Sestrić registrovao firmu, ujak odobrio poslove od 170 hiljada * Kad Đukanovića častiš 16.000, to nije poklon * Svaka greška dovešće do uvođenja viza * Ljekove za smirenje pije 17 odsto tinejdžera * Čeka odgovor Beograda i Prištine * Istok uz Madura, Zapad uz Gvaida * Potukli se na aukciji

Bili Crnogorac i Bosanac u Njemačkoj. Krenuli njih dvojica na željezničku stanicu, kad vide da je voz već krenuo, pa potrče da ga stignu. Crnogorac, pošto je lijen, potrči malo i odustane, a Bosanac se zatrči, stigne voz, uskoči u njega, mahne rukom i ode. Crnogorac se počne valjati od smijeha, kad ga pita slučajni prolaznik, Njemac:
- A što se ti smiješ, nisi stigao na voz a prijatelj ti ode?
A Crnogorac će njemu:
- Kako da se ne smijem čovječe, pa on je došao mene da isprati...

Sport - datum: 2019-01-24 VATERPOLISTI JADRAN CARINE UBILJEŽILI MINIMALNU POBJEDU NAD EKIPOM OŠC U PRVOM MEČU POLUFINALA EVRO KUPA
Moglo i ubjedljivije Jadran Carine – OŠC 11:10 (0:3, 6:3, 4:3, 1:1)
Bazen Mediteranskog centra u Igalu. Gledalaca: oko 700. Sudije: Rafale Kolombo (Italija) i Gernot Hentšel (Njemačka). Igrač više: Jadran Carine 13 (7), OŠC 11 (5).
JADRAN CARINE: Kandić (šest odbrana), Brkić, Popadić 1, Obradović 1, Banićević, Averka 2, Mijušković, Gardašević 1, Radović 3, Spaić 1, Drašković 1, Petković 1, Tešanović.
OŠC: Mitrović (osam odbrana), Brguljan, Manherc 3, Ranđelović 1, Salamon 1, Kovač 1, Seman, Tot, Erdelji 4, Ubović, Bundšuh, Harai, Levai.
U pravom vatrometu golova, vaterpolisti Jadran Carine su ubilježili minimalnu pobjedu nad OŠC-om u prvom meču polufinala Evro kupa. Ipak, ostaje utisak da su Novljani na bazenu u Igalu mogli obezbijediti mnogo veću zalihu za revanš u Budimpešti da nije bilo lošeg starta i brzopletih poteza u finišu duela.
– Izuzetno težak meč. Loše otvaranje nas je koštalo i boljeg rezultata. Pokazali smo karakter, uspjeli da se vratimo nakon 0:3, dominirali smo u drugoj i trećoj četvrtini, ali nismo imali mirnoću da valorizujemo tu dominaciju i na revanš odemo sa većom razlikom. Ušli smo u problem i sa isključenjima i napravili nekoliko grešaka, a OŠC je skup vrhunskih individualaca koji znaju da kazne svaki propust. Ipak, nemam što da zamjerim svojim igračima. Svi su bili maksimalno motivisani. Nadam se da ćemo do revanša u Budimpešti svi biti zdravi i da ćemo uspjeti da sačuvamo minimalnu zalihu – rekao je šef stručnog štaba ekipe sa Škvera Vladimir Gojković.
Trebalo je vaterpolistima Jadrana tačno devet i po minuta da postignu prvi gol. Samo 50 sekundi nakon Đura Radovića upisao se i Dimitrije Obradović za 2:3. Bio je to početak prepoznatljive igra Novljana, sa ubitačnim kontrama. Realizovali su domaći čak šest uzastopnih napada sa igračem više. Sa tri vezana gola za samo minut i 20 sekundi u finišu druge četvrtine Gojkovićevi izabranici su došli do prvog vođstva (6:5). Mađari su inicirali novi preokret na startu drugog poluvremena (6:7), nakon čega je sve bilo u znaku domaćih. Dragan Drašković, Vlado Popadić i Radović su novom serijom 3:0 donijeli svom klubu dva gola prednosti (9:7), koliko je bilo i nakon pogodaka Konstantina Averke, minut i 42 sekunde do kraja treće dionice (10:8) i Vladana Spaića, šest minuta i 28 sekundi prije kraja utakmice (11:9). Prvaci Crne Gore su u finišu propustili nekoliko prilika da uvećaju vođstvo, a kazna je stigla 24 sekunde prije poslednjeg zvuka sirene, kada je Ferenc Salamon iskoristio grešku vaterpolista Jadrana u napadu da iz kontre smanji na 11:10.
– Strašna utakmica. Počeli smo da igramo kako znamo, imali tri gola viška, ali se nakon toga desilo ono čega sam se pribojavao. Došao je do izražaja nedostatak zvaničnih mečeva i neuigranost moje ekipe. Dozvolili smo Jadranu da preokrene rezultat, stekne prednost od dva gola i kontroliše dešavanja u bazenu. Bilo je mnogo čudnih sudijskih odluka. Nikad nisam vidio ovoliki broj kontrafaulova. Pobjeda Jadrana je čista kao suza, ali kao što sam i rekao prije utakmice, odluka o putniku u finale će pasti u revanšu – zaključio je prvotimac OŠC-a Draško Brguljan.
Z.Š.

Đurđić potopio Ortiđu
U drugom polufinalu Marsej je iskoristio prednost domaćeg terena i savladao Ortiđu rezultatom 7:4 (2:3, 2:0, 2:1, 1:0). Italijane, koji su odlično počeli utakmicu i vodili 2:0 i 3:2, potopio je crnogorski reprezentativac Bogdan Đurđić. Bivši član Budve je postigao čak šest od sedam golova francuskog tima. U redovima Ortiđe se istakao strijelac „het-trika” Masimo Đakopo, a jedan gol je postigao Kristijan Napolitano.N.J.