Složno protiv zarobljene države * Brajović oštetio budžet za 134 miliona? * Milov kum zarađuje milione bez ugovora * Rane koje nikad ne zarastaju * Dok je na potjernici uživa u utakmici * Teroristi,, Islamske države'' poraženi u Siriji * Ceca oduševila publiku
  Izdanje: 24-03-2019

Ranko Krivokapić, predsjednik SDP-a:
Građani masovno protestuju protiv zarobljenih institucija i autokratije.

Gubitak meke fotelje dovodi do tvrde stolice, koja može prouzrokovati grčeve, pa čak i zatvor.

Bravo kćeri…’ajd sad, jedan korak…’ajd još jedan korak…i još jedan…
ma braaavooooo…ženooooo, donesi kameru! kćer nam se vratila iz diskoteke!

Koja je razlika između supruge i medveda?
Kad pred medvedom ćutiš i praviš se mrtav, on ode i ostavi te na miru.

Devet od 10 muškaraca vole žene sa velikim sisama.
Onaj deseti voli onih devet muškaraca.

Sport PRVO KOLO KVALIFIKACIJA ZA EVROPSKO PRVENSTVO Favoriti po planu
Prvo kolo kvalifikacija za EURO 2020 nastavljeno je trijumfima favoriozovanih selekcija. Španija, Italija, Bosna i Hercegovina, Švajcarska, Švedska, Republika Irska dobile su društvo u selekciji Malte koja je na svom terenu uspjela da savlada reprezentaciju Farskih Ostrva.
Švajcarska je došla u Tbilisi sa jasnom namjerom: da uzme sva tri boda u čemu je uspjela. Gosti su do prednosti došli preko Stivena Zubera u 56. minutu, koji je na asistenciju Bri Embola postigao vodeći pogodak. Konačnih 2:0 postavio je Denis Zakarija u 80. minutu i tako samo ovjerio trijumf „sajdžija”. Švajcarska je na najbolji način počela kvalifikacioni ciklus, dok će Gruzini tražiti novu šansu za trijumf već 26. marta kada budu gostovali Republici Irskoj koja je u ovoj grupi takođe ostvarila gostujući trijumf. Protiv Gibraltara „republikancima” je za tri boda bio dovoljan pogodak Džef Hendriksa u 56. minutu.
Malta je ostvarila pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo nakon skoro 13 godina i nakon 29 utakmica. U grupi F u Ta Kaliju savladali su Farska Ostrva (2:1). Šveđani su na „Frends Areni” u Solni uspjeli kao domaćin da savladaju selekciju Rumunije rezultatom 2:1. Selektor Švedske, Jane Anderson, već poslije 24 minuta igre bio je prinuđen da napravi prvu izmjenu, pošto se povrijedio desni bek, Mikael Lustig. Šveđani su u prvom dijelu preko Robin Kvaisona i Klaesona stekli lijepu prednost. Kešeru je u 58. minutu uspio samo da ublaži poraz Rumunije. Španija je startovala pobjedom i to ne lakom kako se očekivalo. Protiv Norveške je na Mestalji u jednom trenutku bilo i neriješeno (1:1) pošto je King iz penala (65.minut) anulirao prednost Furije koju je donio već u 16. minutu Rodrigo, ali je domaćin brzo, preko Serhio Ramosa (71. minut) opet iz penala, odgovorio. Za Crvenu furiju ovo je 18. domaćinska pobjeda zaredom u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope
U grupi J favpriti su „odradili planirani posao” – lake pobjede ostvarile su selekcije Bosne i Hercegovine, Italije i Grčke s tim što je jedino na Grbavici rival (Jermenija) uspio da postigne gol preko Henrih Mhtarjana iz penala (93.minut). Edin Džeko imao je razloga da na najbolji mogući način proslavi 100. nastup u dresu nacionalne selekcije. Za „azure” debitantske golove postigli su Nikolo Barela i Mojsi Kin. Grčka je u kvalifikacionim susretima za Evropsko prvenstvo prekinula seriju od pet gostujućih utakmica bez trijumfa pošto je savladala Lihtenštajna (0:2).

Danas:
Grupa C
S Irska – Bjelorusija (20:45), Holandija – Njemačka (20:45),
Grupa E
Vels – Slovačka (15), Mađarska – Hrvatska (18)
Grupa G
Izrael – Austrija (18), Poljska – Letonija (20:45), Slovenija – S Makedonija (20:45)
Grupa I
Kazahstan – Rusija (15), San Marino – Škotska (18), Kipar – Belgija (20:45)

Rezultati
Grupa D:
Gruzija – Švajcarska 0:2 (0:0), Gibraltar – R. Irska 0:1 (0:0)
Grupa F:
Malta – Farska Ostrva 2:1 (1:0), Švedska – Rumunija 2:1(2:0), Španija - Norveška 2:1 (1:0)
Grupa J:
Bosna i Hercegovina – Jermenija 2:1 (1:0), Italija – Finska 2:0 (1:0), Lihtenštajn – Grčka 0:2 (0:1)