– Šta bi radio da imaš milion eura?
Ciga će:
– Čuj radio,... Uživao bih, čovječe!

Sport - datum: 2018-04-06 KOŠARKAŠI CRVENE ZVEZDE PORAŽENI OD CSKA U 30. KOLU EVROLIGE
Beograđani popustili u nastavku CSKA – Crvena zvezda 92:81 (23:24, 14:20, 27:19, 28:18)
Dvorana: Megasport arena. Gledalaca: oko 7000. Sudije: Perez (Španija), Roča (Portugal), Perandi (Estonija).
CSKA: Rad 6, Fridzon 20, Vesterman 6, Antonov, Rodrigez 12, Voroncevič 8, Klajburn 8, Higins 18, Hrijapa 2, Kurbanov, Hajns, Hanter 12.
CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 10, Lazić 5, Dobrić 14, Feldin 5, Janković 10, Ročesti 13, Omić 8, Lesor 6, Enis, Jovanović, Bjelica 10.
Na oproštaju od ove sezone Evrolige košarkaši Crvene zvezde poraženi su od CSKA iako su 30 minuta bili ravnopravan rival. Početak utakmice protekao je mimo svih očekivanja. Rasterećeni Beograđani su iskoristili uspavanost armejaca i pogotcima Lesora, Bjelice (trojka), Davidovca i Ročestija u trećem minutu poveli 9:0. Higins je sa linije slobodnih bacanja ubacio prve poene za domaćine, ali je uslijedila trojka Davidovca, zatim pogodak uz dodatno bacanje istog igrača za 17:6 u petom minutu. Tek tada su se Itudisovi izabranici trgli. Preko Voronceviča (trojka) i Higinsa do sedmog minuta su prišli na 15:19. Odgovorio je Ročesti (24:17), ali su se probuđeni Fridzon i Higins pobrinuli da prva dionica završi rezultatom 23:24. Fridzon je nastavio da rešeta i na startu druge tako da su košarkaši CSKA do 12. minuta zaokružili seriju 12:0 za 29:24. Kada je izgledalo da je Zvezda na konopcima Janković se potrudio da bude oedbijen taj nalet armejaca. Zatim su gosti pojačali odbranu, razigrao se i Omić, tako da su Alimpijevićevi puleni do 18.minuta stekli zalihu od šest poena. Odlični Bjelica je ubacio dalekometnu trojku i donio crveno-belima plus sedam na poluvremenu (44:37). Međutim, domaćini su već na početku nastavka preko Rada prišli na minus dva (45:47) i natjerali Alimpijevića na tajm aut. Ni to nije pomoglo, pa su Hanter i Vesterman do 25. minuta izjednačili (51:51). Zatim su poslije nesportske Ročestija armejci prešli u vođstvo (55:53). Ipak, Beograđani su smogli snage da srede redove i ponovo uspostave ravnotežu. Štaviše, Davidovac (bacanja) i Lazić (trojka) su zaključili seriju 8:0 za novi preokret (63:61). Voroncevič je vratio trojku za minimalno vođstvo domaćina pred odlučujućih 10 minuta (64:63). Pitanje pobjednika praktično je riješeno na startu poslednje četvrtine. Košarkaši CSKA su pojačali odbranu, crveno-beli se nisu snašli, imali su puno problema u napadu, tako da su se poenima Vestermana u 34. minutu odlijepili (73:65). Alimpijević je reagovao tajm autom, poslije kojeg je Dobrić pogodio trojku (70:75) i sada je bio red na Itudisa da uzme tajm aut. Domaćini su ponovo dodali gas i preko Hantera u 38. minutu došli do prve dvocifrene prednosti (83:72). Zatim je i Rodrigez ubacio trojku (86:73) i raspršio nade košarkaša Crvene zvezde da može uraditi nešto više. Tako su Beograđani sezonu Evrolige završili sa skorom 11-19.N.Z.

Fenerbahče – Unikaha 91:99 (pp), Armani – Panatinaikos 95:96 (pp), Baskonija – Anadolu Efes 79:81, Barselona – Himki 86:82.
(petak) Olimpijakos – Žalgiris (18.00), Valensija – Makabi (20.30), Real – Bros Basket (21.00)

Du­šan Alim­pi­je­vić: Ve­o­ma do­bar meč za nas i ve­o­ma va­žan tre­nu­tak. Ni­smo se pre­da­li kroz ci­je­lu utak­mi­cu. Ta­ko­đe, mo­rao sam da bu­dem pa­žljiv sa ne­kim stva­ri­ma ko­je se ne ti­ču sa­mo igre, jer mo­ram da sa­ču­vam ener­gi­ju svo­jih igra­ča. Če­ka nas naj­va­žni­ji dio se­zo­ne, fi­nal­na se­ri­ja na­šeg na­ci­o­nal­nog pr­ven­stva u po­či­nje u po­ne­dje­ljak i za­to sam mo­rao da ču­vam i ener­gi­ju igrač.