Mandić: Braća Đukanović su od danas naši krvnici * Država mora da plati 7,8 miliona kredita Željeznice * Otpustili 475 zaposlenih, zapošljavaju 457 * Čaka zbog teških povreda ne može u sud * Izetbegović tražio ministarstvo za Radončića * Ti, Hašime, zavisiš od nas, dosta je bilo šta ti hoćeš * Sastanak opozicije i „Odupri se” upitan zbog SDP-a
  Izdanje: 10-05-2019

Vladimir Pavićević, član Savjeta RTCG:
– Zbog nezakonitih smjena, pada povjerenje u RTCG.

Bio čovjek na moru i riješio da se okupa, ali imao je veoma skup sat. Ostavi ga on na plaži, na peškiru, a pored sata ostavi poruku: „Ne diraj, prvak u boksu”. Kada se vratio, vidi on nema sata, ali ima jedna poruka: „Briga me, prvak u trčanju”.
Priča baba u banji:
- Da nije moje snaje, nikada ne bih vidjela banju.
- Ooo, uplatila ti banju? - pitaju je cimeri.
- Ma jok, gurnula me niz stepenice - odgovara ona.

Sport - datum: 2019-05-09 DRUGA LIGA CRNE GORE – 33. KOLO Bjelopoljci lideru pokvarili slavlje
Jedinstvo – Mladost Lješkopolje 1:0 (0:0)
Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: oko 400. Sudija: Goran Ivanović (Budva) 2. Pomoćnici: Vladislav Radenović (Herceg Novi) 1,5 i Nikoleta Obradović (Berane) 2. Strijelac: Šoja u 72. minutu. Žuti kartoni: Mrdak (Jedinstvo), Tući, Božanović i Tiodorović (Mladost).
JEDINSTVO: Joksimović 2, Gordić 1,5, Perošević 1,5 (od 53. Poljak 1,5), Poček 2, Mrdak 1,5, Šoja 2, Cvijović 1,5 (od 60. Merdović 1,5), Hajrović 2, Banda 2 (od 88. Drašković-), Muzurović 1,5, Idrizović 1,5.
MLADOST: Agović 1,5, Aligrudić 0,5, Čelebić 1,5, Tiodorović 0,5, Vučićević 1,5 (od 76. Knežević 1), Seratlić 1,5, Jovanović 1,5, Pajović 1, Tući 0,5, (od 46. Dulović 1), Krstović 1, Božanović 1,5 (od 87. Muhović-).
Igrač utakmice: Nakahara Šoja (Jedinstvo) 2.
Bjelopoljci su pokvarili slavlje Mladosti, koja nije uspjela da ostvari pobjedu i proslavi ulazak u Prvu ligu. Da su po tradiciji neugodan protivnik gostima, domaći su pokazali odličnom i požrtvovanom igrom, a gol odluke postigao je Japanac Nakahara Šoja u 72. minutu. Bio je to mat iz dva poteza. Jednu dugu loptu Vladan Gordić je ubacio na lijevu stranu, a Šoja je nakon odličnog prijema zalomio jednog protivničkog igrača i savladao nemoćnog Agovića.
Mogli su domaći da postignu gol i u 39. minutu kada je Šoja srušen u gostujućem šesnaestercu. Odlični sudija Goran Ivanović pokazao je na bijelu tačku, ali je Milivoje Mrdak loše šutirao. M.N.

Kom – Berane 2:1 (2:0)
Stadion: FK Kom. Gledalaca: oko 100. Sudije: Đorđije Ćalić (Nikšić). Pomoćnici: Goran Šućur (Nikšić) i Vojin Ostojić (Podgorica). Strijelci: Gardašević u 8. i Milović u 11 .za Kom, a Tada u 66. minutu za Berane. Žuti kartoni: Đukić (Kom), Vukićević i Isljami (Berane).
KOM: Pavličić, Vlahović, Đukić, Petrović-Njegoš, Gazivoda (od 58. Sentoku), Orlandić, Đurković, Račić (od 66. Čabarkapa), Gardašević, Milović, Hot (od 76. Popović).
BERANE: Bećić, Đurišić, Nik. Tmušić, Vukićević, Isljami, Vulević, Tada, Korać (od 65. Pešić, od 89. Stojanović), Nem. Tmušić, Nedić, Vukićević.
Opravdao je Kom ulogu favorita protiv Berana i napravio veliki korak ka baražu, budući da je učvrstio drugu poziciju i tri kola prije kraja šampionata Bokelju i Otrant Olimpiku umakao šest bodova. Meč je Kom riješio blic krigom – u osmom minutu Sava Gardašević je matirao Bećića, da bi u 11. Miloš Milović po drugi put primorao golmana Beranaca na kapitulaciju. Do kraja gosti su u 66. minutu preko Tade uspjeli samo da ublaže poraz.D.K.

Dečić – Bokelj 1:0 (1:0)
Stadion: „Tuško polje”. Gledalaca: oko 300. Sudija: Vladan Kojović (Podgorica). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić), Miodrag Brajović (Podgorica). Strijelac: Lazarević u 21. minutu. Žuti kartoni: Camaj, Pepić (Dečić), Obradović, Pajović, Braunović (Bokelj).
DEČIĆ: Velimirović, Đukić, Božović (od 74. Padović), Krkanović, Lazarević, Mihailović, Drešaj (od 55. Ujkaj), Camaj (od 66. Vujačić), Prenkočević, Pepić, Damjanović.
BOKELj: Perović, Obradović, Batuta (od 74. Braunović), Pajović, Todorović, Ivanović, Pepić, Banićević, V. Čavor (od 46. Banda), Maraš, M. Čavor (od 46. Panjuč).
U duelu dva bivša prvoligaša od kojih se jedan bori za baraž i povratak u elitu, a drugi za opstanak u drugoligaškom društvu, slavio je „davljenik”. Trenutak odluke dogodio se u 21. minutu, kada je na jednu odbijenu loptu natrčao ofanzivac Dečića Bojan Lazarević, namjestio je na lijevu nogu i sa 20 metara poslao u prvi ugao gola Bokelja.N.J.

Otrant Olimpik – Igalo 3:0 (3:0)
Stadion: Velika plaža. Gledalaca: oko 150. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane). Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) i Jovan Došljak (Berane). Strijelci: Anđ. Rudović u 21. i M. Divanović u 24. i 31. minutu. Žuti kartoni: Petrović (Igalo).
OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, M. Divanović (od 64. Kurti), Piranić, Ljamović, Alibegu (od 27. Matunović), Seniković, Ad. Rudović, Anđ. Rudović (od 53. Nikolić), Dacić, Ramović, Molabećirović.
IGALO: Padrov, Vilotijević, Petrović, Bugarin (od 46. Pavićević), Vlahović, Đurković, (od 74. Dajević), Tačibana, Jeknić (od 46. Simović), Kijamoto, Krulanović, Stanisavić.
Konačno su Ucinjani bili razigrani i raspucani na svom terenu. U primorskom derbiju Otrant Olimpik je odigrao perfektnih 30 minuta protiv Igala, postigao tri pogodka i izjednačio se sa Bokeljom na trećoj poziciji. K.D.

Arsenal – Jezero 2:0 (2:0)
Stadion FK Arsenal. Gledalaca: oko 200. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić). Pomoćnici: Igor Tomašević (Nikšić) i Marko Drljević (Danilovgrad). Strijelci: Augusto u 24. i B. Đorđević u 43. minutu. Žuti kartoni: Krgović (Arsenal), Kontić, Mučalica, Drešković (Jezero). Crveni kraton: Augusto u 87. minutu (Arsenal).
ARSENAL: Radović Vukadinović, Augusto, Niković (od 56. Ličina), R. Đorđević, Pereira, Delić, B. Đorđević (od 90+1 Kotarac), Krgović, Bećirović (od 82. Mršulja), Rašo.
JEZERO: Asanović, Radenović (od 63. Radenović), Kontić, Osmajlić, D. Ajković (od 61. Đ. Ajković), Stijepović, Jovićević, Obagbemiro (od 52. Milačić), Mučalica, Drešković, Redžepagić.
Pobjedom nad direktnim konkurentom Jezerom, fudbaleri Arsenala prebrinuli su sve brige oko opstanka. Sa druge strane, Plavljani će u preostala tri kola morati grčevito da se bore da očuvaju status drugoligaša.
K.D.

Rezultati 33. kola: Kom – Berane 2:1, Arsenal – Jezero 2:0, Otrant Ol. - Igalo 3:0, Dečić – Bokelj 1:0, Jedinstvo – Mladost Lj. 1:0.
2. Kom 33 16 9 8 38:25 57
3. Bokelj 33 14 9 10 44:22 51
4. Otrant O. 33 14 9 10 38:29 51
5. Arsenal 33 12 9 12 28:23 45
6. Jedinstvo 33 10 15 8 23:20 45
7. Igalo 33 10 10 13 25:29 40
8. Jezero 33 10 9 14 25:42 39
9. Dečić (-3) 33 10 10 13 32:37 37
10. Berane (-3) 33 5 3 25 23:72 15
U 34. kolu (12. maj) sastaju se: Berane – Jedinstvo, Mladost Lj. - Dečić, Bokelj – Otrant Ol., Igalo – Arsenal, Jezero – Kom.