Od 302 glasača ostalo 16, šetaju ih i po 60 kilometara * Kašćelan preživio sačekušu * Ustavni sud da spriječi odmazdu * Isplatili 98.000 eura sumnjive socijale * Erdogan se izvinio Putinu * Britanija neće da se razvede od EU * Bregzit – jutro poslije

Sjede dvije žabe u bari. Jedna je potpuno mirna, dok druga non-stop skače kao luda. Mirna žaba kaže onoj drugoj:
A druga odgovori:
●Ne, spid.

Sport U POSLEDNJEM MEČU OSMINE FINALA EURO NAJVEĆA SENZACIJA
Čudo - „ribari” ulovili Engleze
Fudbalske reprezentacije Engleske i Islanda igrale su sinoć u Nici poslednji meč osmine finala na EURO u Francuskoj. Ta utakmica donijela je prvorazrednu senzaciju, trijumf „ribara” i novi udarac posrnulom engleskom reprezentativnom fudbalu.
Kao što se i očekivalo, utakmica je počela napadima Engleza, koji su izvršili veliki pritisak i poveli već u 4. minutu. Rahim Sterling je pobjegao odbrani „ribara”, ali ga je golman oborio, a Vejn Runi bio siguran izvođač penala za 1:0.
Nije mnogo prošlo, uslijedio je šok pošto su Islanđani izveli sjajnu akciju iz auta, koju je završio Rajnar Sigurdson. Tada je četa Roja Hodžsona vidjela da je „vrag odnio šalu”, pa je pokušala da ponovo stigne do brze prednosti. To im se osvetilo, jer su išli na ruku rivalu koji je izvodio nevjerovatne kontranapade. U 19. minutu Island je stigao do preokreta, nakon što su im Englezi dozvolili da se poigravaju na ivici šesnaesterca. Lopta je stigla do Sigtorsona, koji je pogodio donji lijevi ugao i savladao Džoa Harta. Engleski igrači su bili izgubljeni, kao da nisu vjerovali šta im se dešava, ali su napravili nekoliko solidnih pokušaja. Ipak, do kraja prvog dijela meča, rezultat na semaforu se nije promijenio.
Slično je bilo i u nastavku, kada su Englezi krenuli nešto odlučnije, ali su to i dalje bili napadi bez plana. Islanđani su se branili svim raspoloživim snagama, ali je Albion teško stizao do prilike za šut. Kako je vrijeme odmicalo vidjelo se da su Runi i drugovi u problemu. Pokušavala je favorizovana selekcija na sve načine, pa i „na silu” da probije bedem najprijatnijeg iznenađenja grupne faze u Francuskoj, ali nije išlo. Vrijeme je prolazilo za tim od kojeg se očekivalo da napravi nešto više na aktuelnoj kontinentalnoj smotri. U 84. minutu Gunarson je poslije sjajnog kontranapada propustio priliku da tada „nokautira” protivnika, koji će još čekati na dobar rezultat na nekom velikom takmičenju. U četvrfinalu Island će 3. jula u Sen Deniju igrati protiv domaćina Francuske.