– Eto, dođem ja kući, zateknem ženu u krevetu i odmah pretražim cijelu kuću: podrum, tavan, ispod kreveta. Ne nađem nigdje nikog i od sreće umrem.
– E, idiote, da si pogledao u zamrzivač, danas bismo obojica bili živi!

Sport DRUGA LIGA CRNE GORE - SEDMO KOLO
Krkanović načeo Lješkopoljce Tuzani prekinuli post
Dečić – Mladost Lješkopolje 2:0 (2:0)

Stadion: „Tuško polje”. Gledalaca: oko 300. Sudija: Vladan Kojović (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Veselin Đuranović (Podgorica) – 2, Uroš Rašović (Podgorica) – 2. Strijelci: Krkanović u 7. i E. Dinoša u 43. minutu. Žuti karton: Velimirović (Dečić).
DEČIĆ: Velimirović 1,5, Padović 2, Mihailović 1,5, Krkanović 2, Božović 1,5 (od 66. K. Dinoša –), Božanović 1,5, Ujkaj 1,5, Orahovac 1,5 (od 59. Marković –), E. Dinoša 2 (od 77. Savićević –), Lazarević 1,5, Pepić 1,5.
MLADOST LjEŠKOPOLjE: Agović 0,5, Aligrudić 0,5, Drešković 0,5, Mugoša 0, Čelebić 0,5, Tiodorović 0,5, Krstović 1 (od 83. Mujović –), Jovanović 0,5, Suzuki 0 (od 46. Seratlić 0,5), Bulatović 0, Matuoke 0 (od 46. Tomašević 0,5).
IGRAČ UTAKMICE: Demir Krkanović (Dečić) – 2.
Dečić je protiv Mladosti iz Lješkopolja prekinuo seriju od pet mečeva bez pobjede. Tuzani su prikazali sve ono što im je falilo u prethodnim mečevima – disciplinu, borbenost, žustrinu. Poveli su izabranici Fuada Krkanovića već u sedmom minutu. Bojan Lazarević je iz kornera „zavrnuo” na suprotnu stativu, gdje je najviši u skoku bio Demir Krkanović i zakucao u mrežu. Uslijedili su nakon toga minuti terenske inicijative gostiju, ali bez pravog poteza u završnici. Neumorni Željko Krstović je u 16. minutu sa oko 17 metara „opalio” milimetar iznad prečke, dok je osam minuta kasnije, juče neprepoznatljivo loš, Eli Matuoke, nakon gužve u šesnaestercu, iskosa sa lijeve strane pogodio stativu. Domaći su strpljivo čekali šansu iz kontranapada, iz kojih su bili izuzetno opasni. Tečna akcija Tuzana viđena je u 35. minutu. Kapiten Nijazim Padović je dodao loptu Kenanu Orahovcu, mladi ofanzivni vezni je samo produžio Lazareviću na desnoj strani, a ovaj petom ostavio Padoviću, čiji udarac je završio tik pored stative. Golman Lješkopoljaca Jasmin Agović je tada imao sreće, ali ništa nije mogao da uradi osam minuta kasnije. Padović je iskoristio loše postavljenu formaciju gostiju da od centra protrči do 20 metara od gola, gdje je napravio lažnjak i potom samo odložio loptu talentovanom Egzonu Dinoši, koji je iskosa sa desne strane pogodio donji suprotni ugao gola i nokautirao Mladost – 2:0. Pokušao je Vojislav Pejović izmjenama da prodrma ekipu, ali su u drugom poluvremenu Tuzani „zaključali” utakmicu i dozvolili njegovim izabranicima da stvore samo jednu priliku. Dogodilo se to u 61. minutu, kada je rezervista Ivan Tomašević iz takozvanog skraćenog kornera centrirao na drugu stativu, gdje se usamljeni Medlin Drešković obrukao, promašivši gol sa jednog metra. Na drugoj strani Agovića je na intervenciju primorao jedino zadnji vezni Dečića Matija Božanović, snažnim udarcem sa oko 25 metara pod prečku.N.J.

Otrant Olimpik – Bokelj 0:0

Stadion: Velika čplaža u Ulcinju. Gledalaca: oko 300. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Nenad Živković i Miloš Vlahović (Podgorica). Žuti kartoni: Alibegu, Škrelja, M. Divanović (Otrant Olimpik), Popović, Maraš, Ivanović, Čavor (Bokelj).
OTRANT OLIMPIK: Mećikukić, Z. Divanović, Dacić, Knežević, Alibegu, Seniković, Nikolić (od 70. Škrelja), Leković (od 46. M. Divanović), Anđ. Rudović (od 46. Adr. Rudović), R. Rudović, Ramović.
BOKELj: Popović, Batuta, Grbić, Todorović, Pepić, Kordić, Maraš, Zlatičanin ( od 56. Klikovac), Banićević, Ivanović (od 92. Šćekić), M. Čavor (od 90. P. Čavor).
Meč u Ulcinju bio je borben, ali su golovi izostali. Na kraju bodovi su podijeljeni na ravne časti, ali je Bokelj ipak ostao lider nakon što je i u petoj uzastopnoj utakmici izbjegao poraz. K.D.

Arsenal – Igalo 0:0

Stadion Arsenala. Gledalaca: oko 300. Sudija: Dragan Mijušković (Nikšić). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Nikola Razić (Podgorica). Žuti kartoni: Obradović (Arsenal), Krulanović (Igalo). Crveni karton: Obradović u 85. minutu (Arsenal).
ARSENAL: Đurović, Đorđević, Bubanja, Kagas, Vukčević, Vujović (od 75. Mršulja), Delić, Rašo, Bećirović (od 46. Đorđević), Bigović (od 46. Santos), Obradović.
IGALO: Bljelica, Kopitović, Vilotijević (od 57. Koprivica), Jeknić, Simović, Vučić, Poček, Bugarin, Đukanović, Krulanović, Pavićević (od 82. Đurković).
Komšijski derbi u Tivtu završen je najnepopularnijim rezultatom. Od Arsenala i Igala više se očekivalo, ali i jedni i drugi ostali su dužni publici.
Najbolju priliku Arsenal je imao u 68. minutu, ali se Vukčević spetljao pred golom gostiju. Sa druge strane, Igalo može da žali za propuštenom prilikom Pavićevića. D.K.

Kom – Je­ze­ro 0:0

Sta­di­on: Ko­ma na Zla­ti­ci. Gle­da­la­ca: 80. Su­di­ja: Mla­den Kne­že­vić (Be­ra­ne). Po­moć­ni­ci: Jo­van Do­šljak (Be­ra­ne) i Ni­ko­le­ta Ob­ra­do­vić (Be­ra­ne). Žu­ti kar­ton: Đu­kić (Kom).
KOM: Pa­vli­čić, Hi­no, B. Go­lu­bo­vić, Da­be­tić, Gar­da­še­vić (od 61. Vu­ja­čić), Đu­kić, De­dić, Ča­bar­ka­pa (od 68. Po­po­vić), Hot (od 56. R. Go­lu­bo­vić), Đur­ko­vić, Sen­to­ku.
JE­ZE­RO: Asa­no­vić, Ra­ko­vić, Pa­vi­će­vić, Đur­ko­vić, Sti­je­po­vić, To­mo­vić (od 69. Ha­ja­ši), Ba­jić (od 7. Mu­ča­li­ca), Jo­vi­će­vić, Osmaj­lić, Aj­ko­vić, Ra­de­no­vić (od 83. Mi­la­čić).
Kom i Je­ze­ro su na Zla­ti­ci od­i­gra­li bez go­lo­va, a ova­kvim is­ho­dom si­gur­no su za­do­volj­ni­ji go­sti, ko­ji su osvo­ji­li va­žan bod u bor­bi za bi­jeg iz do­njeg di­je­la ta­be­le.D.P.

Jedinstvo - Berane 2:0 (1:0)

Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: oko 300. Sudija: Miloš Bešović (Podgorica) 2. Pomoćnici: Marko Gojković (Nikšić) 2 i Igor Tomašević (Nikšić) 2. Strijelci: Gordić u 11 i Hajrović u 60. minutu. Žuti kartoni: Vukićević i D. Tmušić (Berane).
JEDINSTVO: Joksimović 1, Gordić 1,5, Kriještorac 1(od 64. Poljak 1), Anđelić 1,5, D. Banda 1,5 (od 87. Bošnjak-), Hajrović 1,5, H. Banda 1,5, Kesjuke 1,5, Muzurović 1, Idrizović 1 (od 84. Merdović-), Šćepanović 1,5.
BERANE: Kastratović 2, Đurišić 1, Šunjević 0,5 (od 53. Korać 0,5), Vulević 0,5, N. Tmušić 1, Vukićević 1, Sišui 1, N. Tmušić 0,5, Asanović 0,5, Balević 0,5 (od 63. Lekić 1).
Igrač utakmice: Stefan Kastratović (Berane) 2.
Bjelopoljci su postigli dva gola, a prema izglednim prilikama mogli su još šest puta da zatresu mrežu komšija iz Berana. Što se to nije desilo zaslužan je golman Stefan Kastartović, koji je skinuo četiri zicera, a u dva navrata su domaći igrači šutirali pored gola.
Jedinstvo je povelo u 11. minutu golom Vladana Gordića, da bi konačnih 2:0 postavio Orhan Hajrović u 60. minutu.