beogradski klub je poražen (0:5), osim desetak ravnopravnih minuta u periodu od 25. do 35. prvak Srbije je bio u potpuno podređenom položaju. Osim Milana Borjana, Marka Gobeljića i na momente Marka Marina, sotali igrači Zvezde bili su za dva koplja ispod nivoa svog rivala. I ovaj meč jasno je potvrdio da su "strane" akvizicije potpuni promašaji menadžmenta - Tomane, Van La Para, Garsija i Kanjas nisu akvizicije vrijedne evropskih mečeva na ovom nivou..

Totenhem je prekinuo svoju lošu seriju od sedam mečeva bez pobjede u trenutku kada se tome najviše nadao - Erik Lamela odigrao je najbolju evropsku utakmicu, bio je dva puta asistent i jednom strijelac, bio je neugvatljiv za odbranu crveno bijelih. Hari Kejn je postigao dva pogotka i došao do brojke od 16 u ukupno 17 mečeva grupne faze. I Hjeong Min Son se dva puta upisao u strijelce.

Već od starta bilo je jasno da je Totenhem bolji sastav - u trećem minutu Kejn je bio u duelu sa Degenekom ali se u presudnom trenutku okliznuo pa nije uputio udarac ka golu Borjana. No, nije se dugo čekalo na prvi šut domaćih - u petom minutu Tangi Ndombele je dubinskim pasom "pocijepao" sredinu Zvezde, našao Kejna koji je kombinovao sa Min Sonom, ovaj je šutirao sa ivice kaznenog prostora ali slabo za golmana Zvezde.

Prvi prekid donio je prednost Pijevcima - u devetom minutu Kejn je odlično reagovao na nabacivanje iz ugla Erik Lamele.

Na drugi pogodak domaćih čekalo se sedam i po minuta - opet je Lamela asistirao, poslije dobre akcije sa desnog boka, prebacio na drugu stativu gdje je Min Son bio neumoljiv. Zvezda je od tog trenutka bila na koljenima.

Domaćin je ređao prilike - Kejn, Lamela i NDombele su šutirali do 20.minuta ali je Borjan branio krajnjim naporom.

Prvu ozbiljniju akciju na utakmici igrači Crvene Zvezde izveli su u 15. minutu - Marin je uposlio Gobeljića koji je ubacio loptu u kazneni prostor Hotspura ali tamo nije bilo nikog od njegovih saigrača. U 18. minutu probao je glavom Milunović ali je bio neprecizan. Samo je Gobeljić bio aktivan igrač gostujućeg tima u oba pravca - u 36. minutu je pogodio Marina ali je lopta otišla pored gola Totenhema.

Marko marin je bio isuviše aktivan na svakom dijelu terena što ej uslovilo pad njegove koncentracije u finišu prvog poluvremena - izgubio je kapiten Zvezde koptu na svojoj polovini u duelu sa NDombeleom, ovaj je uposlio Min Sona koji je bio neumoljiv još jednom.

Na stratu drugog dijela ista slika - Lamela je već poslije tri minuta imao odličnu priliku poslije asistencije Kejna, četiri minuta kasnije još jednu. Dva puta nije ali iz trećeg pokušaja nije propustio priliku Erik Lamela - u 57. minutu Borjan je četvrti put vadio loptu iz gola.

Najbliži golu Marin je bio u 69 minutu kada je šutirao tik pored lijeve stative gola Ganizage.

U ovoj grupi Bajern je u Atini savladao ekipu Olimpijakosa (3:2) - Robert Levandovski postigao je dva giola i stigao do brojke 58 u Ligi šampiona.

Očekivane gostujuće pobjede u grupi A ostvarili su PSŽ i Real iz Madrida nad Klub Brižom i Galatasarajom.

Prvi dan trećeg kola Lige šampiona otvoren je utakmicama u grupama C i D.

U Harkovu je, u grupi C, gostovao drugi predstavnik regiona - zagrebački Dinamo je remizirao sa prvakom Ukrajine, sastavom Šahtjara i zadržao je realne izglede za plasman u narednu fazu ovog takmičenja. Tim iz Zagreba, posebno u drugom polluvremenu, bio je bolji rival, greškom Pjatova dobio je penal koji je u prednost pretvorio Oršić ali je rezervista Dodo postavio konačan rezultat. Ovo je, poslije 14 poraza, prvi bod Modrih na gostovanjima u Ligi šampiona poslije 20 godina - 1999. godine poslednji put su remizirali, sa Marsejom je bilo takođe 2:2.

U drugoj utakmici ove grupe Mančester Siti je bio siguran protiv Atalante koja je uspjela samo da povede u ovom susretu - Ruslan Malinovski prvi je igrač u Ligi šampiona koji je postigao gol protiv Građana ali je stvari na svoje mjesto vratio Serhio Aguero sa dva pogotka. Het trik je postigao Rahim Sterling.

Madridski Atletiko je stigao do teške ali važne pobjede protiv Bajer L - Alvaro Morata je bio čovjek odluke u 78. minutu čime su Kolčonerosi povezali 11 evropsku utakmicu na svom terenu bez poraza.

Totenhem - Crvena Zvezda 5:0 (3:0)
Stadion: Totenhema, Gledalaca: 60,947, Sudija: Marko Guida (Italija), Žuti karton: Milunović (Crvena Z), Strijelci: Kejn (9, 72), Min Son (16, 44), Lamela (57)

Totenhem (4-2-3-1): Gazaniga, Orije - Sančez - Fertongen (od 73. minuta Fojt) - Dejvis, Sisoko - NDombele, Lamela - Dele Ali (od 80.minuta Lo Selso) - Min Son (od 68. minuta Dajer), Kejn

Crvena Z (4-4-1-1): Borjan, Gobeljić - Degenek - Milunović - Rodić, Vulić - Kanjas (od 62. minuta Petrović Njegoš) - Garsija - Van La Para (od 83. minuta Vukanović), Marin, Tomane (od 62. minuta Pavkov)