– Kako to – od sreće?!
– Eto, dođem ja kući, zateknem ženu u krevetu i odmah pretražim cijelu kuću: podrum, tavan, ispod kreveta. Ne nađem nigdje nikog i od sreće umrem.
– E, idiote, da si pogledao u zamrzivač, danas bismo obojica bili živi!

Sport - datum: 2018-09-16 ENGLESKA – PREMIJER LIGA (5. KOLO) Šou Azara, Čelsi prati „redse”
Uz Liverpul, koji je juče u derbiju petog premijerligaškog kola rutinski savladao Totenhem na „Vembliju” (2:1), jedino je još Čelsi ostao maksimalan. Londonski „plavci” su na svom „Stemford bridžu” ugostili Kardif, koji je preko Bambe u 16.minutu postigao vodeći gol za Velšane. Potom je na scenu stupio Eden Azar i do kraja prvog dijela sa dva gola, uz dvije asistencije Oliviea Žirua preokrenuo rezultat. U nastavku je Azar iz penala stigao do het trika, a Vilian postavio konačnih 4:1. Aktuelni prvak Mančester siti je na skoru 4-1-0. Tim Pepea Gvardiole je do četvrte pobjede stigao u duelu sa Fulama na svom „Etihadu” (3:0) uz golove Sanea, Davida Silve i Sterlinga. Mančester junajted je kao gosto nanio prvi poraz Votfordu u sezoni, ali „crveni đavoli” nisu lako došli do bodova, iako su vodili 2:0. Bornmut je nastavio dobru seriju i sa 4:1 savladao Lester. „Trešnjice” su uknjižile deset bodova i imaju samo jedan poraz. Važnu „tricu” ostvario je Arsenal u gostima Njukaslu na „Sent Džejms parku”. „Tobdžije” su se mučile sa „svrakama”, ali u nastavku stižu do bodova (2:1). Prvo je Džaka u 49. pogodio iz „slobodnjaka” sa 30-tak metara, a Ozil povisio na 2:0 u 58. minutu. Utješni gol za domaćina postiže Marfi u finišu duela.

S E M A F O R
Votford – Mančester J. 1:2 (0:2) – (Grej 65 – Lukaku 35, Smoling 38). Crveni karton: Matić (Mančester J.) u 90. Totenhem – Liverpul 1:2 (0:1) – (Lamela 90 – Vajnaldum 39, Firmino 54). Bornmut – Lester 4:2 (3:0) – (Frazer 19, 37, King 41.iz penala, Smit – Madison 88.iz penala, Olbrajton 89). Čelsi – Kardif 4:1 (2:1) – (Azar 37, 44, 80.iz penala, Vilian 83 – Bamba 16). Hadersfild – Kristal Palas 0:1 (0:1) – (Zaha 38). Mančester siti – Fulam 3:0 (2:0) – (Sane 2, Silva 21, Sterling 47). Njukasl – Arsenal 1:2 (0:0) – (Klark 90 – Džaka 49, Ozil 58). Danas: 14.30 Volvs – Barnli. 17.00 Everton – Vest Hem. Sjutra: 21.00 Sautempton – Brajton.

Liverpul 5 5 0 0 11:2 15
Čelsi 5 5 0 0 14:4 15
Manč. Siti 5 4 1 0 14:3 13
Votford 5 4 0 1 10:5 12
Bornmut 5 3 1 1 10:7 10
Totenhem 5 3 0 2 10:6 9
Arsenal 5 3 0 2 10:9 9
Mančester J. 5 3 0 2 8:8 9