Ministar otvorio hotel bez upotrebne dozvole * Vrijeme je da se izađe iz ćorsokaka * Premijerov kabinet za gorivo potrošio 97.000 eura * Robijaši prijavili dva slučaja seksualnog zlostavljanja * Nigdje ljepše nego na Bedemu * UN: Moguć novi talas terorističkih napada * Ne zanimaju nas Markovićeve ponude
  Izdanje: 04-08-2019

Kenan Hrapović, ministar zdravlja:
–Duvan ubija polovinu svojih korisnika.

Pitao unuk dedu:
– Deda, deda, šta je to seks?
– E sinko, to ti je jedna vrlo komplikovana stvar. Prvo izađeš na njivu da oreš, onda muzeš krave i hraniš kokoške, posle cijepaš drva, pa skuvaš kafu da sve počastiš, posle zapališ vatru da nekom ne bude hladno, paziš da nek om nešto ne fali i na kraju legneš mrtav umoran.
A unuk će na to:
– Ali deda, to nije seks!
– Jeste, jeste, sinko, tako mene seksaju cijelog života!

Koja je uloga propelera na avionu?
Hladi pilota. Ako ne vjerujete, zaustavite propeler u vazduhu i vidjećete pilota kako se znoji.

Sport SUTJESKA U DERBIJU KOLA POBIJEDILA OFK TITOGRAD NA STAROM AERODROMU
Grb OFK Titograda Sa penala do tri boda
Prvi ovosezonski derbi pripao je aktuelnom šampionu. Fudbaleri Sutjeske su na gostovanju u Podgorici pobijedili OFK Titograd sa 1:0 i napravili odličnu uvertiru pred duel trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv irskog Linfilda. Nikšićani su u ovom duelu bili bolji možda upravo za taj jedan gol koji su postigli sa bijele tačke.

- Daleko od rutinske pobjede. Mučili smo se, ali dali smo gol i to je najvažnije. Ne znam da li su oni imali neku izrazitu šansu, mada nijesmo iskreno ni mi, osim možda Božovića u prvom dijelu. Nijesmo željeli da izgleda da rutinski odrađujemo posao, ali kao i u svim evropskim utakmicama bilo je momenata kada gubili smo neke čiste lopte na sredini, pa smo tako u drugom dijelu izgubili neke naše, sigurne lopte i omogućili im da nam dva - tri puta naprave kontru. U odbrani smo djelovali sigurno i to je bilo dovoljno za ovaj minimalan trijumf - rekao je nakon meča Nikola Rakojević, strateg Nikšićana.

Obje ekipe su otvorene ušle u meč, želeći da što prije stignu do gola. Prvi su zaprijetili domaći preko iskusnog Radomira Đalovića, koji je u 10. minutu. Ivan Novovićje prošao po lijevoj strani, ubacio je loptu za Đalovića, koji ipak slabo zahvatio. Aktuelni šampion je uzvario šest minuta kasnije, kada je Marko Ćetković probao sa distance, a Saša Ivanović bio siguran. Nikšićani su šest minuta kasnije opet bili u poziciji da ugroze gol domaćina - Janković je centrirao, a Bojan Božović glavom prebacio loptu preko gola. Na drugoj strani, mladi i agilni Igor Vukčević je u 23. minutu oprobao šut sa nekih 25 metara, ali je lopta pogodila spoljni dio mreže. A onda, u 26. minutu gol. Damira Kojaševića je u kaznenom prostoru srušio Ivan Novovića, a sudija Miloš Bošković je bez ramišljanja pokazao na bijelu tačku. Sa 11 metara siguran je bio Branislav Janković - 0:1. Izabranici Nikole Rakojevića su u 39. minutu mogli da dupliraju prenost. Bojan Ciger je ostao sam na nekih desetak metara iskosa sa desne strane, dobro je šutirao, a Saša Ivanović još bolje intervenisao.

Nikšićani su i u nastavku susreta djelovali čvršće i zrelije, a već u 55. minutu su imali priliku. Ćetković je odložio loptu za Bojana Božovića, koji je odmah šutirao sa ivice kaznenog prostora. Na njegovu nesreću, lopta je završila pored same stative.Nisu, naravno, ni domaći fudbaleri bili bez šanse, pa je u 66. minutu Vojin Pavlović mogao da donese izjenačenje. Zahvatio je loptu glavom nakon ubacivanja Ivana Novovića, ali je zamalo bio neprecizan. Tempo igre je nakon toga opao, Sutjeska je čuvala prednost i na kraju uspjela da upiše tri premijerna boda u novoj sezoni.

-Očekivao sam tvrd meč i da će odlučiti jedan detalj. Igrali smo protiv jake Sutjeske, koja je dominantna na sredini terena. U prvom poluvremenu Sutjeska je imala inicijativu i posjed, a u nastavku se osjetio umor kod njih, imali smo nekoliko poluprilik, Iz mog ugla to nije djelovalo da je penal. Ali ako je to bio kontakt, onda je kontakt i Giljena nad Mendijem, možda čak i jači, ali sudija je tu da procijeni te stvari. Sutjeska je najjača ekipa na sredini terena i prevagu donosi kvalitet Ćetkovića, Kojaševića i Jankovića i vjerovatno ih samo umor može spriječiti da budu prvaci. Želim im sve najbolje, a mi smo pokazali da imamo kvalitet da se borimo za vrh - istakao je Dragoljub Đuretić, strateg „romantičara”.

OFK Titograd - Sutjeska 0:1 (0:1)
Stadion: OFK Titograda. Gledalaca: 800. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica) - 1,5. Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) - 2 i Jovica Tatar (Podgorica) - 2. Strijelac: Janković u 26. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Nikolić, Činedu (OFK Titograd), Janković (Sutjeska).

OFK TITOGRAD: Ivanović 2, Banović 1, Vukčević 1,5 (od 68. Činedu -), Mendi 0 (od 78. Merdović-), Đalović 1, Pavlović 1, Roganović 1, Raičević 1,5 (od 63. Brnović -), Živković 1, Novović 1, Nikolić 1.

SUTJESKA: Giljen 2, Ciger 1,5, Nedić 2, Šofranac 1,5, Eraković 1,5, Osmajić 1 (od 64. Vlaisavljević), Ćetković 2, Vučić 1,5, Kojašević 2, Božović 1,5 (od 56. Nikolić 1), Janković 2,5 (od 90. Bubanja-).

IGRAČ UTAKMICE: Branislav Janković (Sutjeska) - 2,5.