Pucano na Katnićevog kuma? * Knežević traži pola milijarde zbog stečaja * Vila Pavla sa Gorice zvala * Ujedinilo nas je rušenje mafijaške hobotnice * Poštovanje simbola mjere kaznama * Zapad će izvesti nuklearni udar na Rusiju * Veće cijene zakupa ključni problem u pripremi sezone

Stalno me maltretiraju, a sada se nada mnom i iživljavaju od kada su počeli protesti.

Obraća se šef zaposlenima: - Juče ste obavili sjajan posao. U jednom danu ste uradili sve za cijelu nedjelju. - Hvala puno, šefe. Juče nije radio Fejsbuk!

Kume, hoćeš rakijicu jednu sa mnom, a?- Ma jok, ja sam ti pivski čovjek.
- Ajde, ajde, popij jednu, nemoj da si slabić!
- Kume, ne pretjeruj, gdje si vidio da ide dizel u benzinca?

Sport - datum: 2019-04-05 KOŠARKAŠI BUDUĆNOST VOLI PORAŽENI OD PANATINAIKOSA U 30. KOLU EVROLIGE
Blijedi na oproštaju Panatinaikos – Budućnost Voli 87:67 (23:21, 26:15, 17:20, 21:11)
Dvorana: OAKA. Gledalaca: 13312. Sudije: Hierezuelo (Španija), Latiševs (Letonija), Isguder (Turska).
PANATINAIKOS: Tomas 17 (6-5), Lengford 4 (1-1), Papajanis 6, Papapetru 12 (6-4), Gist 23 (12-8), Vijukas 5 (4-3), Lekavičijus, Kilpatrik 7, Lodžeski, Kalates 11, Adetokumbo, Mitoglu 2.
BUDUĆNOST VOLI: Džekson 3, Kol 14 (2-2) Su. Šehović, E. Klark 10, Barović 4, Se. Šehović, Gordić 10, Bitadze 16 (8-7), Popović, Bel 3, Nikolić 7, Vilijams.
Kao što se i očekivalo košarkaši Budućnost Voli su poraženi od Panatinaikosa na oproštaju od Evrolige. Poslije startnih 0:4 plavi su brzo sredili redove i odgovorili serijom 7:0. Kontrolisali su igru do petog minuta i vođstva 13:10. Tada je došlo do prve krize i pada koncentracije. Lengford (trojka) i Gist su do osmog minuta donijeli domaćinima plus osam (23:15). Međutim, Bitadze je prekinuo post, da bi raspoloženi Nikolić odličnom rolom do 11. minuta izjednačio (24:24). Poslije toga je vođena izjednačena borba. Kada je Kol u 16. minutu pogodio za 34:34 izgledalo je da gosti kontrolišu situaciju. Ipak, to je bila varka. Pali su u odbrani i dozvolili izvanrednom Kalatesu da razigra Gista i Tomasa, pa je Panatinaikos na odmor otišao sa zalihom od 13 poena (49:36). Nastavak je trojkom otvorio Džekson, ali to je bilo kratkog daha. Repešini izabranici su ponovo imali problema u napadu, dok je na drugoj strani razgoropađeni Tomas nastavio da pogađa i u 25. minutu na semaforu je pisao rezultat 58:41! Izgledalo je da Podgoričanima prijeti rezultatski brodolom. U tom momentu odgovornost je preuzeo Gordić, koji je sa dvije vezane trojke vratio plave u život, da bi Barović spustio na jednocifrenu razliku (49:58). Poslije svega što se dešavalo gosti su mogli biti zadovoljni sa minusom od 10 poena (56:66) pred poslednju četvrtinu. Nažalost, njihov otpor trajao je do 33. minuta kada je Bel ubacio trojku za 63:72. Uslijedila nova sjajna epizoda Gista, koji je raspršio sve nade Podgoričana da mogu zamutiti vodu. Košarkaši Budućnost Voli su sezonu Evrolige završili sa skorom 6-24.N.Z.

CSKA – Baskonija 82:78, Anadolu Efes – Armani 101:95, Panatinaikos – Budućnost Voli, Real – Žalgiris 86:93. (petak) Fenerbahče – Makabi (19.45), Bajern – Gran Kanarija (20.00), Olimpijakos – Darušafaka (20.30), Barselona – Himki (21.00)